Kapitola třetí - Poslední přípravy před bojem

9. ledna 2012 v 15:12 | Guenon |  Hledání - HP povídka
Změnila jsem název povídky. Hurá! Není nic moc, ale tak snad alespoň nevyděsí všechny, co se na něj podívají. U prvních dvou kapitol se to nechce změnit, s tím ale bohužel nic nenadělám.
Tohle je nezábavná kapitola, která je tu hlavně aby jste si nemyslely, že Jimmy jen jen další vtipnej-ish blbeček, co hraje famfrpál a že budeme hledat hloubky smyslu bytí i u něj :D
A příště dorazí Scorpius - tak se můžete těším, já vím, že já se těším moc. *arogantně prohlásila a řekla žánovi o dalšího humra*
Kdyby byl zájem, k kapitolovkách přibyl popis téhle povídky - můžete se podívat, aby bylo jasno, o co že vůbec půjde.
Komentujte, ok? :)
Jo a Rowla neurčila věk některých dětí z druhé generace, tak si to upravím podle vlastní potřeby. Jen, abyste se nedivili.


Od onoho památného rozhovoru s Albusem uplynuly dva týdny a najednou bylo na čase sbalit si kufr a odjet domů - byla poslední večeře před tím, než nasednou do bradavického expresu a zamíří vstříc vánočním prázdninám. Tentokrát se ale ani představa dárků a dobrého jídla nezdála tak líbezná, jako tomu bylo v minulosti.
Poté, co James překonal prvotní šok z odhalení, které učinil, začal přirozeně uvažovat o sobě. Byl si jistý, že všichni najdou způsob, jak z celé situace vinit jeho. Měl přece mladšího sourozence hlídat před ďábelskými vlivy zmijozelských pohlavních orgánů.
Možná to byla pravda. Jenže, ruku na poklopec - kdo by čekal, že Al potřebuje nějaké hlídání? Kdo to kdy mohl tušit?
Smutnou pravdou ovšem bylo, jak ale James v průběhu těch dvou týdnů zjistil, že to mohl tušit téměř každý, kdo se na dva chlapce alespoň trochu soustředil. I teď, přímo uprostřed jídla, neustále zvedali oči od svých talířů a vyměňovali si až děsivě všeříkající pohledy. V jedné chvíli dokonce zahlédl Malfoye, jak provádí cosi obscénního se šlehačkou na svém desertu. Malfoye!
Ale nikdo nic neviděl - všichni byly příliš pateticky zaneprázdnění s problémy jejich vlastní pozemské existence. Vedli vlastní rozhovory, řešili vlastní nesmysly a vůbec je nezajímalo to, že Albus si to s Malfoyem prakticky rozdával přes zaplněnou místnost.
Sám ale pravděpodobně nebyl o moc lepší. Byl vážně tolik sebestředný, aby si nevšiml ničeho?
Ano, pravděpodobně byl.
*
"Mami, pust mě. Nemůžu dýchat," vymáčkl ze sebe s použitím posledního kyslíku v jeho těle. Jeho matka ho jen velice neochotně propustila a přesunula se k dušení dalšího ze svých ratolestí.
A to byly pouze vánoční prázdniny - neuměl si představit, jaké formě ponížení je vystaví na konci roku, kdy to bude skutečně naposledy, co všechny tři Potterovy děti přijedou z Bradavic.
A pak - co vlastně bude potom? Když bude mít štěstí, vybere si ho nějaký famfrpálový tým a minimálně rok bude trčet na pozici náhradníka. Skvělá představa.
S otcem se plánoval přivítat mužným potřesením ruky. Natáhl pravici před sebe a, tak jako každý rok, jen pozoroval úšklebek jeho tváři, když si ho za ruku přitáhl a sevřel ho v objetí téměř tak kosti-lámajícím, jako jeho matka. Báječné - teď už zbývalo jen doufat, že se dívá hodně jeho spolužáků.
Cestou k autu si vyměnili nutné zprávy o škole a o životě, zdvořile a s nutnou cenzurou. James si více než kdy před tím uvědomoval, že nic z toho, co říkají, není úplná pravda.
Do Bradavic v tu dobu chodili tři Potterovi a pět Weasleyových - ten den s nimi jeli všichni. Auto vypůjčené od ministerstva, byť kouzly zvětšené, nebylo dostatečně velké na to, aby kdokoli seděl pohodlně.
