Kapitola pátá - Když vítáme nepřítele

16. ledna 2012 v 19:15 | Guenon |  Hledání - HP povídka
Tadá! První obetovaná kapitola. Připadám si děsně dospěle. Už mám lidi na to, aby za mě mysleli. Muhá! :D (tímto podivným způsobem velice děkuji milované Nel-ly :D Jsi zlato! A vůbec ne tak krutá, jak jsi vyhrožovala:D)
Jinak... Ehm. Je to kratší, než jsem chtěla, a za konec mě nejspíš zabijete. Ale což:D
Komentujte! Ok?:D
S tímto vám přeji hezký den a jdu se učit na záverečnou písemku z matiky. Paráda:D
(James je zpět, ale Guenon asi není ve formě, ok? Příště už se snad zasmějete:D)


"Moc rád vás konečně poznávám, paní Potterová," třásl Malfoy drobnou rukou jejich matky. Vypadal jinak, než si James pamatoval - byl mnohem méně sebevědomý, snad i bledší, a rozhodně mnohem blonďatější. Pokud to vůbec bylo možné.
Al zhluboka dýchal, jelikož s Ginny před několika vteřinami absolvoval závod ke dveřím, který samozřejmě prohrál. Ona samotná se potom tvářila velice nejistě - možná čekala, že Zmijozel se hned ve dveřích sprostě vyjádří o zrzavých krvezrádcích, mudlovských šmejdech a špíně mezi čaroději.
"Pane Pottere," pokynul i Harrymu, který jeho ruku přijal s mnohem větším entusiasmem.
"Rádi tě tu vidíme, Scorpiusi," usmál se na něj přívětivě. "A prosím, říkej mi Harry."
"D-dobře," vykoktal sesazený král Sarkasmus a James si užíval jeho nervozitu.
Vážně ho neměl v lásce - nebylo to ani tak tím, že byl Malfoy, Zmijozel, anebo dokonce tím, že spal s jeho bratrem. S tím by se nakonec vyrovnal. Ale tu jedinou porážku ve famfrpálu mu neodpustil nikdy. Nikdy nezapomněl na to, jak se druhý den promenádoval po škole, jako kdyby právě zabil vlastního Voldemorta, spasil peklo a objevil další způsob použití dračí krve.
Jejich matka se zjevně nehodlala přidat k nabídce oslovení křestním jménem, jen stála s rukama složenýma na prsou a propalovala pohledem střídavě Harryho, Albuse a Malfoye. James stál opodál poněkud opomenutý - ne, že by si stěžoval - a Lily odmítla opustit svůj pokoj. To, že se k nim na několik dní nastěhuje bradavický idol dívčích kalhotek ji rozladilo mnohem více, než by se Jamesovi líbilo. Poslední, co by potřeboval, byl další sourozenec neschopný zavřít hubu o těch ´bouřkových očích plných divoké vášně´.
"No, Scorpiusi," ujal se slova opět Harry, jelikož nikdo jiný se nezdál ochotný pomluvit. "Oběd bude za chvíli, zavoláme vás. Chlapci tě teď odvedou do jejich pokoje, kam si můžeš odložit věci. Přičaroval jsem ti tam další postel. Původně jsme měli v plánu připravit hostinský pokoj, ale Al trval na tom, že u nich ti bude pohodlněji."
"Cože?" vypadlo z Jamese, než se dokázal zastavit. Čtyři páry očí se na něj upřely s otázkou v očích. "Totiž… Myslím… Nevěděl jsem, že bude bydlet s námi."
"Neboj, Jamesi, jsem si jistý, že chlapci tě nebudou budit tím, že si budou chtít do noci povídat," mrkl na něj Harry. Způsob, jakým to řekl, přiměl Jamese uvažovat, kolik hlavní bystrozor vlastně ví.
Ale teď měl na bedrech větší problém.
Albus vážně očekával, že s nimi bude sdílet pokoj? U Merlinova průjmu, tohle nemohlo dopadnout dobře.
James se rozhodl dát jim chvíli na přivítanou - protože byl zjevně mnohem lepším bratrem, než by kdy tušil - a šel si do kuchyně pro sklenici dýňové šťávy. Tam byli jeho rodiče právě uprostřed rozhovoru.
"Já si nemůžu pomoct, Harry, vůbec se mi to nelíbí," říkala právě Ginny, "viděl jsi, jak se na něj Al díval? Jako by k nám dorazil zatracenej Spasitel sám. Myslíš, že je možné, že ho zaklel?"
James jen stěží potlačoval smích a schoval se za dveřmi tak, aby mohl nerušeně poslouchat.
"Zlato, musíš se uklidnit," odpovídal Harry a James si byl jistý, že skrývá pobavení se stejnými potížemi jako on. "Je dobře, že Al má kamaráda. Sama sis přece tolikrát stěžovala, že tráví veškerý čas sám anebo s Rosie."
"Já vím, ale Malfoy?"
"Já vím, že je to pro tebe těžké. Po tom, co ti udělal Lucius a po tom, jak se k nám Draco choval celou tu dlouhou dobu - ale musíš pochopit, že tohle není ani jeden z nich."
"Ale je to Zmijozel! Všichni jsou jen banda bezpáteřních slizáků, kteří udělají cokoli, jen aby nám ublížili!"
"Nám?"
"Nebelvírům."
"Ginny, je nám přes čtyřicet - není čas se přes ty kolejní nesmysly přenést?"
*
