Prolog - Instinkt

5. srpna 2010 v 20:10 | Piece |  Druhá strana mince - HP povídka
Nazdárek (Jak vám mam proboha říkat, čtenáři?:D),
slíbily jsme, že sem naházíme všechny již napsané kapitoly, tak se činím. Snažíme se to totiž stihnout v rekordním čase, abychom potom mohly nerušeně pokračovat tam, kde jsme vlastně skončily. Tohle je takový menší prolog k povídce, která měla být původně jednorázovka, ale v současnosti má asi devět kapitol a ke konci se zdaleka neblížíme, řekněme, že to o něčem vypovídá:D. No, tak si to užijte, je to trochu poupravený, ale základ jsem nechala.
Byl vždy předurčen být na straně dobra. Ctít ho. Věřit v něj. Nikoho by nikdy ani ve snu nenapadlo, že by jen na chvilku zapochyboval o jeho síle. Moci. Že by zrovna on mohl sklouznout na tu špatnou stranu. Jenže svět opravdu není černobílý.

***

Špinavou městskou ulicí se šinula drobná stařenka. Pohybovala se téměř neslyšně, čímž by v někom mohla vzbudit neblahé podezření. A zejména v někom, kdo se každý den musí pohybovat v okruhu té nejčernější magie. V někom, jako byl vysoký bledý chlapec mlčky se opírající o domovní dveře.

On ji také pozoroval. Možná starý zvyk z práce. Možná jen dobrý instinkt. Každý jiný den by se mu bývaly v hlavě začaly rojit různé teorie a možná by tomu tak bylo i dnes, kdyby noční ticho neprořízl náhlý výkřik. Chlapec se polekaně rozhlížel. A v duchu prosil, aby to nebyli Smrtijedi. Dnes neměl dost sil. Dlouho by se jim neubránil. Den po úplňku pro něj představoval obrovskou nevýhodu.

Stařenka se dál belhala ke kontejnerům, jako by ten děsuplný výkřik ani nezaznamenala. Chlapec se tedy ze všech sil snažil předstírat stejnou lhostejnost a hlavně jí uvěřit. Vždyť se mu to přeci mohlo zdát. Ano mohlo. Jenže na druhou stranu mu něco napovídalo, že dnes se nepřeslechl.

Nakonec se nechal uchlácholit báchorkami své vlastní mysli o tom, jak někde zaskřípěly gumy. Otevřel domovní dveře a loudal se směrem ke svému bytu. Při pohledu na oprýskané bytové dveře se jen pousmál. Kolikrát si sliboval, že se z téhle barabizny odstěhuje. Přitom si nikdy nenašetřil dostatek peněz. A teď, když si konečně uspořil potřebnou sumu, mu tenhle malý byteček zase najednou, až moc přirostl k srdci. Nerozuměl si.

***

Pohodlně se usadil na pohovku a zapnul svou stoletou televizi. Tedy zapnul je hodně vzletně řečeno. Třískal do ní pěstí tak dlouho, dokud se konečně obrazovka nerozsvítila. Stejně se ale nedíval. Mudlovské zprávy ho příliš nezajímaly, tragédií o jakých se tam říkalo, měl dost ze své práce a na stupidní telenovely prostě neměl žaludek. Tak i dnes, jako každý jiný večer, skončil u pozorování ulice za oknem. Odhrnul neuvěřitelně zašlou záclonku a díval ven. Tahle slepá ulička Londýna, byla pozoruhodná snad jen tím, že byla nejnepozoruhodnější uličkou ve městě. Panovalo tu věčné ticho a chodilo zde lidí jen poskrovnu. Jemu však přesto učarovala svou tajemnou atmosférou.

***

Když toho dne pozdě v noci ulehal do postele, vzpomněl si na ten podivuhodný výkřik. A najednou se mu zdálo, že ho slyšel zase. Blouzní? Mihlo se mi hlavou. Zase začal hledat smysluplně nesmyslné argumenty, aby vyvrátil skutečnost těch bolestných výkřiků. Nakonec z toho všeho usnul. Ještě netušil, jaká to byla chyba.


 


Komentáře

1 Beltrix Beltrix | Web | 7. srpna 2010 v 13:25 | Reagovat

Začátek je pěkně napínavý :o)

2 Clarett Clarett | Web | 13. srpna 2010 v 17:00 | Reagovat

Teda. Na tvém blogu jsem dnes poprvé, ale rozhodně se sem ještě vrátím. Je to parádní. Hned si jdu přečíst první kapitolu. Prolog byl moc dobře psaný, zajímavý, jen by to chtělo něco delšího. :-D Tak ať se ti v psaní daří! S HPFF tolik zkušeností nemám - píšu jenom takové blbiny typu Snape a... :D Jestli na to máš nervy, můžeš se mrknout (jsou zahrabané kdesi rubrice povídky>jednorázové). :o) Momentálně se věnuji hlavně fantasy, ale tenhle žánr mě baví číst. Hodně. :-)

3 Patronka Patronka | Web | 20. května 2012 v 10:57 | Reagovat

Ahoj! Musím říct že moc hezký, ale asi jsem tupá, protože jsem nějak nezaznamenala o koho jde..K tomu se dostanu ne? :D A jinak dost napínavý..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek nebyla napsána za účelem zisku.
Všechny postavy, jejich charaktery a místa použité v knihách patří výhradně
J. K. Rowlingové.