Jamese z jedné strany utiskoval Louis - nejmladší syn strýce Billa a jeho manželky Fleur - a z druhé Lily, kteří spolu zaníceně mluvili o zkouškách NKÚ. Ty je oba čekali za rok.
James se pokoušel sledovat Albuse. Ten seděl na zvětšeném předním sedadle společně s Rose a byl zabrán do tichého rozhovoru, který se pravděpodobně týkal nějaké neuvěřitelně nesmyslné a složité knihy.
Doufal, že na něm zpozoruje napětí, které sám pociťoval silněji s každým přibývajícím kilometrem. Albus se ale zdál klidný - nosil stejný neutrální výraz, tak, jako jindy. Byl doopravdy tam dobrým hercem anebo si jen neuvědomoval, co způsobí byť jen jeho přátelství s blonďatým zmijozelem?
I po dlouhých letech, které od Velké kouzelnické války uplynuly, nikdo z jeho rodiny nezapomněl na křivdy, které a bolest, které byly způsobeny. James mohl vidět jizvy, které s sebou všichni jeho příbuzní nosily, každý den - když se jeho babička Molly podívala na velké hodiny a po sté ten týden ji zarazilo, že ručička se jménem Fred zmizela, když si jeho strýc George přejede po místě, kde kdysi míval levé ucho - pokaždé když se, třetího května, celá rodina - aniž by se domluvili či o tom byť je uvažovali nahlas, sejde u velkého památníku na hlavním nádvoří bradavické školy a pokládá tam květiny. V tu dobu je možné zpozorovat ten vzdálený výraz, rány, které se nikdy zcela nezacelí.
A Malfoyovi byli u toho - Scorpiusův otec již v šestnácti letech přijal znamení zla. Jeho dědeček zabil a umučil tolik lidí, že téměř hned po válce obdržel mozkomorův polibek.
Mohli někdy přijmout, že Al miloval někoho s jejich krví?
Ano, Scorpius za to nemohl - racionální část Jamese tohle věděla. Ale ten chlapec vyrůstal v domě, ve kterém bylo hlavní sídlo smrtijedů - tam, kde mučili jeho tetu Hermionu.
A nebylo to přece tak, že by Scorpiuse nezařadili do jiné koleje, než byl Zmijozel - takže alespoň nějaká část jeho rodičů se na něj přenést musela.
James věděl, že Harry Potter po válce veřejně očistil zbylé Malfoyovi - Narcissu, i Draca a doma prohlašoval - na rozdíl od Rona či Ginny - že by je neměli nadále soudit za chyby minulosti.
Možná by měli nejprve na svou stranu vyhrát jeho - a on by jim pak s jejich matkou snad pomohl.
James se modlil, že všechno tohle bratské pomáhání stojí za to. Že si oba chlapci uvědomují, na jakou cestu se vydali - a že to nedělají jen proto, aby si spolu mohli užívat i o prázdninách.
Znovu se podíval na Ala, který se teď jen zamyšleně díval z okna, a na jeho tváři se konečně objevovaly známky strachu.
A pak byli doma.
*
"Ne! Prostě ne - to nepřipustím! Nemůžeš se kamarádit s fretkou nejmladší! Jen přes mou mrtvolu," vykřikovala Ginny v kuchyni jejich domu.
Al se rozhodl strnout náplast a promluvit si s rodiči hned poté, co se Louis, Roxy a Fred pomocí letaxu přemístili do Doupěte, kde na ně již čekali jejich rodiče.
Jak se ukázalo, opravdu bylo těžší přesvědčit Ginny. Harry působil klidně. Jen seděl, upíjel čaj ze svého hrnku ´Nejlepší táta na světě´ (Lily byla stará vlezdoprdelka), a trpělivě vyčkával, až se jeho manželka vykřičí.
Al byl na druhou stranu vše, jen ne klidný - ošíval se na své židli a vypadal, jako když se každou chvíli rozbrečí.
James chtěl něco říct. Vážně chtěl - ale nic ho nenapadlo.
A tak čekal stejně jako jeho otec a bratr. Po celkem dlouhé době, ve které Ginny sečetla a podtrhla veškeré válečné hříchy už od dob první války s Voldemortem a na vrch přihodila trefný popis vlastností každého ve Zmijozelu, opět nastalo ticho. A pak byl na řadě Harry - všichni věděli, že teď promluví on, a tak na něj jen upřeli hlavu. Ginny s výrazem, který očekával slepou podporu, Albus prosebně a James zvědavě.
