Kapitola šestá - Zakázené ovoce

23. ledna 2012 v 16:00 | Guenon |  Hledání - HP povídka
Abych vás uvedla do obrazu - teď už s kocovinou v zádech sjíždíme krkonošké vrcholky:D(juchů!:D), takže se tu neukážeme.
Ale díky nastavení se vám tu něco ukáže:D (tohle je první:D)
Edit (2.2) - opraveno od bety, díky moc Nel-ly (nějak mi nedošlo, že bych to mohla změnit i tady:D Ale nebojte, s dějem se nic nestalo, jen je to sand méně kostrbaté a bez chyb:D)James věděl, že dýchání je nezbytné. Jaksi se bez něj nedalo existovat. Natolik dával ve škole pozor i on - jenže teď se něco takového nezdálo fyzicky možné. Pokoušel se potichu přivolat vzdušnou vílu, aby dorazila do jeho plic a zabránila růstu červeně na jeho tváři.
Na druhou stranu, ta červeň dost možná nebyla dítětem nedostatku kyslíku.
Mohla za to ona.
Vypadala vždycky takhle? James si pamatoval její oblačné výrazy a zvrácenou garderobu, ale nevybavoval si, že by se ředkvičková náušnice dala popsat jako nejerotičtější doplněk, který kdy spatřil světlo světa.
Její majitelka působila étericky. Jako by dorazila z jiné planety jen proto, aby ho u rodinné večeře mučila neústupná erekce.
Natáhla se pro hrášek a James ucítil závan levandulového parfému. Zatraceně! Jako špatně by vypadalo, kdyby utekl do koupelny?
Nepamatoval si ji takovou. Vždy byla jen vtipnou historkou a občasným návštěvníkem, který jim přivezl ty nejpodivnější dárky. Lily ve čtyřech letech obdržela indickou sošku, která byla kmeny domorodých čarodějů používána k rituálům páření (a také velice účinně odháněla škrkny).
Vlastně celých několik posledních několik hodin bylo jedním velkým podrazem - nejprve k němu nastěhovali dítě Salazara, které velice obratně přeměnilo jeho slušného a velice vítaně tichého sourozence ve stroj na sexuální narážky a významné pohledy.
Poté mu způsobili malou mozkovou mrtvici, když na něj ten stejný blonďák vlezl do koupelny a omylem narušil jeho posvátný akt močení - opravdu, člověk žijící u Potterových neměl právo na soukromí. James si přísahal, že Malfoy si během celé jejich návštěvy neuleví. Jen ať žije v bolestivém napětí rozkroku, ke kterému byl odsouzen on sám.
Pak opět promluvila - její hlas byl zasazen v jakési nevystopovatelné frekvenci, která měla zvláštní moc zamířit přímo do jeho přirození. Když otevřela ústa, jako by zpívala. Prakticky nezáleželo, že vyprávěla o další ze sérií výprav za tajemstvím muchlorohých chropotalů. Anebo na to, že její manžel po Jamesově pravé ruce spokojeně přikyvoval.
Její dvojčata - příští rok měla zamířit do Bradavic - odběhla obtěžovat Lily. Ta byla právě v onom přechodném stádiu, kdy stále pociťovala touhu vytáhnout dětské hračky, ale věděla, že by to pro ni byla společenská sebevražda, a tak na ně jen vysílala nepříjemné pohledy z druhého konce obývacího pokoje.
James si přál, aby se mohl zvednout a odejít. Ale jeho nepříjemný stav ho nutil sedět a poslouchat rozhovorům o práci a dětech. Snažil se udržet zaujatý výraz, ale nebylo to možné.
Ne, když tam takhle seděla.
Al se Scorpiusem dávno zmizeli. Harry jejich směrem vyslal vševědoucí pohled. James si přísahal, že musí zjistit, co přesně ví. Ani by ho nepřekvapilo, kdyby věděl všechno - šéfem oddělení bystrozorů nebyl jen tak. A Albus nebyl dobrý v udržování tajemství - nikdo ze školy o něm nevěděl jen proto, že nepovažovali za podstatné cokoli zjišťovat.
Při dnešní večeři alespoň objevil něco, co měl zjevně společného s mladším bratrem - zjevně oba preferovali blondýny.
*
Statečně vypil tři hrnky hořké kávy - nemohl si přeci dopřát obvyklou dávku mléka a čtyři lžičky cukru, vypadal by jako dítě - a konečně byl schopný vstát od stolu.
Zdálo se to jako dobrý nápad, jelikož měl co dělat s rukama a nikdo se na něj nepokoušel promluvit.
Dívala se na něj pohledem, který mu vpaloval horká tetování do každého centimetru kůže. Zírala tak na každého - přímo, bez skrytého motivu a s neskrývaně otevřeným zájmem. Jako by každé mrknutí bylo novým dobrodružstvím.
"Půjdu nahoru," oznámil neurčitě, a jeho rodiče jen přikývli. Ale ona se rozhodla promluvit.
James opět pociťoval značné respirační nesnáze.
"Ach, ano. A pozdravuj Albuse s mladým Malfoyem - moc jim to spolu sluší. Báječný pár, nemyslíš, Ginny?" otočila se na jeho matku. Ta byla zaneprázdněná dušením se na čokoládové sušence.
"O-o čem to mluvíš?" vykoktala ještě před tím, než opět nalezla svůj dech. Falešně se zasmála. "Takový nesmysl."
James se vyděšeně díval z jejich návštěvy na Ginny a zpět. Tohle nemohlo dopadnout dobře.
Jak ale to mohla…?