James nechal své rodiče, aby se opět věnovali tomu stejnému rozhovoru, který už vedli tolikrát předtím, a vydal se zpět do svého pokoje.
Zvažoval klepání, ale řekl si, že by to jen naznačovalo to, že je ochotný trpět nějaké nevhodné interakce, a tak do pokoje vstoupil bez oznámení, téměř jistě očekávající pohromu.
Nepřišla.
Albus s Malfoyem jen seděli na Alově posteli a tiše na sebe zírali. Vůbec se nedotýkali. Přesto Jamesovi připadalo, že narušil příliš intimní moment.
Ani si nevšimli, že přišel. Nadále si vyměňovali nevyslovená slova pomocí očí a James pocítil trpké bodnutí někde hluboko ve svých útrobách.
Přistihl sám sebe při přání toho, aby se na něj jednoho dne někdo takhle podíval. Muž, žena, domácí skřítek, obr, pampeliška - kdokoli. Jen chtěl poznat ten pocit.
Zakašlal, protože cítil, že dále už by intenzitu momentu nevydržel. Al na něj jen otočil oči, otráveně, a tak nealbusovsky, ale Malfoy vyskočil na nohy.
"Ehm - ahoj," vypadlo z něj po chvíli zápasu o to, kdo dříve nevydrží a zamrká. James vyhrál, jelikož byl prostě tak dobrý.
Neodpověděl - jen zvedl obočí v posměšné otázce. Nikdy přece neslíbil, že to pro mistra ach-tak-báječného Zmijozela udělá jednoduché.
"Koukej - já vím, že nejsem zrovna tvůj nejoblíbenější člověk na světě," začal a tvářil se, jako by na něj útočily porodní bolesti, "ale musíš vědět, že já to s tvým bráchou myslím dobře a- " začal zjevně připravený proslov. James ho zarazil.
"Tohle si nech pro rodičovský mravní výbor, věř mi, bude se ti to hodit. Mě bude stačit, když v noci neuslyším žádné nepříjemně specifické zvuky a… pokud pro sebe máte nějaké milující přezdívky, vynechte je. Ty věci mě děsí na všech. Vážně, komu se může líbit někomu říkat buchtičko nebo myšáčku, nepochopím nikdy."
Ani jeden nic neřekl, ale vyměnili si další pohled. James zaskučel.
"Vy to používáte? Ach, bože, jeden by řekl, že když jste dva kluci, mohli byste se alespoň nechovat jako baby…"
"Nepoužíváme myšáčky ani nic takového, neměj strach. Říkám mu ale" ozval se Albus, "mfpfšntakd." Poslední slovo jeho věty bylo bleskově zablokováno Malfoyovou rukou. Chvíli na něj výhružně zíral, a pak ruku rychle odtrhl zpět, očividně poté, co byl pokousán.
"Vážně vtipné," stěžoval si, "říkal jsem ti, že mi tak mimo postel nesmíš říkat." Zrudnul. "Totiž…"
"Ne, žádné přezdívky," potvrdil Malfoy, když získal ztracenou rovnováhu. "Pokud nepočítáš Sirupovou tvářičku," dodal a zatvářil se, jako že je se sebou velice spokojený.
"Hej!" ohradil se Albus. "To je zakázané na veřejnosti, Šmudlíku!"
Malfoy šel do karmínové. "Hm, za to ti vážně děkuju," zabrblal.
"Řekl jsi mu o Sirupové tvářičce."
"Neřekl jsem přece proč."
James opět zaskuhral. Vážně si přál, aby se dokázali nechovat tolik jako… Pár.
Zachránilo jej až matčino volání, které oznamovalo oběd. Všichni tři sešli dolů, každý zrudlý ze svých vlastních důvodů, a tiše se usadili u stolu.
James s neskrývanou hrůzou zjistil, že jeho matka se rozhodla uvařit sama. Zjevně Malfoye vážně nenáviděla.
"Vypadá to báječně, paní Potterová," řekl Malfoy přesvědčivě. Herec to byl dobrý, musel uznat James, když se podíval na matčin kulinářský výtvor.
V rajské polévce plavalykusy čehosi černého, co snad mělo být koření, a druhý chod, který se zatím pyšnil na pracovní desce, se skládal z připálené pečeně a kaše, o které James již dopředu věděl, že je nějakým zázrakem najednou rozvařená a obsahující hrudky ze syrových brambor. Rodinná specialita.
"Děkuji, M-Scorpiusi," řekla a pokusila se o úsměv. Harry jí zjevně promluvil díru do duše. James s ní vlastně soucítil - sám nenáviděl, když lidé říkali věci, které dávaly smysl. Obzvlášť pokud se on tolik toužil chovat iracionálně.
Lily se jen zasněně dívala na blonďatého bastarda, a když se ji pokusil přátelsky pozdravit, vykvikla a utekla od stolu.
"To mi někoho připomíná, nemyslíš, Ginny?" chtěl vědět Harry.
Ginny neodpověděla, jen se znovu tvářila značně nespokojeně.
Konverzace se táhla jako bolestivá řezná rána v intimních partiích a James v jednu chvíli zpozoroval, jak Albus pod stolem krátce stiskl Malfoyovu ruku.
Muka tentokrát přerušila sova pálená, která zaklepala na okno v polovině nepoživatelně slaného masa, které Malfoy vychválil do nebes.
Harry pro ni došel a chvíli se usmíval na malý kousek pergamenu.
"Hádejte, kdo přijde na večeři?"
 


