Tlusté vlněné ponožky.

22. prosince 2010 v 16:31 | Guenon |  Co se nevešlo...
Bylo to tak, že? Nebo si to pamatuju špatně? Tlusté vlněné ponožky. Ty a nic víc - no není to sen? Přát si jen ty a nic víc? Je to vskutku mistrná lež. Nejkrásnější lež, co znám...

Když už mluvíme o těch lžích - s tou mou, "překrásnou" je to zlé. Myslím, že ji smažu a donutím se psát Draca. Anebo se vykašlu na své přesudky a napíšu dívčí román, přesně takový, co nenávidím. Když může Lanczlová, proč ne já!
Hlavní postava bude maryška s růžovými kukadly, touhou obšťastnit celý svět a tragickou minulostí k tomu. No ne? Život není pohádka, tak se pro pohádky natáhnu alespoň v tom fantasy světě.

Hlásím hybernaci. Rozumíte mi? Ode dneška platně zalezu do svého smradlavého pelechu a nikdo mě nedostane ven.

Jen abyste věděli - mám se špatně. Jsem vzteklá, uražená, nešťastná a...

Někoho vám představím. Maruška IV., řečená Ploutvička.


Maruška IV.
  (Datum je opět špatně, neumím to přenastavit. Foceno dnes ráno :D)

Dívčina nepříliš fotogenická, ale s upřímným pohledem a vynikajícím talentem nasouchat. Seznámili jsme se během rituálu čištění zubů, vybafla na mě, a od té doby jsme kamarádky. Před spaním jsem jí četla pohádku, poradila mi s mým problémem. Okupuje naši vanu a její osud je velice smutný. Doufám alespoň, že má hodně ostré kosti.

Je to strašně zvrácený rituál - přinést si domů živé zvířátko, pár dní kvůli oželet mytí (Lidi, smrdíme. Je to děsné. Zvracím.) a pak ho pomocí paličky na maso připravit o život. Až já budu dospělá, zakážu to.
Ale vážně... kdo to vymyslel? Je to kruté a smrdí to. Nejen obrazně řečeno.

Jsem zlá. Každý rok rybku pojmenuju a chodím si sní povídat, a proto když "vrah" (mamička) musí jít na věc, výčitky svědomí jí nejdřív donutí vyžahnout polovinu Ferneta.

Já jsem osobně "vánoční člověk". Vánoce miluju - i s hádkami, tlačenicemi při nákupech, vystresovanou atmosférou a vším tím břečoidním sněhem k tomu. Miluju je celé - i s těmi věcmi, které hodně lidí nutí je nenávidět.
Kdo by nechtěl nacpat si bachor cukrovím, zase jednou si užít Marzíka, Popelku a všechny ty úžasné pohádky?
Cukroví jsem pekla se smrkovou větvičkou za uchem a vánočním řetězem kolem krku, dobrovolně uklízím a užívám si balení dárků. Koledy zpívám nahlas a hodně falešně. Úspěšně jsem nakazila celou rodinu.

Ne, že by všechno bylo ideální. Problémy se noří, já nic v klidu nemám, ale to nevadí. Vyřeší se to. Jsou Vánoce. Tak nasadím kulicha, postavím sněhuláka, přislušné kaziče pošlu do "příslušných" míst a bude... Všechno bude dobré. Tedy až na Maruščin osud, s nímž bohužel nic udělat nemohu.

Půjdu. Okomentovat články u vás, které mám už všechny dávno přečtené, ale byla jsem líná se vyjádřit. Pak se vrátím k Johtové lize. (To je další Vánoční tradice - opět si užívat významné pokémonové turnaje :D Mimochodem... Kdyby takový Gary byl skutečný, asi se z něj půjdu pochat:D A to i přes to, že je mu asi jedenáct :D - a to říká osoba, jež pod dvacet jde jen s nakrčeným čelem. Takže mi věřte, že to něco znamená :D)
 


Komentáře

1 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 22. prosince 2010 v 16:43 | Reagovat

Pekná :D, my budeme mať tradičné filé :D.
Dneska sme robili jedny koláče a zajtra budeme tiež.
Sneh a všetko okolo toho milujem aj ja, moje obľúbené obdobie :).

