Plány (velké, malé a střední) a pár úvah švábí povahy

30. listopadu 2011 v 17:53 | Guenon |  Co se nevešlo...
Ach, ano, tetička Guenon má vskutku velké plány. A to už po nějakou dobu - jenže teď přišla velká změna. Nebesa se smilovala. Mám počítač! (oslavný tanec ve stylu sjetého dikobraze) Je nový, nádherný, dokonale červený a můj. Je mi úplně fuk, že pod stromečkem mě už budou čekat jen fusekle a hromádka jeleních bobků. Jsem tak ráda, že je konečně tady! (dikobraz útočí podruhé)


Víte, vyprávěla bych vám o tom, jak je škola těžká, máme příliš učení, a na blogís není čas - ale všichni víme, že by to byla snůška žabích zvratků. Když člověk chce, čas se najde jednoduše vždycky. A víte co? Ono už se chce! Jako by mi ta elektrická nestvůrka vdechla novou sílu. A myslím, že to půjde. Chci se vrátit k fafiction. Chybí mi.
Jestli ještě někdo pamatuje mé staré povídky, tak... Nemyslím si, že je šance, že je někdy dokončím. Vážně je miluju, ráda si na ně vzpomenu, ale už se k těm AUTP. maryškám nevrátím. Mám velké plány, jak říkám. Chci se naučit psát... Dospěleji, řekněme.
Takže. Co to zanamená. Chtěla bych umět napsat víc, než jen - a omluvte mé vyjadřování - Po polibku plném motýlích křídel ze sebe divoce strhali oblečení, Draco do ní/něj vnikl, počátční bolest byla zastíněna slastí, a po nutném přirážení (a zarážení :D) se společně udělali.
Mám naplánovanou jednu velkou slashovku dospělejšíhi rázu (Drarry po válce), s jejímž obsahem jsem spokojená a jednu teen romanci třetí generace (uhihňanou. Al a Scorpius. :D spousta mého milovaného sneaking around. A hory akward situací. Muhaha:D) To budou kapitolovky. Ale před tím, než se do nich pustím (tedy, něco mám, ale... Rozumíme si, ne?:D) se musím naučit psát sexuální scény. Připadám si moc stará na to udělat po ulehnutí střih. Takže tohle můžete brát jako vysvětlení toho, proč vás s úderem prosince čeká vlna nejprve velice amatérského PWPčka. (ale pokusím se tam tu zápletku alespoň maličko nazančit. Mám pár nápadů:D) Nebude to jen slash, mám v plánu i vyzkoušet psaní HETu, tak kdyby vás takové neznabožské aktivity jako muž spící s ženou moc pohoršovali, raději to nečtete a považujte se za varované.
Takže tak. :) (ne, že mě opustíte a vyhlásíte za úchyla. :D)

A jinak... Dneska jsem si po dlouhé době opět přečetla Poslední bitvu. Není snad ani nutné dodat, že jsem to ořvala, že mě to opět dostalo a že... Ať říká kdo chce co chce, Lewis byl génius. Dokonce mu ani nezazlívám tu náboženskost (a to jsem prosím antikrist skoro jako Voldemort), protože on tomu prostě věřil. Vylil si do těch knížek duši. (to bych chtěla umět. Jenže když mám psát něco osobního, připadám si jako Hagrid v bikinách - příliš odhalená, než aby to bylo příjemné) Nevěřím tomu, že chtěl dětem vtlouct do hlavy náboženskost. V těch sedmi letech, kdy se mi Narnie dostaly do ruky poprvé, jsem stejně neměla šanci celé jejich poselství pochopit ani náhodou... A dnes mě to zase dostalo.

(to já jen abyste viděli, že nečtu jen o Potterově fetiši na kožené rukavice a Hugových incestoidních sklonech:D)

