Soutěžní jednorázovka - Souboj titánů

22. listopadu 2010 v 18:09 | Guenon |  Jednorázovky
No, jak jste si už přečtetli, tohle bylo zasláno do soutěže u Bely Black:D
Nepovedla se, ale co - jaksi nemám co přidávat :D (to víte, lenora je krutá:D)
Mělo to být vtipné - není:D Severus, který byl druhou podmínkou, tam je, ale mírně znásilněný, tak se nedivte :)
Ještě - byla tu triple-recenze na Relikvie, blog jí smazal. Hned, jak splaším Piecinu část, jež jsem si bohužel, já tupan, neuložila, dám to sem:D
Na kapitolách zkouší dělat. Tenhle týden chci přidat Vězně, protože je slibuju už tři měsíce, a Draca, protože ho mám téměř hotového :D


Bellatrix Blacková Lestrangeová vždy milovala Lorda Voldemorta - všichni to věděli, včetně jejího manžela, včetně jejích přátel a včetně Toma samotného. A Lord Vodemort vždy miloval Severuse Snapea - již od té doby, co ho poprvé přitáhl jeho věrný skunk jménem Lucius Malfoy, muž bez talentu, ale s dobrým jménem a vhodnou tendencí vždy se držet silnějšího - vhodnou proto, že Voldemort byl přesvědčen, že on tím silnějším je. Severus Snape byl výjimečný všemi těmi způsoby, jež Voldemort natolik obdivoval - chladným smyslem pro logiku, nelítostností nad slabšími a tíhnutím k černé magii. Ano, přesně takového ho Voldemort viděl - a přesně takového ho Belatrix nenáviděla. Záviděla mu, že přišel a získal vše, po čem u svého pána takovou dobu prahla - získal respekt, důvěru a lásku. A přitom tohle vše mělo patřit jí!

    Severus, jež většinu těchto vlastností skutečně měl, o její zášti samozřejmě věděl. Tiše se smál a čekal, kdy časovaná bomba jménem Belatrix Lestrangeová vybouchne. On bude připravený a náramně si to užije.

    Když se Bradavická škola čar a kouzel ocitla pod nečekanou nadvládou ženy-ropuchy aneb Dolores Umbridgeové, věci dostaly spád - Bella byla spolu s dalšími osvobozena z vězení a Severusovi netečně proběhla hlavou myšlenka na to, zda se staré spory obnoví. Jak by ne - už na prvním setkání smrtijedů poté cítil napětí, které oba vysílali - každý usazen z jedné strany vedle svého pána, jež byl v čele stolu, Severus po pravici, Bella po ruce druhé. Kdo by ten den nevěděl, o co se v místnosti jedná, řekl by, že jde o večeři jedné prazvláštně nesourodé rodiny - Voldemort překypoval výbornou náladou, což v jeho podání znamenalo to, že rozdával úkoly týkající se vražd a smrti na všechny strany - s  úsměvem na hadí tváři, jak jinak.

"A teď přejdeme k něčemu velice těžkému a ošemetnému. Doufám, že se najde někdo, kdo bude schopen zhostit se toho s grácií. Je tu totiž jeden problém, problém, jež naší snaze o likvidaci bohužel zatím uniká. Sirius Black."

"Ta špína na botech, pane, dovolte mi je setř-" začal Snape, ale byl přerušen:

"Já to udělám!" Ozvala se Bellatrix s pohotovým nadšením a na Severuse vrhla významný pohled.

"Dobře, jsem potěšen tvým entusiasmem, Bellatrix. Ovšem... Již dlouhou dobu jsi byla pryč a zajisté jsi vyšla ze cviku - proto si nemyslím, že bude moudré nechat tak důležitý úkol jen na tobě... Severusi, byl bys tak laskavý a připojil se?" Zeptal se konverzačním tónem, i když bylo všem, dokonce i Peterovi Petergriewovi alias Červíčkovi, který se krčil na konci stolu a div si - opět - nenaděla do kalhot strachy, jen aby se po něm něco nechtělo - všem jim bylo jasné, že Pán Zla se neptá. A tak odpověď samozřejmě zněla:

"Rád, pane. Velice rád." A vítězoslavný pohled, jež následoval, věnoval přes číši rudého vína Bellatrix. Ta vřela vzteky - ale rozkaz byl rozkaz.

