1. Kapitola - Staří (ne)známí

29. října 2010 v 16:22 | Guenon |  Ve stínu vycházejícího slunce
Heh. První kapitola na místě. Nestojí za nic:D Ale psát kluka mě baví... Omluvte ich-formu, ale já u ní asi zkejsnu na věky:D
PS: Komentáře povinné!:D


"Myslíš si, že já tě budu poslouchat? Jsem skoro dospělý, otče, nemáš právo mi nakazovat nic!"

"Dospělý? Dovol mi, abych se ti zasmál. Jsi patnáctileté nic, které se pouze vyžívá v mém bohatství a dobrém jménu. Nebýt mě, tenhle odznak by ti ani nepřišel - tak si nemysli, že cokoliv změní. Když ani nedokážeš být v závěrečných zkouškách lepší, než nějaká špinavá mudlovská šmejdka. Já tě varuju - jestli v tomhle roce nezvládneš zkoušky NKÚ, zažiješ doma peklo. Protože já ti nedovolím špinit mé jméno!" Načež opustil můj pokoj, doprovázen hlasitým prásk. Kdybych byl o několik let mladší a méně sofistikovaný, neudržel bych se a na zavřené dveře bych dlouze vyplázl jazyk - i teď mě to neskutečně lákalo. Namísto toho jsem odložil svůj nově obdržený prefektský odznak na noční stolek a dal jsem se do balení -
odjezd do Bradovic se blížil. Už jen týden a budu zpět - těšil jsem se. Tenhle rok měl být ještě lepší než ty předchozí - s Potterem prohlášeným za národního blázna jsem měl cestu k ovládnutí celé školy volnou. Doma to beztak stálo za Protivovy prdy - můj velectěný otec stále jen blekotal o ještě velectěnějším Pánovi zla a o tom, jak skvělá budoucnost mě u něj čeká. Ještěže matinka věří, že jsem na to moc mladý a nevinný - tak mám klid - prozatím.

     Zbylých několik dní uběhlo, díky mému štěstí, velice rychle. Každý den se nesl ve znamení noblesního večírku ve společnosti těch největších snobů, kteří byli právě k sehnání. Já jsem měl za úkol korzovat a nedělat ostudu svému rodu. V tom jsem měl naštěstí praxi. Pomlouvání mudlů, vyzdvihování čisté krve a Voldemorta, vzájemné se ujišťování o tom, že mi máme hodně a můžeme si dovolit všechny v této místnosti - celé to divadlo se nikdy nezměnilo. Jen jsem se v tom lepšil a stále více jsem se nudil. Už jsem si myslel, že překvapit mě nemůže skutečně nic - ale mýlka byla na mé straně.

    Do přeplněného sálu vstoupila... Dívka? Žena? Těžko říct. Ale byla všechno, co člověk může chtít. Překrásná - šelmím způsobem, dokonalou postavu obtaženou šaty z černého saténu. Sám se divím, že mi neukápla slina.

     Když jsem si všiml, že míří ke mě, trvalo mi o moc déle než obvykle nasadit výraz čirého nezájmu, jež zatím nikdy nezradil - ale něco mi říkalo, že takhle osoba byla něco jiného, než Pansy Parkinsonová. I v téhle nablýsané společnosti vynikala. Sálal z ní život.

"Co ty tady, takhle sám?" Promluvila ke mě a já nadskočil.

"Nevím. Řekni mi to ty." Provokoval jsem.

"Hádám, že čekáš, až na tebe promluvím." Naklonila se ke mě svůdně a já jsem zahlédl obsah jejího plného výstřihu. Sakra, Malfoyi, vzmuž se, jsi přece Malfoy! Než jsem to ale dokázal, byla pryč. Otřel jsem si orosené čelo. Já jsem přece ten, co si dovolí odejít. Já, a nikdo jiný.

   Nabručeně jsem popadl nejbližší skleničku šampusu a předstíral jsem, že se procházím po sále - přičemž jsem hledal ji. Nešlo mi to nikterak dobře - objekt mého zájmu byl v nenávratnu a já jsem působil směšně.

"Hledáš snad mě?" Ozvalo se najednou. Opět ona.