Když už jsme u toho... Čtete incest? To mě vážně zajímá. V Potter sféře je ho vážně překvapivé množství. Od sourozenců přes bratránky až k rodičům s dětmi. Zvláštní. Kdo by řekl, že zrovna ti, co milují Potterovky, takové pohádky, budo prostě banda úchyláků. Vždyť v normální, tištěné, literatuře, je to přece jen ještě hodně velké tabu - já kromě Hotelu New Hampshire a Betonové zahrady snad nic nečetla. A my to neřešíme. Šup s Dracem, Luciusem a Scorpem do trojky! (dobře, já vím, to je trochu extrém, ale rozumíme si... Snad.)
Já osobně ho čtu. Neumím představit ho napsat, ale... Čtení mi nevadí. Většinou, samozřejmě. Vždycky mě neskutečně zajímá, jak to autor pojme. Je to velká výzva, zařídit to věrohodně a logicky. (ignorujme teď PWP, tam jde o něco úúplně jiného:D)
Mám docela ráda Freda s Georgem (A Lorcana s Lysanderem v pozdějších formách - Lenčiným děckám se to věří snadno), nevadí mi sourozenci Potterovi, a ani Hugo s Jamesem. Rose mi tam moc nevyhovuje, jedine v kombinaci se Scorpiusem.
Nerada vidím Harryho cetujícího do minulosti, kde si vrzne s některým ze svých rodičů, ale četla jsem povídku, ve které to bylo tak báječně popsané, že tomu musel věřit každý. Akorát ode mě drže od Artura a Molly s některými Weasleyovými děcky. To mi vyloženě nesedí a ještě jsem to ani pochopit nedokázala. (Ale George a Percy po válce dávají symsl. Jediný sexuálně pojatý Percy, kterého jsem akceptovala)
Ehm... Ale čtu i normální věci, vážně! (a o mpregu si popovídáme někdy příště:D)
Ale ve třetí genraci to vážně musí chápat každý. Skoro všichni jsou příbuzní! (a pak jsou tam prakticky jenom Scorpuis a Teddy)

No... Já raději půjdu. Večeřet. Ale počítejte s tím, že se mě zase na nějakou dobu nezbavíte. :D

Mír s vámi,
jezte zdravě,
nezabíjejte mravence,
fanděte mimozemšťanům,
... a sežeňte mi psychiatra.
Guenon. :)
 


Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 2. prosince 2011 v 16:22 | Reagovat

Proč si každý myslí, že jeho psaní "vyroste", když přestane psát svoje mařeny a skočí na slash? já četla tolik naivních a debilních slashů, že bych si nejraději uravala hlavu a na druhou stranu Portrét má AUTP (a electra mařenu :D)
i tak se na Drarry těším (ještě aby ne, co?) a jestli svoje sliby nesplníš, tak nechtěj vědět, co tě čeká *muhaha, jak to bylo s tim dikobrazem? každopádně píchaj*

třetí generaci jsem nikdy nečetla a poprvdě mě to neláká, stejně jako mě neláká cestování do minulosti, Hermiony a Raddleové, Harryové a Jameseové nebo Siriusov a podobný... ehm

jop, teď jsem přčetla nejenuvěřitelnější telenovelovskou slátaninu na fantasmagoriu (překvapivě Snamione, chudák Snapí, mučej ho) a už asi pochopim "skoro" všechno - jenže to si říkám vždycky, než narazim na něco podobného...

narnie jsem nedočetla, pročítala jsem se roky, chvíli mě to bavilo, pak nudilo a plavbu Jitřního poutníka už jsem nebyla schopná dočíst

2 nel-ly nel-ly | Web | 2. prosince 2011 v 16:24 | Reagovat

btw. samozřejmě blahopřeju k červeňáskovi (první, co jsem si říkala,, že napíšu a nenapsala), já mám dva, abych mohla být "zdravě" závislá, takže... :D ale právě mě zklamal externí disk v němž mám ale úplně všechno, vůbec týhle elektronice prosstě nevěřim

3 Guenon Guenon | 2. prosince 2011 v 21:50 | Reagovat

[1]: Nemyslím si, že moje psaní vyroste se slashem. Myslím, že vyroste, když se naučím popisovat erotiku. Přece jen, s Mařenkama na téhle stránce jsem začala, když mi bylo dvanáct. Teď mi bude šestnáct a... Už mě nemají co naučit. A o tom je FF hodně - není to jen láska na celý život, ale také báječný způsob se naučit psát. Slash to byl vždycky, i ve Lži je, ale byl... nerealistický. Teď vím víc, myslím si, že tomu i lépe rozumím. Na slibech pracuju. První jednorázovka na rozjezd bude Drarry, džím se při zemi - ale bůh ví, co ze mě vyleze později. :D
Třetí generaci miluju, jsou to pro mě další Poberti - adoptovala jsem je za vlastní i přes to, že o nich Rowla prohodila sotva pár slov. Jsou součástí rodiny. Chápu, když si to nepřečteš, i když bych byla ráda, abys to se mnou zkusila (mrk:D)
Narnie... buď si je zamiluješ jako díte a dopochopíš je za pár let, nebo se ti dostanou pod kůži při předčítání dětem. I Lewis něco takového řekl. (výjimky jsou:D)
[2]: Díky. (mimochodem, jmenuje se Draco jr. - já vím, originalita sama. Ale tak...Alepsoň tím nebude trpět ten prvorozený syn:D)