"Albusi," začal a jeho hlas se zdál být velice unavený. "Ty víš - stejně dobře jako já a tvá maminka, když jí zrovna neutíká pára z uší, že být ve Zmijozelu neznamená být špatným člověkem. Jmenuješ se po jednom muži, který tam kdysi studoval - a byl to jeden z nejodvážnějších lidí, které znám. To už jsem ti přeci říkal," říkal a spiklenecky na něj mrkl. "A ano, nebudu ti lhát - Draco Malfoy a já nejsme přátelé, a je spousta věcí, které se mezi našimi rodinami staly, a které možná ani nemohou být smazány a zapomenuty. S mladým Scorpiusem však nemá co dělat ani jedna z nich. A já ti musím říct, že jsem velice hrdý, když slyším, že jsi nenechal předsudky, které jeho krev obklopují, zabránit tomu, aby ses s ním spřátelil. O to jsme bojovali - aby vaše generace mohla žít bez vlivů čisté či nečisté krve."
Ginny se zdála být zaseklá někde mezi uražením a studem. Al se na otce díval se špatně skrytými slzami v očích.
Pitomec.
Takhle celou operaci Nadržená kobra prozradí - kdo přece brečí nad tím, že jeho rodiče dovolí jejich kamarádovi přijet na návštěvu?
Ale i James opět pociťoval tu prazvláštní pýchu, která ho občas naplnila, když si uvědomil, kdo byl jeho otec, a co všechno vlastně věděl a dokázal.
Teď jen zbývalo doufat, že Scorpius vážně nebude jen arogantní idiot, který jeho bratrovi učaroval svými blonďatými pačesy a famfrpálem vypracovanými svaly.
Přesvědčit Ginny pak už nebylo těžké. Netvářila se sice spokojeně, ale když i James zradil a přihodil do hovoru své: "Vážně není špatnej - a sakra dobře umí famfrpál. Bude se nám hodit na náš výroční zápas na novej rok.", byla ztracena.
James jen napůl postřehl vděčný pohled, který mu Al věnoval.
*
Když byly podmínky Scorpiusova příjezdu ustanoveny - a bylo to pomalu jako kdyby čekali návštěvu několikanásobného vraha s čerstvou podmínkou - James spolu s Albusem vystoupla do jejich pokoje.
A pak se stal nechtěným svědkem něčeho velice nevhodného - jeho mladší bratr šťastně poskakoval po pokoji, zářil nadšením a během havajského tanečku hledal brk a pergamen, aby dobré zprávy sdělil Scorpiusovi.
"Víš doufám, že jsi ještě zdaleka nevyhrál," připomněl mu James. "Máma vypadala, že je připravená přivítat ho svěcenou vodou a krucifixem."
"Já vím - ale stejně! Věřil jsi snad, že to kdy vůbec dovolí?" prozpěvoval si Albus a přitom spěšně dopisoval vzkaz. "Teď už je to na Scorpiusovi," dodal poté a odešel se svitkem k sově, která již měla připravenou nožku. Hedvika třetí jen zahoukala na rozloučenou a vylétla z okna.
"Jo - na to jsem se tě chtěl zeptat, vlastně. Jak blonďáček přesvědčil starého Malfoye, aby ho pustil na Vánoce do lvího doupěte?"
"No - nepřesvědčil. Scrop říkal, že by neměl šanci jeho tátu k něčemu takovému přemluvit a tak mu namluvil, že druhou půlku prázdnin stráví u Markuse Zabbinyho."
"A až to povíte našim? Myslím všechno - co potom? Malfoyovým budete lhát dál?"
"Taky jim to povíme, nakonec. Ale Scopr prý ví, že s tím nikdy nebudou zadobře. Mě ještě pořád záleží na tom, co si naši myslí, ale jemu už ne. Prostě jim to napíše a ať se s tím srovnají, jak chtějí."
"Ale… Co bude dělat, když to nepřijmou? Když mu dají ultimátum - ty, anebo oni?"
"V tom máme oba jasno," řekl Albus s vážnou tváří. "Budeme spolu - po škole spolu stejně chceme bydlet. A ty jedny prázdniny po šestém ročníku to nějak zvládneme."
"Bydlet?" zopakoval James nevěřícně - tohle bylo příliš vážné. To se ti dva zbláznili?
Bylo jim šestnáct.
Jeho šestnáctiletý bratr plánuje sestěhování s přítelem - a on byl pořád panic.
Vážně báječné.
 