Komentáře

1 nel-ly nel-ly | E-mail | Web | 16. ledna 2012 v 20:22 | Reagovat

Nejvtipnější bude až i po sobě najdu chybu, a pak si budu připadat já "dospěle-schozená"
náhodou, nebyla to žádná práce, seš šikovná a já si alespoň tuhle kapitolu mohla řádně užít
*skanduje pro Jamieho i nesmělýho Scorpa*
a tyhle konce si odpusť :P

2 Christine Sunrise Christine Sunrise | Web | 16. ledna 2012 v 20:43 | Reagovat

Nebudou tě rušit povídáním si..no to mě podrž :D já se fakt směji každé blbosti kterou lze logicky vyvodit! :D A sirupová buchtička? To snad ne?! :D
A James byl i tak skvělej ;D (moje fantazie pracovala a všechno si živě představovala).

Nechť ti písemka vyjde a...a zazvonil zvonec, komentáře konec :D

3 Guenon Guenon | Web | 16. ledna 2012 v 21:06 | Reagovat

[1]: No, ono se tolik nestane - je to jen gramatika, ne? My tě za to neukousnem:D Díky moc, fakt:D
A... Když já si s tím koncem nemohla pomoct. Jsem zvrácenec, ale sama si nejsem jistá, kdo přijde:D
Scorpius se ještě vybarví, jsem si vědoma, že se choval podivně nemalfoyovsky... Ale ve lvím doupěti, kdo se diví:D