Postarat se o Blacka nebylo úkolem vůbec snadným - i přes měsíce usilovného pátrání stále nikdo nevěděl, kde je. Tedy - Severus to věděl a právě uvažoval, jak to zaonačit tak, aby ho nechytili - protože ten tvrdohlavý idiot zrovna přijal úkol řádu. A Severus to, že se k němu Black přidal, zatím úmyslně tajil.
Po skončení schůze se chtěl poradit se stále mírně soptící Bellatrix o tom, jak plánuje postupovat. Přišel k ní a nahlas si odkašlal.

"Ehm, ehm." Otočila se na něj a věnovala mu svůj nejopovržlivější pohled ze všech.

"Copak, Severusi, něco ti zaskočilo?" Zeptala se ho nevině, ale její oči říkali, že otázkou ho ve skutečnosti posílala do... Lidově řečeno, do prdele.

"Ne, drahá Bellatrix, nikoli - jen jsem se chtěl zeptat, co máš v plánu podniknout ohledně svého bratrance - jsem si jist, že plán máš, když jsi se o úkol tak zajímala." Řekl a ironie z jeho hlasu přímo křičela.

"Nikoli - drahý Severusi." Použila jeho repliku a sarkasmus okořenila pohledem plným pohrdání. "Jen jsem nemohla odolat tomu, že to budu já, kdo zničí toho odporného tvora jednou provždy."

"My toho tvora ale nemáme zničit - pouze přivést. Pán Zla se o něj chce postarat sám."

"Nehody se stávají." Oznámila mu a ani se nepokoušela předstírat nevinnost.

"Že bys byla ochotná vzepřít se vůli svého pána? Ale, ale... Myslím, že ti to nebudu moct dovolit."

"Myslíš, že se tě budu ptát? Já? Tebe?"

"Myslím, že nebudeš mít na výběr - pokud ti to nedošlo, jsem tu proto, abych tě hlídal... Míváš tendence se vymknout kontrole. To si nemůžeme dovolit. Kde tedy plánuješ hledat?"

"Mám vymyšlených pár možností."

"Aha, skvělé, tam to znám - ještě, že jsi tak konkrétní."

        
                  *                                                 *                                                    *

     Poslední zprávy o výskytu Siriuse Blacka byly staré jen pár dní - nějaký praštěný tropický ostrov. Severus byl znechucený. Společně s Belatrix odcizili pár vhodných chomáčů vlasů - pro Belatrix byly od nějaké mudlovské ženy středního věku a nenápadného vzhledu, kterou Severus potkal v blízkosti Děravého Kotle. A pro sebe pak sebe ukořistil vzorek od muže v raných padesáti, s dobře pěstěnou bradkou a ještě lépe pěstěným břichem.

    Přes všechny Belliny prostesty se dopravovali po mudlovsku - Severus a Pán Zla se dohodli, že to tak bude nejbezpečnější - jejich krytí totiž nesmělo za žádnou cenu prasknout, jinak Black zmizí jako pára nad hrncem a oni zbudou s prázdnýma rukama.

    Když se na ostrov dostali, zastihlo je největší vedro, jaké doposud zažili. Dozvěděli se, že je to nejteplejší léto, jaké na ostrově bylo celé století. Severus v těle obtloustlého podnikatele trpěl jako pes - ale nahlas neříkal nic. To mu hrdost nedovolila. Plahočili se k hotelu.

"Všechno tohle je jen zdržování - kdybych tu byla jen já, dávno ho mám." Hádála se Bellatrix, když je ubytovali v apartmá. Postel byla manželská - ale nesešlo na tom. Večer už mělo být vše hotovo a oni se budou moci přemístit zpět a tenhle zatracený ostrov plný praštěných domorodců s květinovými náhrdelníky. Co se náhrdelníků týče - Severus ze sebe právě důstojně sundával jeden, jež mu ověsili kolem krku při vstupu do foaye a ještě důstojněji jej házel do koše.

"Věř mi. Mě se tu nelíbí o nic víc, než tobě."

