Odhoďme pouta. Vždyť já chci žít!

1. prosince 2010 v 19:18 | Guenon |  Co se nevešlo...
Sníh... Je všude. Ovládl i náš zapadákov. A mě přivodil neskutečnou euforii.

Dnes jsme byly se spolublogařkami opět na návštěvě našeho oblíbeného podniku. Pizzerie. Opět jsme si to užily, smály se přes celý lokál a probíraly dokonalé nesmysly. Tyhle chvíle mám ráda.

Ale to není to, o čem jsem chtěla mluvit. Když jsem šla domů... Sněžilo. Tak krásně. Hustě, dokonale. Mrzlo. Jeden téměř neviděl. A... bylo to tak krásné. I přes těžkou tašku jsem prostě nedokázala jít domů. Bylo to příliš kouzelné. A já jsem si nemohla dovolit to kouzlo narušit. Ani přesně nevím, kam jsem šla. Tedy vím, ale nevím, proč jsem tam šla. Jen jsem se nachávala unášet vlastní hlavou, příběhem, který se najednou zjevil. Domů jsem dorazila v šest, za tmy, s průšvihm na krku, protože jsem o sobě nedala vědět. Nedošlo mi, že bude tak pozdě. Čas si běžel sám, mimo mě...

Kéž bych měla psa. Chodila bych takhle sama častěji. Je to neskutečně osvobozující. Nemuset mluvit, a užívat si dokonalý mír sama se sebou. Chytla mě z toho zasněná nálada a vrátila se mi rýma.

Tuhle náladu mám ráda. Prává přichází once in a blue moon, ale vždy stojí za to. Vždy z té nálady píšu. Tentokrát nechutně sladkou jednorázovku. Asi bude nezveřejnitelná. Píšu nesmysly... I když hryže červ zvaný výčitky svědomí, protože kapitolovky odsunuju na vedlejší kolej. Za to bych se měla stydět.
Obzvlášť toho Draca bych chtěla přidat co nejdřív. (když už konečně přesně vím, o co v něm půjde. Mimochodem... Proč jsem tu povídku rovnou nepojmenovala Draco? Měla bych to jednodušší. Stejně si ten název nepamatuju.)

Nesnáším facebook. Já vím, že to víte, netajím se s tím... Jen mám náladu to hlásat. Bere svobodu ducha... Krade vítr. Ničí lidi... Nebo, v horším případě, nechá projevit se lidi, o kterých jsme nevěděli, že to bylo tak zlé.
Jako jedna spolužačka. Rok se mnou na něj nadávala, a pak na informatice spatřím, že prolézá čísi fotešky. Když se jí zeptám, co se to kurva děje, jediné, co mi poví je: "Ondra ho má taky."
Ondra byl antifacebookář. A ona celou dobu nadávala jen, aby ho zaujala. Já vím, zním pateticky, ale... Přijde mi to strašné. Dobře, ať si ho proboha i snad má, pokud ji to baví, ale tohle... Prom mě je to to nejhorší, co člověk může... I vrah má své důvody. Ona ne. Má důvody jiných. A to nenávidím.
Možná, že vám to přijde jako chabý konec kamarádství, ale mě to přimělo vidět i věci jiné. To, co jsem si vymlouvala. Že vše na ní je falešné.

Nenávidím facebook. Ukazuje lidi takové, jací jsou. Ukazuje je pomocí stupidního statusu.
Tak co si napíšete?
"Zastřelím svou matku! Ale bude to ok, protože Ondra jí zastřelil taky!"

Já jen... je to smutné.
 


Komentáře

1 Craze Craze | Web | 1. prosince 2010 v 20:50 | Reagovat

Guenon...styď se :-D já se po třista letech dohrabu k článku a ty mi nenecháš ani kouska slávy :-D  sem se teda urazila :-D :-D :-D

2 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 1. prosince 2010 v 21:08 | Reagovat

Já FACEBOOK mám jenom kvůli spoužákům. Věčně věků nemám kredit a m´da icq apod. vypršela, takže se na něm dozvím spoustu věcí )domácí úkoly apod.) Ale tvůj názor ti neberu a rozhodně s ním souhlasím.