Komentáře

1 55 55 | 9. ledna 2012 v 16:10 | Reagovat

James je.. pako :-D ale v něčem má pravdu, Albus je nějak moc vyspělý, na svůj věk a v porovnání se starším bratrem :-D skvělá povídka a mimochodem, původní název byl lepší.. takovej správně ujetej ;-)

2 Guenon Guenon | Web | 9. ledna 2012 v 16:17 | Reagovat

[1]: Děkuju moc:D A... Alespoň je vidět, že věk je jen číslo, ne?:D
Já jsem taky částečně fandila původnímu názvu, ale po zjsitila jsem, če mi odrazoval potencionální čtenáře - a to nikdo nechce:D

3 Bromance Bromance | Web | 9. ledna 2012 v 16:21 | Reagovat

Teď jsem si vážně musela nějaký hlášky vypíchnout: ruku na poklopec, Nejlepší táta na světě (Lily byla stará vlezdoprdelka), Nadržená kobra atd. Já asi chcípnu :D  kam ty na to chodíš? Zatím asi nejlepší kapča, protože všichni prostě perlili :-D

4 Guenon Guenon | Web | 9. ledna 2012 v 16:45 | Reagovat

[3]: Děkuju moc! Vidíš, já si zrovna říkala, že to je celé nějaké děsně suché. :D tak jsem vážně ráda, že se ti to líbilo.

5 Piece Piece | Web | 9. ledna 2012 v 17:45 | Reagovat

Hezká kapitola. Předchozí mi přišla toho nabitější, ale myslím, že to je jen tím, že nás stále navnazuješ na Scorpa (:D:D) Takže jen tak dál a snad bude příští kapitola... brzo? Stále se mi líbí James, i když tady ho trošičku utlačovali :D Jenom... jak jsi přišla na Roxy a Louise? Louis je bratr Viki (Fleur + Bill geny) a Roxy s Fredem jsou děti George? :D