[2]: Díky moc:D
A ne buchtička! *giggles* Tvářička! :D Teď jsi mi dala, holka...:D
Jo, no, jak se dalo čekat - učení jsme po půl hodině hrdině vzdala a radši píšu:D (potřebuju našušnit zásobu, za chvíli jedem na lyžák:D) I tak děkuji za přání *modlí se za čtyřku*

4 55 55 | 16. ledna 2012 v 21:16 | Reagovat

miluju tuhle povídku :-D Jamie má naprosto skvělý myšlenkový pochody.. a ti dva jsou naprosto sladcí ;-)

5 Guenon Guenon | Web | 16. ledna 2012 v 21:25 | Reagovat

[4]: jéé, děkuju! :)
Jimbo je takovej jeden velkej myšlenkovej pochod, no. Myslím, že se bude muset zamilovat :D

6 Christine Sunrise Christine Sunrise | Web | 16. ledna 2012 v 21:53 | Reagovat

[3]: A zase :D vidíš to? to je tak, když člověk dělá víc věcí najednou...musím se zbavit toho šíleného zlozvyku  a jednou si zahrát na chlapa (prý neumí dělat víc věcí než jednu :D.

Když nad tím tak přemýšlím...sirupová buchtička nezní tak špatně :D to někdy někde použiju! ;DD

7 Jenny Jenny | Web | 16. ledna 2012 v 23:33 | Reagovat

:D Ne, to ne nesmim se po nocích smát, to není dobré :DDD Ten ozhovor mezi těma třema? :D No umírala jsem. To je dokonalosrt, až to nejd epopsat

8 Guenon Guenon | Web | 17. ledna 2012 v 7:09 | Reagovat

[6]: Jo, na chlapa... :D Mě to osobně teda problém nedělá. Sirupová buchitčka zní na první pohled velice sprostě, ale což :D Určitě bys s tím něco vykoumala:D

[7]: Děkuju moc :)

9 pavel pavel | Web | 17. ledna 2012 v 15:32 | Reagovat

Řezná rána v intimních partiích... upřesnit. :-D

10 55 55 | 17. ledna 2012 v 17:12 | Reagovat

[8]: přiznávám se, že jsem si tě přidala na icq, tvoje články mě baví :-D navíc koukám, že jsi jedna z mála, co nevede facebook, vítej v klubu :-D

11 Guenon Guenon | Web | 17. ledna 2012 v 18:22 | Reagovat

[9]: upřesnit? Noták! :D (pro osobní zkušenost doporučuji tupý holící stojek a nešikovné ruce:D)

[10]: Jé, to potěší. Moc ráda si s tebu pokecám, jen se nediv, když se teď pár dní neobjevím, mám spoustu učení a tak se online konverzacím vyhývám, příliš rozptylují. Po příštím týdnu tě ráda poznám :)

12 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 17. ledna 2012 v 19:48 | Reagovat

Díky za komenty :D Nejsem moc příznivce slashe ( což jsem včera nebo kdy? Vyjadřovala u Angie), když na něj narazím tak si ho přečtu, ale nevyhledávám a ani jsem neměla nutkání slash psát, ale proti gustu :D Nicméně Sirius mi víc sedí k nějaké té holce než k Removi, ale je to můj subjektivní názor :-P

13 chillychilly chillychilly | Web | 17. ledna 2012 v 21:07 | Reagovat

Ron? Že jo? prosím :)
Náhodou, bylo to vtipné, vážně jsem se pobavila, šmudlík :) božínku, chudák Malfoy, to by ho Lucius zavraždil, kdyby tohle věděl, i když.... bůh ví, jaké přezdívky měli se Snapeem :)
Hmmmm, James má nějaké zkušenosti s řeznou ránou v intimních partiích? Že bychom o něm něco nevěděli? Hmmm? :)

14 Guenon Guenon | Web | 17. ledna 2012 v 21:34 | Reagovat

[12]: :P :D není zač:D A to nebyl návrh, jen neopodstatněnej povzdech:D

[13]: Ron? Možná (tajemností zakrývá, že neví:D) Já myslím, že Lucík měl nějaké úžasné přezdívky. Já osobně mu říkám Marmeládová prdelka :) Sev? Pán/Mistr:D
Řezná rána? A já nevím, budu se ho muset zeptat. Ale řekla bych, že je to záležitost hygieny. A taky pak vypadá větší! :)
Dík za koment :)