2 Nel-ly Nel-ly | Web | 22. prosince 2010 v 16:52 | Reagovat

a já si před chvílí domu přinesla mrtvolku a vrazila ji do ledničky ještě s dvěma hlavama :D
zvířecí rituál - nechápu, jak to lidi můžou koupit živý, nechat děti to pojmenovat (ehm, děti :D) a pak to zabít a podávat k večeři... jinak ale já se klidně můžu otočit a pak už dostanu jen rybu, která dobře chutná

Vánoce jsou na pět. Hlavně tenhle rok, už jsem myslela, že se vyhnu štědrému dni...dneska jsem zjistila, že nevyhnu... jsem nasraná, ukřivděná, nespolečenská, ironická a nejradši bych zalezla někam do koutku s flaškou v ruce (minulý rok jsem byla 24. v krásný kocovině a mám hezké vzpomínky)...bohužel (bohudík?) jsem se nedostala do chvíle, kdy bych chtěla sama zalíst s lahví, takže popíjim víno a čumim do počítače

3 Nel-ly Nel-ly | Web | 22. prosince 2010 v 16:54 | Reagovat

btw. narutovi je prý patnáct a my nad ním stále slintáme
taky bych chtěla tradici, ale vzhledem k tomu, že teď jaksi nemám ani stálý domov, kam bych prdla ten stromek, kterej nemám, tak to na to moc nevidím..přesto jsem v článcích pozitivnější, než kdy dřív

4 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 22. prosince 2010 v 17:15 | Reagovat

kvůli tomu živýho nekupujem...

5 lucrecia lucrecia | Web | 22. prosince 2010 v 17:28 | Reagovat

Taky nechápu to stím kaprem, jak si ho někdo může dát do vany, pak ho zabít a na závěr ještě sníst. My teda každoročně vyhlídnem nějaký stánek a tam si ho nechápe zabít, takžede domů si ho přineseme už mrtvého. Ale nejlepší na tom je, že nikdo kapra nejíme. Já nemám ryby moc ráda a ostatním zrovna kapr nechutná. Takže uděláme spousta řízků s bramborovým salátem a kapr zůstane usmažený pro nečekané náštěvy.

6 Chris Chris | Web | 22. prosince 2010 v 18:11 | Reagovat

to s tými kaprami nemám rada ani ja... doniesem domov, pomenujem ho, pláva mi vo vani a potom ho zabijem... je to smutné... pre to mi kaprov nemáme doma :D aj ja milujem vianoce som vianocomaniak :D milujem tú atmosféru, nakupovanie a podobne... len škoda že sa topí sneh :-( a všelijaké iné problémy... no čo už... ale inak ŠŤASTNÉ A VESELÉ

7 Pobertka Pobertka | Web | 22. prosince 2010 v 18:21 | Reagovat

Pěkný kapšík :) Ale já ryby nejím, takže budu mít řízek x))

8 Maya Maya | 22. prosince 2010 v 20:21 | Reagovat

:-) Nevím, jak to dokážeš, ale vždycky, když si od tebe něco přečtu, mám hned lepší náladu. Je to zvrácené. Jak zabití kapra, tak tenhle přenos nálady na dálku.
Bože, ani nevíš, jak jsem ráda, že ten náš je už zabitý, ačkoliv já osobně ho prostě nejím, nechutná mi to.
Vánoce jsem měla vždycky ráda, ale poslední dobou... nedaří se mi zrovna nejlíp a proto už nemám ráda ani Vánoce.
Nic na tom ale nezmění fakt, že pořád miluju cukroví a pohádky, u kterých hodlám prosedět hooodně času.
Takže, šťastné a veselé, hodně dárků a hlavně vánoční pohody a atmosféry. měj se krásně, Guenon

9 Guenon Guenon | Web | 22. prosince 2010 v 21:45 | Reagovat

[1]: je to krásný období, fakt že jo :D
A já osobně si dám řízek, ale zbytek rodiny jsou holt rybožrouti :)

[2]:[3]: Ehm dítě já to bude pojmenovávat dokud bude živé... Je to zvrácené, já vím. Ale nějak svůj nesouhlas vyjádřit musím, ne? Pro mě je to taková osobní recese :D
A... i čumění do počítače s falškou může být výborný rituál pro někoho, kdo na vánoce holt není :D
A naruto... taky jsem to období měla, ale pak se najednou vyrojilo děsně dílů a nemám čas a upřímně ani chuť do dokoukávat zpětně... Pokémoni navěky, jednoduše... A když on tam je takový úplně dokonalý a do očí bijící náznak slashe ještě: Mezi tím Garym a hlavní hrdinou:D To vidí i slepej... A je to velice hezký pohled :D