6 Guenon Guenon | Web | 9. ledna 2012 v 17:54 | Reagovat

[5]: Tak víš to správně - a je to to, co vyhásila Rowla. Prostě někde na svých stránkách zveřejnila jména dětí dalších postav a to, jako dopadnou - Fleur a Bill mají tři děcka - Viktorii, Dominique a Louise. Gerge a Angelina dvojčata - Freda a Roxy. (a pak jsou tam ještě další - jako Percyho Molly a Lucy, Lenčina dvojčata Lorcan a Lysander...)
A na Scorpa navnazuju, pravda. Doufám, že jsem to s tím nepřehnala, a že to nebude zklamání :D
Díky :)
A taky jsem si myslela, že je malinko sušší, ale tohle všechno muselo být řečeno :D

7 chillychilly chillychilly | Web | 9. ledna 2012 v 20:14 | Reagovat

Ta poslední věta to zabila, jako vážně :D
Teď právě sleduje Avatar the last airbender (anime) a James mi úplně příšerně připomíná Sokku, jednoho týpka tam :D
No, zase jsem se geniálně bavila a už se nemůžu dočka až tam bude Ron a Scorpius :) to bude teprve ta pravá sranda (nechtělo se mi říkat prdel, protože, nooooooo, slash a tak :) )

8 Guenon Guenon | Web | 9. ledna 2012 v 20:32 | Reagovat

[7]: Avatar znám (divnej film, mimochodem:D) a ten zbytek ne. Anime, jo? Mé vzdělání končí u Pokémonů:D
Děkuju moc!
A... ale ona to bude teprve prdel! :D (počkej. Další kapitola bude asi Albusův pohled:D už to plánuju a po půlnoci - jindy se psát nedá - se do toho pustím:D)
Ale teď ti nevím, jestli Rona rovnou a nebo si počkat, až budou kluci oficiálně spolu:D Chm:D
A snad Scorpius nezklame, teď z toho začínám mít strach :D
samozřejmě, teď mě blog odmítá přihlásit a říká, že mám špatné heslo, tak jsem možná v... háji navěky:D

9 chillychilly chillychilly | Web | 9. ledna 2012 v 20:50 | Reagovat

[8]: Tak to anime je o něčem úplně jiném, momentálně jsem na něm dost ujetá :D ze začátku hlavního záporáka nejde než nemilovat (ovšem po té, co si nechá narůst vlasy :D ) a jeho strýček je prostě klasik :D
Blog je obludnost obludná, no :) co jiného na to říct, snad tě přihlásí

10 Guenon Guenon | Web | 9. ledna 2012 v 21:27 | Reagovat

[9]: jo, v tom anime je toho velká spousta, co bych chtěla vidět - ale ty miliony hodin na to nemám ani já (víš co... pro začátek si konečně udělat jasno v Narutu - které už miluju z principu, protože jsou na něj na YT ta nejúžasnější fan-made videa - a Death Note, třebas. To prý taky stojí za vidění)
A ano, záporáci s dlouhými vlasy... :D

11 chillychilly chillychilly | Web | 9. ledna 2012 v 21:56 | Reagovat

[10]: Tak v Narutovi jsou jenom hezcí záporáci, mám ráda i orochimara, dokud nezačne nosit mašli :) a scéna ve sprše je tak vrrrrrau
No prostě Naruta schvaluji a pak ještě musíš vidět Kuroshitsiju, tam je tolik nevyužitého yaoi potenciálu :D
Jinak, to ti musím poslat, posílala jsme to Kami a té se to moc líbilo http://starfightercomic.com/ je to vážně geniální yaoi :) s moooooooc krásným "záporákem"

12 nel-ly nel-ly | Web | 11. ledna 2012 v 13:25 | Reagovat

Takže, první část...
Měl přece mladšího sourozence hlídat před ďábelskými vlivy zmijozelských pohlavních orgánů. *mrtvá pod stolem*
ale tady ta sranda končí, nenávidim tě!!! proč mi tohle děláš, to má být vtipná povídka (a že se většinou směju jak ten měsíc nad hnojem) a ne, aby se mi tu valily slzy do očí pro Freda
Ginny... no, že ji nemusím, nezastírám, ale stejně bych asi nečekala až takovou enávist O_O každopádně chytrej dospělej Harrouš... bože, už zas slzim, nech mě!
jistě a ještě Hedviku na mě, mrcho
ne dobře, jamesem sis to zase zlepšila, vážně na tý generaci (když poberu charaktery plus mínus od tebe) možná něco bude O_O i když já asi jetě na dlouho zůstanu u drabloidního pokusu na scorbus