15 55 55 | 17. ledna 2012 v 21:44 | Reagovat

[11]: tak to chápu, tenhle týden taky naprosto nestíhám.. tedy.. měla bych nestíhat :-D ale nějak ta píle pokulhává, nepropadám, tak to moc neřeším :-D tak se někdy budu těšit, že se "potkáme" ;-)

16 chillychilly chillychilly | Web | 17. ledna 2012 v 23:18 | Reagovat

[14]: Marmeládová prdelka? Vážně? Váže se k tomu nějaká veselá historka? Co by na to, chudák, řekl? :) už vidím ten jeho výraz. Ale bylo by to asi to poslední, co bych viděla, pak už jen avada a konec
Větší menší, ale píchá to a to na zrovna špatných místech :D

17 Piece Piece | Web | 18. ledna 2012 v 0:50 | Reagovat

[16]: :D:D Píchá to? Jo, teď už můžu umřít :D

Kapitola se mi líbila, četla jsem jí už včera (prostě v pondělí :D) v horečkách, moc si toho nepamatuju, ale Jamie byl rozhodně sladkej a Skorpius má našlápnuto. Jen ty přezdívky mě moc nenadchly - pokud nebyly ironicky, ale... co se dá dělat? Asi to ke vztahu patří :D Jen tak dál a další kapitolu vytas brzo :D Za poslední větu tě zabiju - znou mě rozzuřila :D

18 Guenon Guenon | Web | 18. ledna 2012 v 8:16 | Reagovat

[15]: jojo, škola je humus :D

[16]: ale, váže se k tomu taková jedna nezveřejnitelná jednorázovka:D A moc se mu to nelíbilo, no. :D
Tak - já se sanžila vysvětlit důvody 17tilettého chlapce :) Ne? :D

[17]: žádný umírání! Koukej se uzdravit a je na lyžák, jinak si mě nepřej:D
Přezdívky byly účelně přeslazené, k jedné je i příběh, ale... Pravděpodobně ho nevyslovím. Dá se to domyslet, ne? :D Vydám ji snad brzo, no:D A i ty mě zabiješ? Tobě jsem dokonce řekla, kdo přijde :D
Děkuju :)
Jo a kam má Scorpík našlápnuto? :D Jako ke sladkosti? Ach, to měl být můj ďábelský Slytherin. To se nezadařilo, že? :D

19 Avene Avene | Web | 20. ledna 2012 v 23:00 | Reagovat

U povídky jsem se naposled takhle smála (jakože se smíchem dusím, abych nevydávala zvuky, jinak by zas přišla máma a vyptávala se, co tu tak směšného mám) u Glosy od Bromance. A to je fakt co říct :-D
Ty přezdívky, ty hlášky. Naprosto odrovnaná jsem byla od věty "James s neskrývanou hrůzou zjistil, že jeho matka se rozhodla uvařit sama." Pak už jsem skoro neviděla na monitor, jak jsem od smíchu zavírala oči. Sakra, to zní tak nuceně, to jsem nechtěla :-D :-D Prostě úžasný! .. Kdyžtak mi dej nějakej návod na psaní smysluplných komentářů.
A honem přidej další! Jinak ve mně krve nedořeže. :D

20 Bromance Bromance | Web | 22. ledna 2012 v 10:59 | Reagovat

Oukej, jdu napsat něco smysluplnýho, i když to půjde těžko, protože jsem zase unesená :-D. Takže zase jsi každýho přesvědčivě vystihla a nejvíc se mi tady teda líbí Ginny a pak samozřejmě Al a Scorp v tý přezdívkový scéně :-D. Neodpustím si jenom malou poznámku - doufám, že nebude úplně celá povídka z Jamesova pohledu, nebo aspoň ne akční scény, který by skončily tak, že James by jenom za dvěřmi poslouchal ty specifický zvuky :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek nebyla napsána za účelem zisku.
Všechny postavy, jejich charaktery a místa použité v knihách patří výhradně
J. K. Rowlingové.