"Jsou přece spolu, ne? Já si myslím, že je to báječné," pokračovala, a vyděšený zmatek kolem ní se jí zjevně ani v nejmenším nedotkl. James by přísahal, že zahlédl Harryho, jak jí střelil pohled a jemně zavrtěl hlavou. "Vždycky jsem věděla, že Albuse dívky nezajímaly, ale že skončí s Malfoyem? A vyrostl z něj docela úlovek, nemyslíš?" mlela si dál svou a Jamesova nevítaná přitažlivost k její osobě se na chvíli přeměnila v iritaci - nedokázala vycítit tu atmosféru očividného nepohodlí, ve které se všichni tři zbylí Potterové u stolu nacházeli?
James se přidal ke svému otci a pokusil se Lenčiným směrem vyslat varování.
"Je možné, že se mýlím," nabídla nepřesvědčivě, když po několika dlouhých vteřinách zírání stále nikdo nereagoval.
"Samozřejmě, že se mýlíš," potvrdila Ginny, stále červená v obličeji. "Jak tě proboha něco takového napadlo?"
James byl rád, že i Lenka byla schopná pochopit, že na tuhle otázku neměla odpovídat.
"Musím jít nahoru… Zavolat kluky na desert," řekla po další dlouhé a nepohodlné chvíli.
"Ale zlato," namítal Harry, "žádný desert jsi přece neudělala a-"
Jenže Ginny už byla na schodech. James se podíval na svého otce, na jehož tváři se zračil stejně vyděšený výraz, jako na té jeho.
Pak se Harry zvedl a vyběhl za svou manželkou, zjevně v hrdinském pokusu zastavit ji.
James se zvedl a rozhodl se jen následovat, masochisticky toužící být co nejblíže tragédii. Lenka se na něj omluvně podívala.
"Nechtěla jsem nic pokazit - myslela jsem, že to všichni vědí. Podle těch pohledů se to nepokoušeli skrývat."
Jako by se na ni mohl doopravdy zlobit, když měla takhle hluboký výstřih.
"Lidé často nevidí spoustu očividných věcí. Obzvlášť, když nechtějí," řekl jen a sklíčeně se vydal nahoru, připraven čelit katastrofě. Cestou se hlubokými nádechy pokoušel odehnat horkost, která se mu opět nahrnula do tváří.
Promluvil na ni. Ani nekoktal. To bylo dobré znamení.
Po schodech stoupal s těžkým žaludkem a nedovolil si doufat, že by jeho rodiče mohli vejít na cokoli nevinného. Ale možná to bylo nejlepší - teď nebude muset skrývat bratrův vztah a začne se věnovat vlastní sexuální deprivaci.
Ohledně toho učinil dramatické rozhodní - nadále čekat bylo holým nesmyslem. Jednoduše nebyl jako James Potter první. I přes všechna přirovnání mu nebylo souzeno potkat jakousi pravou lásku ve škole. Jeho osudem bylo skočit na první dostupnou fanynku jeho chytačských zákroků a konečně si přestat připadat jako absolutní břídil, jehož předběhl mladší bráška. Ani se neodvážil uvažovat nad tím, před kolika lety se to stalo.
Fakt, že by nahou mnohem raději viděl jistou čtyřicátnici, zahnal s myšlenkami upřenými na důležitější misi.
Ke svému nesčetnému štěstí Al i Malfoy udrželi své nástroje zkázy v kalhotách, a tak přišel jen, jen aby byl svědkem zmateně vyhlížejícího Albuse, který matce vysvětloval, že Malfoy je právě ve sprše.
"Dobře. Potom sejděte dolů, rozloučíme se s návštěvou," Ginny vycouvala z pokoje, stále se tvářící podezřívavě.
*
Ginnyina podezřívavost k všeobecnému neštěstí nevyprchala ani poté, co byla svědkem příkladně platonicky přátelského chování, ke kterému se chlapci po zbytek večera uchýlili. Po celý zbytek večera je skenovala pohledem a James si byl jistý, že nebýt jeho přítomnosti, trvá na tom, aby ti dva spali s otevřenými dveřmi.
Další nepříjemnou věcí bylo to, že čas, který strávil oddělen od Lenky - zhruba deset minut tomu bylo - jí zjevně přidal na atraktivitě.
To mu bylo podobné, aby jedna z prvních osob opačného pohlaví, kterou shledával atraktivní (osobní vztahy jej nikdy příliš nezajímaly) byla mentálně jiná kamarádka jeho rodičů, které bylo pravděpodobně hezkých čtyřicet let.
"Tak doufám, že vás na oslavu Nového roku uvidíme," řekl Harry přívětivě a zopakoval své pozvání.
"Pokusíme se přijít," ozval se malý muž s legračním knírkem, který ze všeho nejvíc připomínal housenku. Lenčin manžel.
To byl jen další ze zářezů do nejlepšího povánočního večírku ze všech.
"No, my půjdeme spát," oznámil Albus a prakticky odtáhl zmateně vyhlížejícího Malfoye po schodech nahoru. "Rád jsem tě zase viděl, teto Lenko. Rolfe, kluci," pokynul čtveřici, která právě fascinovaně hleděla z okna na jejich zahradu.
Ginny za nimi vyslala poslední varovný pohled.
Lence mohou poděkovat za další komplikace - a nebude se jednat jen o Jamesovy podivné pocity.
Teď ho ovšem čekala první noc s Malfoyem pod střechou. Měl větší problémy než jen nevítanou tvrdost, za kterou vděčil kmotře jeho sestry.
Jeho život vůbec nabíral nepříjemný počet komplikací.
A pak se loučil on - jemný polibek, který mu Lenka již tradičně vtiskla na tvář, se mu tam vypálil jako středověký cejch.
Zatracená práce.
 