Dali si další dávku mnoholičného lektvaru - Bellina lahvička obsahovala lehce namodralou látku, nápadně připomínající šmoulovou zmrzlinu smíchanou s cementem. Severus na tom byl ještě hůř - jiný výraz, než ten, že si opět lokl svých suchých z nosu v lahvičce, nebyl.

    Když se dostali do pralesa hlubokého natolik, že je žádný mudla se svými zaostalými smysly a fádními zájmy - těch bylo na ostrově nepočitatelně - mohli se dát do složitého stopovacího kouzla. Kouzlo nikdo jiný neznal, byl to vynález šíleného génia v podobě Severuse a bylo neskutečně komplikované - nevyžadovalo totiž pouze pronesení zaříkadla a šťouchnutí hůlkou příslušným směrem - ale také přesnou představu člověka, jehož hledáte. Podle Snapea byla navíc nutná i jistá touha po tom dotyčného nalézt, a soudil, že nenávist, jež k Blacovi chová, bude dostačující. Kouzlo mělo fungovat jen do dosahu nějakých pár kilometrů a přenést vás přímo k hledanému. Proto se Bellatrix se znechuceným výrazem chytla Snapea a čekala, až formuli provede.

"Fide, sed cui fidas. Vide!" Pronesl s výrazem maximálního soustředění. Chvíli se nic nedělo, ale poté, zrovna, když se Belle drala na jazyk peprná poznámka, se to stalo - jako by je vtáhlo děsivé tornádo, které s nimi mlátilo od palmy k palmě - bolestivě a dlouze. Hrůzou oba zavřeli oči a z úst se jim draly výkřiky, jež nikdo neslyšel. O vteřinu později bylo po všem a oni zpozorovali, že místo, na kterém se nacházejí, se původní destinaci nepodobalo ani v nejmenším.

     Momentálně se tím ale ani jeden nezaobíral - pocity z tohoto druhu přepravy byly desetkrát horší, než první zkušenost s přenášením. Severus v ústech cítil pachuť včerejšího oběda a bylo mu tak zle, že když se ho Bellatrix optala Kde že to zatraceně jsou, jediné, co odpověděl, bylo nedůstojné:

"Mlč, nebo tě pobleju."

Ocitli se na maličkém skalnatém ostrůvku - uprostřed rozbouřeného oceánu. Očekávali, že uvidí Blacka - ale nikde nebyl. Navíc bylo absolutně jisté, že limit pár kilometrů násobně přeskočili. To překvapilo i Severuse - očekával, že Blacka nechá uprchnout až po malém souboji. Byl s ním přece domluvený!

    Uprostřed ničeho, vzteklé jako psi, je nenapadlo lepší řešení, než se hádat.

"Zase jsi jednou něco posral, Severusi - tos to kouzlo nemohl alespoň vyzkoušet, než nás vyplivlo... kdo ví, kde! Hlavně, abys vlezl ještě hlouběji do prdele Pánovi zla."

"Od tebe to skutečně sedí." Otušil odměřeně.

"Můžeš mi teda laskavě říct, kde jsme?" Otázala se znovu a přiblížila se k němu, takže se teď propalovali očima z nebezpečně velké blízkosti.

"Jo, můžu - v prdeli! A věř mi, že s tebou jsem tam skončit nechtěl."

"Jak dospělé..." Odtušila a zasmála se mu skřehotavým smíchem.

"Jdi už někam konečně..." Načež si překvapenou Bellu přitáhl k sobě a v železném sevření ji políbil.

"Celou dobu jsem věděla, že mě chceš. Proto ty ubohé útoky a rádoby intriky." Prohlásila vítězoslavně, když se odtrhla.

"Jasně - jseš tak děsně sexy, že po tobě můžou z fleku pojmenovat antikoncepci."

"Nápodobně!" Řekla mu na oplátku a poté se opět políbili.

Sirius Black, schovaný opodál v kořoví, se znechuceně otočil a přemístil se. Přál si, aby Snape byl od té lásky a nenutil ho tohle sledovat.