"E... Proč bych měl?" Snažil jsem se vžít do role, ale měl jsem problémy. Podobně to má s rafinovaností v okolí jí podobných velká část lidské populace, především pak mého něžného pohlaví - mužského. I když - i my umíme být bestie. Já jsem si to o sobě rozhodně myslel - jenže momentálně jsem prohrával. A mé ego se s tím smířit rozhodně nechtělo. Takže, drahá neznámá, válka je vyhlášena, a věř mi - Draco Malfoy z ní vyjde jako vítěz.

"Neměl bys - rozhodně bys neměl. A přesto mě hledáš, Draco Malfoyi - jak je to jen možné?"

"Jak víš, kdo jsem?" Podivil jsem se. "A kdo jsi vlastně ty?"

"Tví rodiče jsou hostitelé - tak hádej. A jsem překvapená, že jsi o mě neslyšel - ale neboj, to se změní. Ovšem... teď ještě ne. Ještě není čas."

"Nejsi ta, co určí, kdy je čas. Jak jsi řekla, jsem Malfoy - já určím, kdy je čas. A tak se stalo. Tak mluv." Neovládal jsem své nervy - nenáviděl jsem, jak si se mnou tahle cizí... jak si se mnou hrála. Zasmála se.

"Jsi roztomilej. Radši jdi spát, chlapečku." Řekla a otočila se na podpadku. Nutno dodat, že i přes svůj překypující vztek jsem si všiml, že její zadní část je zrovna tak obdivuhodná jako ta přední - a zdálo se, že i to mi dávala sežrat.

   Druhý den jsem odjížděl do Bradavic - nadšení minulých dní bylo ale to tam, protože jsem stále nedostal z hlavy dívku z minulého dne. Proč jí neznám? Nastoupí letos také do Bradavic? Ztracený ve svých myšlenkách jsem propásl tradiční proslov o rodinných standardech a mých povinností coby dědice rodu. To v překladu znamenalo - najít si čistokrevnou husu, co udrží domácí idylku a oženit se. Což jsem také nechápal - otec mě obtěžoval ohledně svatby už teď - v patnácti. Debilní hierarchie. Ale musíme se množit - jinak, jakožto ti čistokrevní kouzelníci, vymřeme na degeneraci. Což ale hrozí stejně, tak proč ta námaha?

"Posloucháš mě vůbec?" Vyštěkl otec.

"Jistě, že ano. Máš pravdu."

"Mám pravdu? Já jsem se tě ptal, jestli máš všechno. Nemám náladu ti zase polovinu věcí nechávat poslat. Mám na práci mnohem důležitější věci."

Jistě. Jako lezení do bílé řiti drahého Lorda. Ovšem nahlas jsem řekl jen: "Mám všechno. Jestli ne, pořídím si nové." Přece jen nejsem šílený - v našem domě platilo mlč, a všechno ti projde.

"Kupé si už najdu sám." Rozloučil jsem se s otcem decentním potřesením ruky. Jak směšné. Tentokrát jsem té dementní obrýlené kreatuře, jež se mi smála za zády, musel přičíst bod. Matka mě oproti tomu vroucně sevřela v náručí a políbila na obě tváře. Pak jsem, k vlastnímu štěstí, už stál ve vlaku. Místo v kupé mi drželi gorily v podobě Craba, Goyla a Pansy. Příhodné. Pansy, očividně stále přesvědčená, že spolu chodíme, se na mě vrhla a vrazila mi jazyk až k mandlím.

"Brrr, Pansy, notak. Na tohle není čas." Odstrčil jsem jí - tuhle holku už dál nesnesu. Přísavka. Kdyby to alespoň nebylo tak očividné - a kdyby na ní alespoň něco bylo. Uraženě našpulila rty. Taky dobře.

*

    Cesta byla nezajímavá, přesně tak, jak se dalo očekávat. K všeobecnému pochlebování a podlézání mé osoby se přidalo ještě pár dalších méně či více otravných jedinců. Byl jsem téměř rád, když jsem musel opustit naše kupé a přemístit se do toho prefektského. Úsměv z tváře mi smazal Weasley - když vezmou jeho, prestiž úřadu je v troskách. S Grangerovou jsem se smířil, ale tohle? Vyměnili jsme si pár poznámek, jen tak na rozcvičku. Příjemné rozptýlení - a z mého nestranného pohledu jsem slovní bitvu vyhrál. Weasley si to nemyslel a vytáhl na mě hůlku - typické. Grangerová mu to zatrhla, takže pro mě to dneska bylo bez práce. Škoda. Rád bych někomu rozbil hubu.