Anketa

Jaký Poberta? *devil, double devil*

James
Sirius
Remus
Peter

Komentáře

1 Bromance Bromance | Web | 23. ledna 2012 v 17:20 | Reagovat

Tak Lenku a tyhle "komplikace" jsem vážně nečekala :-D začíná se to teda hezky vyvíjet, jsem zvědavá na první noc.
Jinak doufám, že si na lyžáku užíváte, jako jsem si ho užívala já ;-)

2 chillychilly chillychilly | Web | 23. ledna 2012 v 18:08 | Reagovat

Jak by jí mohl něco zazlívat, zvlášť když má tak pěkný výstřih :D
No prostě paráda :) chudák James, nemá to vůbec snadné, ale bere to s humorem a ironií, to je dobře :) i když i s určitou odevzdaností osudu. No, řekla bych, že mu to jen přeju, ale... ne, jen ať to zůstane u platonické lásky, přece jenom je to trochu nechutné. I když lenka to beztak už odhalila :) to je prostě další geniální postava. Ale pořád se těším na toho Rona, takhle mě napínat a nechávat se těšit, teda :)
No nic, doufám, že si lyžák pořádně užíváte

3 chillychilly chillychilly | Web | 23. ledna 2012 v 18:08 | Reagovat

Jak by jí mohl něco zazlívat, zvlášť když má tak pěkný výstřih :D
No prostě paráda :) chudák James, nemá to vůbec snadné, ale bere to s humorem a ironií, to je dobře :) i když i s určitou odevzdaností osudu. No, řekla bych, že mu to jen přeju, ale... ne, jen ať to zůstane u platonické lásky, přece jenom je to trochu nechutné. I když lenka to beztak už odhalila :) to je prostě další geniální postava. Ale pořád se těším na toho Rona, takhle mě napínat a nechávat se těšit, teda :)
No nic, doufám, že si lyžák pořádně užíváte