3 pavel pavel | Web | 1. prosince 2010 v 22:55 | Reagovat

tak jsem tam, ale moc tam nechodím... jinak máš u mne na tvůj komentář odpověď :-)

4 Nel-ly Nel-ly | Web | 1. prosince 2010 v 23:42 | Reagovat

kdyby nebylo facebooku, tak jsem nedostudovala, neodmaturovala a nejspíš neudělala jedinou zkoušku (nejspíš určitě)... tak proto
je to spojení se světem :D protože na icq už všichni serou a tohle má většina (dokonce už i spolužačka ze základky si ho před měsícem založila :-O a ta prosím do teď neměla ani to icq - a my ji tak obdivovali :D)
zrovna u něj sedim a koukám, jak si všichni (z různých částí jak prahy tak Čr) stěžují na dopravní kalamity - cca deset lidí na vlaky, pak tramvaje a nakonec asi milion na autobusy (od nás ze/do školy se těch 15 minut co jezdí autobus do kopce tam a zpátky chodí skoro celej den pěšky - v životě bych to neušla :D) a já sedim doma a čumim (venku jsem byla - a tří minutová cesta autobusem trvala čtvrt hodiny - šla bych pěšky -to by bylo na pět- jenže jaksi nemůžu pořádně chodit a v tomhle počasí je to jaksi ještě horší).
tak asi proto sníh nesnášim a tvůj článek mě kdoví proč na chvíli rozzuřil :D protože ještě existuje pár lidí, co tu euforii ze sněhu fakt pociťují - ale je vás čím dál míň :-P

5 Therysek Therysek | Web | 2. prosince 2010 v 15:03 | Reagovat

V hodně věcech s tebou souhlasím, občas by to asi chtělo zastavit se a osamotě přemýšlet, bohužel je to ale činnost, na kterou mi poslední dobou zbývá pořád méně a méně času.
Facebook? Tak na tenhle server mám asi stejnou alergii jako ty, v tom si budeme rozumnět. V tom odstavci věnovaném tomuhle hnusu s tebou ve všem souhlasím.. Je to pravda, i když pořádně hnusná. Podle mého názoru se dá přežít i bez něj. Dřív nebyl ani internet a lidi taky neskákali z okna.
Mimochodem, jdu se projít...díky tobě. Tak nějak jsi mě chvilkově nakazila, ale neboj, přejde to hned jak se ráno vydám to té hnusné zimy, napadá mi sníh za krk, do bot a budu se muset prodírat haldami bílého humusu :-D

6 Therysek Therysek | Web | 2. prosince 2010 v 15:03 | Reagovat

Bože, já napsala rozumnět! Měla bych se stydět. :-D

7 Pobertka Pobertka | Web | 2. prosince 2010 v 15:51 | Reagovat

Náš zapdákov taky ovládl sníh x)) x)) x)

8 Angie Angie | Web | 2. prosince 2010 v 16:58 | Reagovat

No, tak co se týče zimy, tak ji nemám zas tak moc ráda. Sníh mi ani nevadí, je krásný (pokud není šedy a není z něj břečka), úžasně se třpytí a nádherně křupe. Má to svoje kouzlo a chumelenice ho má rozhodně taky. Vydržela bych se na to dívat věčně. Anebo jen tak stát. Někde v lese, ve sněhu, uprostřed obrovského ničeho, užívala bych si tu chvilku ticha, klidu a prázdna. Žádný hluk, jen vločky padající k zemi. Jo, tohle mám na sněhu moc ráda. Ale nemám ráda zimu. Nesnáším, když mi mrznou nohy a nesnáším, když mi kroupy bičují obličej a bolí to. A nesnáším, když se mi mlží brýle :D Budu to muset s těma čočkama nějak zařídit.
Ohohoho...Facebook. Tak to je téma na hoodně velkou diskuzi. U mě však stačí jen dvě slova, která vyjádří můj vztah: NENÁVIDÍM HO.
Nikdy jsem ho neměla, nemám, mít nebudu. Ať je tam třeba celý svět, pro mě za mě, ale já tam nebudu. Nechci být na něm závislá, nechci, aby o mě všichni věděli soukromé věci, nechci, aby mi psali a nechci, aby si mě přidávali lidé, se kterými se skoro vůbec neznám. A hlavně ho nechci proto, že ho mají všichni. Skončí to s ním jako s MySpace, Libimseti.cz apod. Ani jedno z toho jsem neměla, díkybohu!
A ta spolužačka. No, podle mě ukrutná ubohost. Tím, že jde člověk s davem rozhodně zas tak nezaujme. Na druhou stranu to taky může mít špatné následky, protože by z toho mohla vzniknout šikana (mluvím všeobecně). To se stává, když je někdo jiný, lidi se podvědomě bojí, nedokáží to skousnout a proto se začnou šikanovat. Ale někdy je ta originalita i prospěšná, záleží na tom v čem a v jaké sortě lidí. Osobně miluju odlišnost. Ať je jakákoli, tihle lidi mě přitahují. Miluju ty, kteří "plavou proti proudu", jak jednou řekla Jaune. V takových věcech jsme se suprově shodly.
Každopádně, jsem naprosto proti Facebooku. Je mi to jedno, ať ho má, kdo chce, ale pokud nedokáže mluvit o ničem jiném, jinak si najít zábavu a přátele, nabádá mě, abych si ho založila taky, tak u mě skončil.
A pravda, dá se tam docela snadno odhalit přetvářka. Možná jedině to je na něm tak užitečné.
Jistě, spousta lidí se mnou nebude souhlasit, budou se ohrazovat tím, že mají "spojení" s lidmi, vše se dozví apod. Neříkám, že to není pravda, ale dá se to všechno i jinak. Kdysi "Face" nebyl a šlo to. A kdo opravdu se mnou souhlasit nebude, mám pro něj jednu zprávu: je-mi-to-fuk! 8-)