[4]: dobře děláte. Svět potřebuje omezit počet takových Marušek. :D

[5]: já taky ryby nejím a kdyby to bylo na mě, nekupujeme ho vůbec. :) A pro návštěvy, jo? Legrační :D

[6]: jj... Je to jednoduše divnej zvyk :D Maruška je toho důkazem. :) A tobě taky, vám všem... Však přací článek ještě přijde :D

[7]: jojo... taky ti přijde, že ty řízky chutnají na štědrý večer nejlíp? Normálně mám radši přírodní, ale takhle na vánoce se toho obalovaného nemůžu nabažit :D

[8]: Pokaždé, když si přetu cokoliv od tebe, mám hned lepší náladu... Ať je to komentář, kapitola nebo článek. Mayo, jsi holt naše blogové sluníčko :) A děkuju:)
taky to nejím, no... žádné ryby nejím, tedy s vyjímkou tuňáka:D
A... ještě že jsou tu pohádky, no. Když nic jiného :) Doufám, že se na tebe štěstí usměje... A užiješ si všechno tak, jak si to zasloužíš. :)
A i ty se měj krásně, přeji ti ty nejlepší Vánoce a jen samé dobré zážitky :D

A vám všem taky, krásné Vánoce :D

10 Nel-ly Nel-ly | Web | 23. prosince 2010 v 14:21 | Reagovat

[9]: tak co, že jo... toho harryho a draca tam dost z nás vidí a očividně to tam není
ale třeba v takovym Narutovi...? tam je naprosto očividný už od prvních dílů, japonci prostě uměj :D

11 Angie Angie | Web | 23. prosince 2010 v 21:56 | Reagovat

Guenon, já zrovna patřím do té skupiny těch druhých lidí - kazičů. Oficiálně od neděle. Prostě už toho mám plné zuby, ale to je na dlouho. Ale pohádky jsou super!
Nevím, co budu dělat, až budu mít jednou s Jörnem dceru. Asi cukroví budu péct průběžně během roku a hodím to do mrazáku. A stanu se maminkou s tím dokonale přesládlým úsměvem. Ne, kecám, když bude moje malinká Ang šťastná, budu šťastná i já.
Co se týče kapra - nejím. Od té doby, co mi zaskočila kostička ho vůbec nejím. My máme na Vánoce k večeři filety. Bez kostí = juchuchů!
Nevím, jak přesně jsi myslela Maryšku s "touhou obšťastnit celý svět", dneska mám asi chuť na dvojsmyslné věty, smát se tomu, jako naprostý puberťák - akorát, že mi do smíchu vůbec není. Nemám náladu se smát a nechci se smát. Takže já budu končit, protože místo toho, abych komentovala článek, se tady vylévám ze svých bídných pocitů.
Zčásti se citím jako ty. Hlavně to neštěstí. Akorát v tom mém to není kvůli kaprovi - kéž by!

12 Guenon Guenon | Web | 23. prosince 2010 v 22:10 | Reagovat

[10]: no... možná, že v knížkách to není, ale v filmech určitě. Já stejně tvrdím, že Dan musí bejt gay :D
A japonci určitě uměj, v tomhle oboru jsou nepřekonatelní... A pokud projde na téma týdne Yaoi, nemohu se dočkat :D

[11]: Kaziče jsem myslela jinak... měla jsem na mysly kaziče MÝCH šťastných chvil. A taky to není čudla - jen se to skrz ní dalo výborně ventilovat. :)
Já mám naštěstí schopnost zapírat tak dlouho, že o idylce přesvědčím i sebe sama... :D
A ta touha obšťastnit celý svět byla z části dvojsmyslná... :D však i já jsem z části naprostý puberťák :D
A... když není nálada, není. Však ono lepší obodobí nastane... Musíme tomu věřit, jinak se zblázníme už dočista, ne?:D
A.. Když budeš mít štastí, Jörn napeče:D

13 Angie Angie | Web | 23. prosince 2010 v 22:54 | Reagovat

[12]: Jé, tak alespoň někdo mě rozesmál, no, já myslím, že Jörn to pro mě velmi rád udělá:-D
Zrovna jsem ti chtěla napsat, že jsem zapomněla napsat, ať už dojdeš konečně na to icq, potřebuju si s někým psát a někomu se vypsat a ty jsi takový dobrý "posluchač" (čtenář) a konzultant. Tak hejbni zadkem a ptej se těch ajťáků!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek nebyla napsána za účelem zisku.
Všechny postavy, jejich charaktery a místa použité v knihách patří výhradně
J. K. Rowlingové.