4 nel-ly nel-ly | 5. prosince 2011 v 11:20 | Reagovat

[3]: Ach dvanáct *stále se podivuje, protože v tom věku měla na kontě naposlouchanej Kámen mudrců od Lábuse a přečtenejd ruhej díl za peníze - víc jich myslím ani v čechách nebylo* jo a fanfiction na Harryho opravdu neexistovala (potrvzeno ze zdroje :D)
jsem stará! nechte toho všichni... já si psala mařeny, no ve chvíli, kdy jsem se o nich dozvěděla a byla jsem starší, než si ty a než ještě pár let budeš a nestydím se za to!!! :D jsou to moje začátky, předtím jsem to ani do šuplete nezkoušela, hezky rovnou na blog (jsem ostřílenej hrdina O_O anebo cvok, to je to samý)
nemyslím, že by ses zrovna ty měla zdokonalovat ;-) asi to bylo zas divně podbaný... spíš mi přijde, že někdo napíše pár mařen a pak zjistí, že by chtěl vyrůst a vrhne se na slash... přitom v hodně případech by to raději neměli zkoušet a raději si užít a trochu vyšperkovat vlastní psotavy, protože na to ještě nemají (ale ty máš a já se těším, nelhala bych, jsem takovej kritik, až mi tu vyhrožovali i smrtí :D :D :D)

já myslí, že mě děti nezajímaj, protože už je to úplně mimo příběh - u pobertů si věděla, co s nimi bude a kčemu mají dojít *odmítá zvěrstva, kdy nebylo Lily/James* a taky teoretické charaktery, které ti nějak ladily (potažmo existovaly, když jsem se k fanfiction dostala v době, kdy většina těch klasiků přestala psát :D njn)

já jao malá nečetla (ha, čtyřlístek), vlastně jsem nečetla v podstatě až do prváku na střední...takže knihy, které nebyly namluvené na kazetách (a ani to ne) mě minuli, neměla jsem oblíbenou dětskou, nelibovala si v pohádkách (i když jich doma bylo habaděj) a první a osudovej byl prostě Harrouš :)

(a zase komentář jak článek! jak já tohle dělám?)

5 Angie Angie | Web | 23. prosince 2011 v 21:47 | Reagovat

Hele, Guenon, piš, co tě napadne. Do toho.
Myslím, že tenhle článek jsem přehlédla, na oslavný tanec ve stylu sjetého dikobraze bych si pamatovala, to bylo vážně excelentní:-D
Jinak k červené potvůrce gratuluju!
Jinak já na psaní teď totálně peču a to ne že bych si něco nechtěla napsat.
Bude ti šestnáct. A máš pocit, že za tu dobu ses změnila, viď? Změnila.
No, a NĚKTEŘÍ zůstavají stále stejní, všímáš si? ;-)

6 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 5:05 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

7 Guenon Guenon | Web | 13. ledna 2012 v 17:33 | Reagovat

[6]: ou maj god! Kolikrát to sem napíšeš? grrr. (vzteklá Guenon není příjemná. A nauč se psát s interpukncí, zatraceně! :D)
kdybych uměla blokovat IP, máš po prdeli. :D

8 Guenon Guenon | Web | 13. ledna 2012 v 17:35 | Reagovat

[6]: tak jsem se i podívala na tvůj webik. Blbe. Jednorožec moudrý věštec? Vážně? Já vím, neměla bych soudit, ale... Zatraceně! :D To už lépe pochopím i ty chlápky, co to rádi dělaj s ovcema! (pokud se to ovci taky líbí, samozřejmě:D)
Fuf... To jsem si ulevila:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek nebyla napsána za účelem zisku.
Všechny postavy, jejich charaktery a místa použité v knihách patří výhradně
J. K. Rowlingové.