    Když jsem z kočáru taženém zdánlivě nikým vystoupil do Velké síně, spatřil jsem v davu prvních ročníků známou tvář.

   
 


Komentáře

1 Belatrix Black Belatrix Black | E-mail | Web | 29. října 2010 v 16:51 | Reagovat

Super! Moc hezká povídka, vážně. Nejlepší bylo: Jistě. Jako lezení do bílé řiti drahého Lorda.
:-D Nemohla jsem, ale co? Je to pravda. A kdyby byla bílá jenom řiť :-D xD CHtěla jsem se ale zeptat, bude v tý povídce i Bella? :-) O:)

2 Belatrix Black Belatrix Black | E-mail | Web | 29. října 2010 v 17:26 | Reagovat

Samo, že stíháš! :-D Jsi 8. účastnice a musim ti za tvou přihlášku mooooc poděkovat! :-D :-) (max přihlášených je 10 :-))

3 Belatrix Black Belatrix Black | E-mail | Web | 29. října 2010 v 17:33 | Reagovat

:D Vážně dík moc, nemáš skype nebo něco takýho, kde by se dalo chatovat? ICQ nemam, ale mam ještě facebook a netlog. Kdyžtak:
skype: bellablack4ever
face: Belatrix Black :-)

4 Nel-ly Nel-ly | Web | 29. října 2010 v 17:38 | Reagovat

jej, dokonalý, vážně dokonalý... říkala jsem si, jak to zvládneš, abych ti toho spratka uvěřila a ejhle, sežrala jsem to i s navyjákem.... první kapitola naprosto svkvělá, hezké uvedení do děje, tajemství a konec, po kterym se čtenář musí vrátit, ať chce nebo ne :D
žůzo
a hlavně tedy věta:
Kdybych byl o několik let mladší a méně sofistikovaný, neudržel bych se a na zavřené dveře bych dlouze vyplázl jazyk
(náádhera  :D hned mám chuť si přečíst s drakoušem něco novýho, je to nakažlivá postava)

5 kami kami | Web | 29. října 2010 v 17:43 | Reagovat

He? No toto. Guen, ty si to velice zaujímavo vymyslela. No som zvedavá, ako sa nám táto úvodná kapitola rozvinie. :-) (A tvoj Draco je fakt fajn.)

6 lina lina | Web | 29. října 2010 v 17:48 | Reagovat

:D za moc toto..vyjadřování Dracouška má najednou šmrnc:) těším se na další díl a tajemnou neznámou:D

7 Guenon Guenon | Web | 29. října 2010 v 18:00 | Reagovat

[1]: děkuji:D A Bela... hele, řeknu to takhle: Nechávám si všechny možnosti otevřené a píšz kapitoly na kapitolu, takže kdo ví:D

[4]: páni, díky moc, to jsem nečekala:D a on je příšerně nakažlivej, no:D vždyť já s ním mám taky teď rozečtenejch asi sedm povídek:D

[5]: já jsem taky zvědavá:D a díky, to potěší.:D Obzvlášť proto, že Draca jsem se bála... on je výzva:D

[6]: děkuju:D A Drakouš a šmrnc, to je jeden balíček, nemusela jsem se ani snažit:D

8 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 29. října 2010 v 18:44 | Reagovat

Povedené, vážně! A napínavé :D. Netušila jsem, že s Dracem by mohla být taková sranda, vždycky mi přišel moc úzkoprsej :-D.

9 lucrecia lucrecia | Web | 29. října 2010 v 18:57 | Reagovat

Skvělé. Moje nejoblíbenější postava plus dívka, větší radost jsi mi udělat nemohla. A bylo to i moc krásně napsané.

10 Belatrix Black Belatrix Black | E-mail | Web | 29. října 2010 v 20:26 | Reagovat

Zahájit.. mno, až bude max deset lidí, ale stli se to do neděle nehne, tak začíná to v pondělí nebo v neděli. :-)

11 Maya Maya | 30. října 2010 v 20:17 | Reagovat

:-) Draco je hustej! ty jeho poznámky ohledně Voldemorta...chcípala jsem smíchy :-) Ach, kdyby se to jen jeho bíl řiť dozvěděla, nakopala by ho do jeho bílé řiti...
A potom ta holka. Jak ho stírala, jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet.
Áááá, chci další kapču. Prosím, prosím! Hned!