4 55 55 | 23. ledna 2012 v 20:04 | Reagovat

Jamie je stejně frajer :-D ale přálu bych mu nějakou.. racionálnější slečnu :-D

5 Jenny Jenny | Web | 23. ledna 2012 v 22:16 | Reagovat

:D Já jsem se málem počůrala smíchy, jak prostě tam mluvila a mluvila a Ginny, jak je podezíravá.. No, bravo! Tleskám ti . Chci další, moc se mi tahle kapitola líbila, jako i ty předchozí

6 Christine Sunrise Christine Sunrise | Web | 24. ledna 2012 v 16:23 | Reagovat

Ooo, Lenka? Lenka?!! :D Opravdu si užíváš podivné párování :D (Ale teď vážně...:D ať si o Lence, s velkým výstřihem a sexy ředkvičkou, sní, ale nechť si najde... mladší slečnu... :D Panebože, vždyť je to kamarádka jeho rodičů! :D KAMARÁDKA jeho RODIČŮ!! xDDD)
Perfektně jsi vystihla situace a nemohu si pomoci, ale tou podezřívavostí mi Ginny šíleně připomíná Molly :D
Jsem zvědavá jak to bude dál...Napínáš mě! :)

7 Guenon Guenon | Web | 28. ledna 2012 v 17:32 | Reagovat

[1]: ach ano, komplikace - to je moje:D A užili, neboj :D Díky.

[2]: já Léňu vždycky v povídce děsně chtěla, rozhodně se ještě objeví (to jsem tam psala i:D), ale jak to dopadne- kdo ví? :D (já vím, že já ne:D)
Odevzdán osudu je po mamince (tím myslím sebe:D)
děkuju za komentář:D

[4]: hehe :D dík za koment a... uvidíme:D (nemyslete si, že se snažím být tajemná - já vám děti fakt nevim:D)

[5]: děkuju moc :D

[6]: opravdu si užívám podivné párování:D velká pravda! :D
je mu ale sedmnáct... kdon ví, kde skončí, že? :D
díkes:D ma další jdu makat teď:D

8 Christine Sunrise Christine Sunrise | Web | 28. ledna 2012 v 18:37 | Reagovat

Děkuju za krásný komentář :)

[7]: Nu ovšem..kdo ví kde skončí :D *hned se jí vybavilo pár situací* :D
mhmm nemůžu se dočkat:))

9 Avene Avene | Web | 3. února 2012 v 11:06 | Reagovat

Au au au, to mi nedělej :D Asi jsem zase umřela :-D Já ani nevím, co mám na to říct, možná frázi "to mě dojebalo" :-D :-D Jsem ráda, že mají Al i James společnou věc, co se týče blondýn, to je skvělé. Lenku..mno, to je fakt zajímavé. Napsala si to zase úžasně, po takovýhle povídkách mám chuť se svým psaním seknout, to snad není ani možný :-D Párování fakt divné, ale v tomhle podání naprosto dokonalé! :D

10 Guenon Guenon | Web | 3. února 2012 v 12:01 | Reagovat

[9]: jé, dík moc:D
Hlavně s ničím nesekej. Náhodou jsem u tebe i četla a píšeš báječně:D
Lenka by pokus, já vím, trochu divné, ale... psát jimmyho s normální holkou mě nelákalo :D

11 Piece Piece | Web | 18. února 2012 v 18:10 | Reagovat

Tahle kapitola byla skvělá dějem, ale musím uznat, že jsem se v uvozovacích větách a popisech trošku ztrácela. Všechno mi však vynahradila Jamesova erekce :D Lenka byla Lenka, Al mi byl snad poprvé skutečně sympatický - i když nemluvil a... a tak. Harry si od těch misí á la "save the world" neodpočine ani u večeře, chudák :D

12 Guenon Guenon | Web | 18. února 2012 v 19:39 | Reagovat

[11]: já vím, s těma pomlčkama to přeháním nehorázně. Někdo by mě za to měl nakopávat. :D (každá druhá řádka, tady obzvlášť :D) Zkusím si dávat pozor :)
Al sympatickej? To mě moc těší a překvapuje:D
děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek nebyla napsána za účelem zisku.
Všechny postavy, jejich charaktery a místa použité v knihách patří výhradně
J. K. Rowlingové.