Červenec 2010

Povídky

22. července 2010 v 17:46 | Piece & Guenon & Craze |  POVÍDKY
Kapitolovky

21. července 2010 v 20:46 | Piece & Guenon & Craze |  Kapitolovky

Autor: Piece
Motto:
"Hledej a najdeš svou pravou tvář. Hledej a bude ti odpuštěno."

Hlavní myšlenka:
Představte si, že jste našli všechno, co jste hledali. Všechno, co jste kdy chtěli a o čem jste snili. Jen ve špatné osobě. Na špatném místě. Když ten někdo je ztělesněním všeho co vás děsí. Jste to vy, jen na druhé straně. Urputný bojovník za něco, co ve skutečnosti neexistuje... Ale každá věc má svůj rub a líc. Svou druhou stranu mince.

Děj:
Co se stane, když se někdo zamiluje do toho, koho by vůbec neměl znát? Co se stane, když ho nemůže opustit a když on jí nemůže odpustit kým je a kým se stává? Co se stane, když jeden bez druhého nedokáže žít?

Hlavní postavy:
Rachel Jungsonová (Autp), Remus Lupin, Chloe Jungsonová (Autp), Sirius Black, James Potter, Lily Evansová, členové Fénixova řádu a další... (Možná v průběhu přibudou ještě další, těžko říct)

Poznámka autora:
Mince. Tuhle povídku mám ráda. Možná ani nevíte, nebo nepoznáte, jak moc. Je jiná než všechno, co jsem kdy psala a za to si jí vážím. Zní to divně, co? Ale je to pravda:D.


Autor: Piece
Poznámka: Tato povídka není ještě vložená, pracuje se na jejím přepisování :D
Motto:
"Na nepoznaném břehu se noc vždy zdá o něco jasnější, i hvězdy svítí září dosud nevídanou, ale nezapomeň, že s rozbřeskem přichází svítání."

Hlavní myšlenka:
Když jsi na dně, musíš najít někoho, kdo tu bude pro tebe. Když je na dně on, neotáčej se k němu zády za "lepším". Jak vůbec víš, že to "lepší" je opravdu lepší. Jsi si jistý? Až tě to tvé "lepší" zničí. Budeš s láskou vzpomínat na někoho, kdo pro tebe tehdy nebyl dost dobrý. Ale pamatuj si, lidé se nemění. A tak to bude napořád.

"Odpust mi..."
Zašeptej a doufej, že mu nebude za těžko poslouchat někoho, komu za to nestál...

Děj:
Claire se splnil sen i noční můra. Jednoho dne se probudila a zjistila, že má již úplně všechno, všechno co chtěla a na co se ještě před půl rokem bála třeba jen pomyslet v nejdivočejším snu. Štěstí, lásku, přátelství. Ale každá pohádka má svůj konec. Aby dosáhla toho, co si teď užívá, zničila něco, co jí pomohlo nahoru. A pád bývá rychlý, láska je pomíjivá, ale přátelé zůstanou, doufej.

Hlavní postavy:
Claire Sandersová (Autp), Sirius Black, Ryan Davis (Autp), Ben Jason (Autp), Remus Lupin, James Potter, Lily Evansová, a další...

Poznámka:
Moje malá sladká prvotina. Odstíny jsou vlastně můj první HPFF počin, a jsem jim strašně vděčná, že mě vtáhly do povídkového světa. Jsou moje srdeční zaležitost a jak moc je mám ráda, tak stejně je nesnáším za jejich nedokonalost, ale jsou moje a tím jsou nedotknutelné:D


Autor: Piece


Autor: Guenon
Postavy: Alex Greenová(Autp), James Potter, Remus Lupin, Sirius Black, Lily Evansová, Josh Jenkins(Autp),...

Děj: Byla nic a potkala Poberty - jenže jeden z nich byl v osudu připsán zrzavé krásce, jeden byl na chlapce, jednoho čekalo zjištění, že je na chlapce a jeden smrděl. Koho si asi mohla vybrat?

(ok. tenhle popis stojí za starou bačkoru :D Já to změním! :D)

Motto: I kdyby láska nebyla dost silná - alespoň jednou, pojď se mnou a ukaž mi mé sny.

Varování: Prvotina jako Brno :D Jedna Maryška, dokonalí chlapci, spousta osudové lásky... Ale alespoň ta moje neumí kouzlit bez hůlky! :D


Autor: Guenon
Hlavní postavy: Sirius Black, Bellatrix Lestrangeová

Děj: Temným tónem se pokouším vyprávět život v cele. A jak se Sirius vyrovná se spoluvězeňkyní v podobě své sestřenice? Jak moc je situace přinutí spolupracovat? Láska má přece mnoho podob...

Motto: Na konci všeho, tam, kde je naděje jen pohádkou na dobrou noc, tam možná objevíš něco, co jsi nehledal ani v nejtemnějším snu. A jak zlé může být zlo? Jak dobré může být dobro?

Varování: Sprostá slova, malinko toho incestu


Autor: Guenon & Piece

Jop, tak tohle nikdy nedopíšeme... :D

Autor: Guenon

Děj: Draco potká smrtijednskou holku, která ho přiměje vidět, jak důležitá je správná volba. Když ji opláče, přidá se k řádu - a tam jeho světem zatočí někdo úplně jiný.
(dvacet kapitol v jedné větě. Ještě, že jsem je nikdy nedopsala, jinak by to bylo smutné :D)

Hl. postavy: Draco, Tara (autp), Harry, Hermiona, Ron, a další klasici.

Autor: Guenon

Děj: James si žil svůj poklidný život famfrpálového kapitána. Všichni jej milovali, neměl problémy. Občas utrousil nepěknou poznámku ke svému nespolečenskému bratrovi, který nedělal nic jiného, než že četl.
A pak k němu tenhle bráška přijde s žádostí o pomoc. Chce totiž rodičům představit svého přítele. A kdo že bude tento dlouho utajovaný přítel? Co na něj asi poví všichni Potterovi a Weasleyovi? A jak tohle všechno změní Jamese samtoného?

Hl. postavy: James Sirius Potter, Albus Potter, Scorpius Malfoy, Lenka Láskorádová-Scammanderová, všichni ostatní Potterovi a Weasleyovy.

Poznámka autora: Moje první kapitolová záležitost z třetí genrace. Zatím mě to baví, snad tomu tak zůstane. Také první kaptilovka, kde jde hlavně o slash. Začínáme Jamesovým pohledem, ale později to začnu střídat i s Albusem (a Scorpiusem. A Ginny. :D).

Varování: Většina kapitol tak 12+, možná 15+, ale až se dostanu k Alovým kapitolám, můžete čekat i něco vyššího - jak se znám, neudržím se. Taky nás čeká slash a cross-gen.

Motto: Právě když uvěříte, že vás nic nemůže překvapit, svět se rozhodne, že je na čase vám způsobit předčasnou mozkovou mrtvici.


Soubor jednorázovek

Název již napovídá, o co je jedná tady. Poprvé. Nemusí se jednat pouze o to jedno (často bude), ale o nějaké poprvé. Vyberu si postavy, které si vezmu na mušku a těm přiřadím někoho... Do páru. Budu si zakládat na to, aby se jednalo o atypické dvojice, takže Dramione ani Drary nečekejte a bojte se toho, co mám ve skladu třeba pro Dráčka...
Budeme mít het, slash i femslash, tudíž si každý může zvolit tu povídku, které mu vyhovuje.Žádná z povídek nebyla napsána za účelem zisku.
Všechny postavy, jejich charaktery a místa použité v knihách patří výhradně
J. K. Rowlingové.