Když Severus uslyšek zvuk přemístění, jež na jiné věci soustředěná Bellatrix neslyšela, důstojně se odtáhl. To má ten imbecil Black za to, tohle mu nedá spát... pomyslel si. Poté se Bellatrix odměřeně otázal, zda jí nebude vadit nechat své věci v hotelu a vrátit se okamžitě.
 


Komentáře

1 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 22. listopadu 2010 v 18:25 | Reagovat

Viac fiction ako fan :D. Snape a Bella? Zaujímavé, ešte dobre, že sa im Siriusa nepodarila chytiť :D, ale vzhľadom mojhej nálady, sa vraciam k 1. vete: viac fiction ako fan. Trochu blbosť (asi na 77%), ale celkom pekná :D.

2 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 22. listopadu 2010 v 18:58 | Reagovat

Snape a Bellatrix :D Vsadím se, že Durex okamžitě zatouží po změně jména :-).
Je to dost nepravděpodobné, ale sranda ;-)

3 Belatrix Black Belatrix Black | Web | 22. listopadu 2010 v 19:47 | Reagovat

Co meleš? Dyť to bylo 3.nejlepší! :-D Vážně se ti to povedlo :-) ;-) Na Vězně se těšim :-D

4 Maya Maya | 22. listopadu 2010 v 20:12 | Reagovat

:-) Severus je prostě číslo. Nejlepší byla věta: ,,Mlč, nebo tě pobleju." Myslela jsem, že chcípnu :-)
Fakt dobrý, a jo, nekecej, byla jsi třetí, tak co chceš? Mně se to líbí :-
)

5 Chris Chris | Web | 22. listopadu 2010 v 20:16 | Reagovat

však to bolo úžasné :D pri tom konci som sa rehotala ako kôň :D

6 Guenon Guenon | E-mail | Web | 22. listopadu 2010 v 20:24 | Reagovat

[1]: blbost to je... neumím psát na téma:D ale dík, žes dala blbosi jen 77 procent:D

[2]: no jo.. dík:) a durex už samozřejmě volal, ale Sev si myslí, že musíme počkat, až do nabídne nejvíc :D

[3]: 3. z pěti, zlato:D a to jsi na mě ještě byla hodná:D ale dík, potěší to i tak:D

[4]: tak dík:) i když... ty jsi prostě příliš hodný člověk, nic špatného bys snad ani nenapsala:D

[5]: jako kůň, jo?:D to potěší... i když sama tam vtipného nic moc neuvídím:D i tak díky:D

7 Nel-ly Nel-ly | Web | 23. listopadu 2010 v 17:10 | Reagovat

ehm... nějak si nejsem jistá, co říct, každopádně úsměv na tváři mi zůstal..
no, chvílijsem se bála, ale Severus se nezapře, tímp osledním odstavcem si to opravdu pozvedla o několik stupňů výš :) skvělé...

ale už chci Draca :) :-D

8 kami kami | Web | 23. listopadu 2010 v 19:29 | Reagovat

Kami po prečítaní prvého odseku začali iskriť očičká, ale aj tak uvažovala, kam sa to môže vyvinúť a podľa vyššie uvedených slov a autorkinej nápaditosti tipovali na niečo naozaj vtipné a čo sa nestalo... z kami bude veštkyňa :D
Nie, teraz vážne. Ja som na Severusa háklivá, ale to iste vieš, ale toto mi vôbec neprekážalo. Bola to jednoducho paródia, ako má byť. A dokonca si aj udržovala Snapeove vyjadrovanie, to si cením. ;-) :-)
Som potešená obsadením aj nápadom. :D
A ešte: No a čo, že ti vyššie uvedené komentáre písali, že je to nepravdepodobné. každá jedna fanfiction je velice nepravdepodobná, len na niektoré sme viacej zvyknutý. :-)

9 Pobertka Pobertka | Web | 23. listopadu 2010 v 20:35 | Reagovat

Skvělé :-)

10 miselka miselka | Web | 23. listopadu 2010 v 22:52 | Reagovat

mne sa páčili všetky ale asi tá posledná bola naj ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek nebyla napsána za účelem zisku.
Všechny postavy, jejich charaktery a místa použité v knihách patří výhradně
J. K. Rowlingové.