13 Guenon Guenon | Web | 11. ledna 2012 v 15:50 | Reagovat

[11]: Prohlídla jsem si první díl toho komixu - odkládala jsem to, chtěla jsem si ho užít. Báječné! Zatraceně sexy, i kdyby mě příběh tolik nebral (jako že ne:D)
Ty obrázky byly neskutečné, ty výrazy... Chramst:D Díky za tip :)
Tu sprchovou scénu znám (na YT je u ní napsáno aneb proč všichni milují orochi-atd:D toho pakoně krásnýho, však víš:D)
Kuroshitsiju? Ani to neumím vysslovit:D Kde to seženu? na uložto to není:D

[12]: Ginny bude asi dost OoC, jeloikož se nedokáže přenísr přes to, jak jí nesnáším (a chce to veškerou sílu vůle, abych je nerozvedla a nenasměrovala Harryho k Dracovi, kam patří :D)
Slzy? Vážně? *potěšena:D* To jsem nečekala... bylo to jen tak, víš, aby se ukázal i Jamesův mozek. Pak už bude zase stagnovat, neboj:D
A já si dospělýho Harryho - když už teda chudák vydržel se zrzavicí - děsně moudrýho. Hedvika byla levnej tah, že? A ani to nebyl můj nápad, přiznávám. To se používá často. :D
Je spousta báječnejch věcí na třetí generaci, kdyby se ti někdy přece jen zachtělo, ráda tě nasměruju :D (ale engliš. českého moc neznám:D)
A děkuju za komentář :)

14 nel-ly nel-ly | Web | 12. ledna 2012 v 3:13 | Reagovat

[13]: no zapálily mrchy, ale přes kanálek nepůjdou, to se mi stalo naposledy někdy u toho souhrnýho videa ze všech dílů a loučení herců i Rowly, a pak to nešlo zastavit, taková jsem citlivka :D
popravdě, pokud nepočítám tohle a pár rozečtených, co se bohužel táhnou (skoro jak u mě :D), tak jedině engliš... české dávno došly
- i tu němčinu jsem si už zkusila, ale tam to vážně nezvládám :-D

15 Jenny Jenny | Web | 16. ledna 2012 v 23:12 | Reagovat

Pipino! :D Mi musíš příště napsat, že jsi to přejmenovala! I do komentů.. Já si říkám, kd eje další díl  a ty to přejmenuješ.. Jsi zlá holčička! Harry je prostě rozumný, jak jinak - Takovýho tátu bych na jejim místě chtěla moooc :D (ale taky mám suprovýho tátu samozřejmě). Ginny mě vůbec nepřekvapila jako :D Úžasné, jdu na další

16 Avene Avene | Web | 20. ledna 2012 v 22:29 | Reagovat

:-D  :-D  :-D
Takto vypadá můj výraz po celou dobu čtení. Prostě úplně dokonalé! :D Souhlasím s Bromance, ty hlášky jsou božské, vždycky mě dosekají. To jako poklona s velkým Pé (eh? no radši nic, úchylné 'já' bude muset být v tomto komentáři potlačeno, jinak to nedopadne dobře :D) Ginny, taková semetrika a Harry pohodář, úplně si ho představuju jak v Epilogu s tím jeho úsměvem :-D James je prostě borec, hlavně ty jeho myšlenky - "pořád panic".. Já jsem se asi fakt zbláznila a propadla :D Hanba mi.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek nebyla napsána za účelem zisku.
Všechny postavy, jejich charaktery a místa použité v knihách patří výhradně
J. K. Rowlingové.