9 Angie Angie | Web | 2. prosince 2010 v 17:09 | Reagovat

Jo, ještě k tomu davu. Když jdeš s davem, lidi tě berou, jsi třeba oblíbený. To všechno je v pořádku a fajn. Ale nejsi prostě svůj. To je hrozná škoda.
Někteří se hrozně snaží zapadnout a udělají pro to vše. Jenže ztrácí sami sebe. A to já bych ve svém případě nikdy nemohla dovolit.
Nemám Face, neposlouchám dnešní hudbu, nekouřím a nechlastám každý víkend, nedělám to s nikým na potkání a nesnažím se být hrozně cool. Věci se mi líbí proto, protože se líbí mě samotné, ne ostatním. Ať je to cokoliv. Od kanad - které se nikomu od nás nelíbí, po death metal - který nikdo od nás nemůže ani slyšet (jo, nějak se mi začíná líbít, ale jen některý). :-P
Jsem 100% svá. 100% anděl. :D (To byl vtip.)

10 lucrecia lucrecia | Web | 2. prosince 2010 v 17:55 | Reagovat

Ten konec se ti náramně povedl. Taky takovy lidi nemám ráda, ale velká většina z nás je v menším nebo větším taky taková. Nemusí se sice řídit jen podle jednoho člověka, ale podle více lidí. Znáš to, všichni tam jdou tak já tam pujdu taky, přece nebudu jediná kdo tam nepujde atd. A já se musím přiznat, že i já jsem z části taková.
A teď k facebooku. Jak víš tak i já jsem donedávna byla odpurce, ale ted jsem ráda že ho mám a už bych to nechtěla vrátit. Ale když se mě někdo zeptá, jestli si ho má taky založit, tak nevím co mám odpovědět. Na jednu stranu je to skvělá věc. Jsem mnohem víc v kontaktu s přáteli a taky s těmi co se s němi moc vídat nemůžu. A taky vím mnohem víc o světe kolem mě, vím o všech akcích a stačí mi už jen klidnout a vybrat si podle toho co tam nabízejí a kdo všechno tam pujde. A spusta dalších věcí, které ocenuji a dávají ti pocit, že nejsi sama, stačí se přihlásit. Ale na druhou stranu svým způsobem ztrácím soukromí. A tyto negativní vlivy hlavně poznávám ted, když mám nového přítele, všichni hned vědí, že spolu chodíme a ne všichni nám to přejí a na fb nám do dávají dost často najevo. Spousta soukromých věcí najednou svama sdílí i vaši přátelé, což nemusí být vždy příjemné. Ale přesto jsem ráda, že facebook mám a už bych si ho nikdy nechtěla zrušit. Ale nkdy neříkej nikdy

11 Shariony Shariony | Web | 4. prosince 2010 v 18:02 | Reagovat

Občas chodit sama bývá nejlepší. Člověk se při tom může cítit tak vyrovnaný, jen se svými myšlenkami.. přijde mi, že pak vnímá čas venku jinak, víc si to vychutnává a vnímá silněji vše okolo. I ticho je někdy krásné.
FB mě nebaví, mám ho jen kvůli sestřenicím a kamarádovi, kteří bydlí za oceánem. Ale chuť zrušit si ho mám pořád :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek nebyla napsána za účelem zisku.
Všechny postavy, jejich charaktery a místa použité v knihách patří výhradně
J. K. Rowlingové.