12 Jenny Jenny | Web | 30. října 2010 v 22:38 | Reagovat

wow tak to mě pobavilo.. :-D  :D
Ale nevím čím ale donutilo mě to se zamyslet..I když sama nevím nad čím.. :-D  :-)
Nemohu se dočkat co nejdřív další kapitoly..
A to že tě baví psát kluka.. :-D Každýho baví psát něco jiného že a ty jsi ho naprosto vystihla..Což já vůbec neumim.. :-D

13 Guenon Guenon | Web | 31. října 2010 v 14:05 | Reagovat

[8]: No... mě vlastně taky přišel úzkoprsej, ale pak jsem se rozhodla, že to je jen hra a maska... protože já úzkoprsost nechápu a neumím moc dobře psát:D a děkuju:D

[9]: no jo, kdo by Draca nemiloval... A díky moc:D

[11]:Děkuju moc... :D Ty mi vždycky vykouzlíš úsměv na tváři:D A budu se snažit...:D

[12]: Zamyslet, jo?:D Nu což... Já u toho zamýšlím jen na to, co teď sakra dál. Ale už mám větší ponětí než na začátku, to je fakt...:D A mě baví i holky, ale ten kluk... je to jiný, a je to sranda, zkoušet tak přemejšlet:D Díky moc za koment:D

14 Belatrix Black Belatrix Black | Web | 31. října 2010 v 14:15 | Reagovat

Heh, tak ich-formu moc ráda nemam, piš er :-)

15 Belatrix Black Belatrix Black | Web | 31. října 2010 v 14:24 | Reagovat

Díky, díky, díky! Moc dík za pochvaly a za komenty, moc mě potěšily :-)
Ps: Kdy bude kapitolka k Vězňům osudu, já už vážně nemůžu dál čekat. :-D

16 Belatrix Black Belatrix Black | Web | 31. října 2010 v 15:20 | Reagovat

Moc se těšim :-) Jenom tě o něco poprosim. Vzkazy mi piš do článku, co je v menu - Reklamy a vzkazy, aby to nebylo u článků ke kterym to nepatří. Díky :-)

17 miselka miselka | Web | 31. října 2010 v 16:25 | Reagovat

velmi sa mi to páči je top velmi pekné ani neviem ako som to prečítala :-)

18 Guenon Guenon | Web | 31. října 2010 v 19:15 | Reagovat

[17]: Nevíš? :D A díky, jsem ráda, že se ti líbila.:)

[16]: provedu :)

19 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 31. října 2010 v 19:34 | Reagovat

Nemusíš :-). Ale děkuju :D

20 Salvatore Salvatore | Web | 1. listopadu 2010 v 11:42 | Reagovat

Moc nádherná :D Ale to je slabý slovo!!! DOKONALÁ :D Moc se těším na další :D

21 Chris Chris | Web | 1. listopadu 2010 v 16:38 | Reagovat

nádhera! teším sa na ďalšie

22 Guenon Guenon | Web | 1. listopadu 2010 v 21:14 | Reagovat

[20]: och, děkuji:D

[21]: díky, budu se snažit... teď toho mám teda nad hlavu, právě jsem se zastavila, ale snad ještě tenhle týden...:D

23 Belatrix Black Belatrix Black | E-mail | Web | 1. listopadu 2010 v 21:33 | Reagovat

Páni, moc díky za komenty, se červenám xD :-D Jj, kapča bude snad zase za tejden. Možná dřív... chtěla bych aspoň ten tejden dodržet.. :-)

24 Belatrix Black Belatrix Black | Web | 2. listopadu 2010 v 21:34 | Reagovat

Ech, tak... já nevim xD Na stránky to de těžko, ptže taky může bejt stránka popsaná hustě nebo hodně řídce. Ale tak třeba ta kapča, co mam na blogu k LaD měla kolem 1200 slov :-)

25 Pee Pee | Web | 29. listopadu 2010 v 0:34 | Reagovat

zajímavé, tak honnem další část =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek nebyla napsána za účelem zisku.
Všechny postavy, jejich charaktery a místa použité v knihách patří výhradně
J. K. Rowlingové.