Jednorázová povídka - Naposledy (1/2)

20. února 2012 v 16:14 | Guenon |  Jednorázovky
Dá se tomu říkat jednorázovka, když to velelíná Guenon rozdělila na dvě části? :D Každopádně... Tohle je ta první, slušnější, preslashová. Druhá ještě není na světě, ale pracuje se na tom. Slibuju, že je to poslední jednorázovka (kromě těch na přání), kterou se nechám rozptýlit od kapitol. Alespoň ma nějakou dobu. Mám nějak příliš nápadů :D
Taky jsem dneska oficiálně dostala antibiotika, takže se budu celý týden válet. Není to paráda? :D Takže můžete čekat nadprůměrnou aktivitu :D
Jo, taky se tím snažím naladit na Poberty. Učinila jsem totiž velice nesplnitelný slib Piece :D
Snad sebude líbit... :) Komentujte, ok? :D"Takže já a Tichoškápek jsme poslali sovu, že jíme u Náměsíčníka, ten zas že jí u Červíčka a Červíček řekl, že jí u nás. To by nám mělo dát pár hodin času," zopakoval James.

"A kde budeme doopravdy jíst? Mám hlad," stěžoval si Peter.

"Zapomeň," nakázal Remu, který ten večer pozřel třetinu lahve ohnivé whisky, generálským tónem. "Mise Evansová započala!"

Tři vysocí a hezcí chlapci se opile rozchechtali. Ten čtvrtý, tlustý a ošklivý, se na ně jen nespokojeně zamračil. Ale nic neřekl, protože on nikdy nic neříkal.

"Páni, tak dneska je ta noc," zakroutil hlavou Sirius, když se dosyta vynasmál. "Dneska James konečně sbalí Evnasku."

"Možná," řekl James, ale ze svého obličeje nedokázal udržet natěšený úšklebek.

"Všechno máme dokonale vymyšlené," mudroval Sirius. "Najdeme její mudlo-dům, bude tak nadšená, že tě zapomene nakopat, a pak…"

"Co potom?" dožadoval se James.

"Pravděpodobně jí políbíš," zašklebil se Remus, jako by si nedovedl představit nic horšího.

"A jak to mám udělat, aby mě při tom nezaklela?" strachoval se James. Všechny oči se stočili na Siriuse. Ten si jen povzdechl.

"Nejjednodušší bude, když se jí budeš dlouho a zhluboka dívat do očí. Nakonec jí nezbyde nic jinýho, než tě líbat, protože zírání do očí je neuvěřitelná nuda," řekl bradavický milovník přechytrale.

Nejzábavnější na tom bylo, že jeho rada se prokázala jako správná.

V ten den svět konečně dával kompletní smysl - a James Potter získal Lily Evansovou, dívku, kterou chtěl učinit svou manželkou již od svých jedenácti let.

Jeho štěstí jej zaslepilo natolik, že neviděl chlapce s bouřkovýma očima, který frustrovaně nakopl sousedovic jezevčíka a z koutků očí vymrkával otravné slzy. Jeho naaranžovaný úsměv se Jamesovi zdál upřímný a přející.

Od té doby Sirius Black nikdy nedal najevo nic.

Až do poslední chvíle. Jako pravý Nebelvír počkal na tu nejnevhodnější dobu.

*

James věděl, že požádat Lily o ruku bylo správné. Byla to jeho spřízněná duše, jeho osud. Jeho jediná možná budoucnost.

A tak jeho rozlučka se svobodou měla být jen formalitou - příjemnou nutností. Vítaným sbohem, dárečkem na báječnou cestu životem.

Jenže vše, co se mohlo pokazit, se pokazilo. Náměsíčník při posledním úplňku dopadl obzvlášť špatně, a tak musel zůstat u sv. Munga. Tichošlápek dorazil v té nejhorší náladě, kterou si člověk dovede představit. Červíček byl stejný, jako vždy. Jenže jen se samotným Peterem si jeden moc zábavy nikdy neužil. Frank byl na líbánkách se svou ženou Alicí. Nikdo nedonesl alkohol. Předpokládali, že jej bude mít hostitel. James samozřejmě předpokládal pravý opak. Organizační schopnosti Pobertů nikdy nebyly nejlepší.

Když velice spoře oblečená žena, která svá nejlepší léta nechala již dlouho za sebou, započala svůj jen-mi-neshoď-lampu taneček, James se nebavil. Všechny její pohyby přitom byly správné. Krátké, trhavé, erotické a lascivní. Jenže nebylo slyšet ničeho kromě zvuků hudby. Sirius nezavyl, když odhodila krajkovou podprsenku a zkazila jim veškeré příjemné představy o svém poprsí, se kterým již gravitace udělala své kouzlo.

Namísto toho nepřítomně zíral někam za její rameno.

Peter odjel brzy - to v poslední době dělával často. Vždy dorazil jako poslední, s pochybnou výmluvou, a odcházel jako první, s výmluvou ještě pochybnější.

James pozoroval, jak si Sirius zapálil mudlovskou cigaretu a vyfukoval husté chomáče dýmu.

"Víš, že bys to neměl dělat," snažil se prolomit nepříjemné ticho.

"Promiň, mami," uchechtl se jeho kamarád nehezky.

"Můžu taky jednu?" chtěla vědět striptérka. Sirius se zakabonil, ale krabičku hodil jejím směrem.

Ticho prokapávalo místností a zanechávalo je v ještě horší náladě.

"Já to asi zabalím, jestli si nechcete připlatit nic dalšího," mrkla na ně žena tím, co byl zajisté její nejlepší svůdný pohled.

"Ne, děkujeme. Těšilo nás," James se pokusil o zdvořilou odpověď. Tichošlápek se jen ušklíbl a pokračoval se svou zírající soutěží s okenním rámem. Zvláštní bylo, že vyhrával.

"Co se s tebou děje?" vyštěkl James vteřinu poté, co žena opustila místnost.

"Nic," odsekl Sirius a opět si hluboce potáhl. Kouř, který se nahromadil v místnosti, přiměl Jamese kašlat. "Všechno je v pořádku - báječné!"

"A ten sarkasmus je tam jen jako speciální svatební dar, anebo je to vedlejší produkt tvé skvělé nálady?" chtěl vědět James, kterého se začínal zmocňovat vztek.

Samozřejmě, že si Tichošlápek pro svou existenční krizi vybral poslední den jeho svobody. Den před tím, než se ožení.

Zítra se má oženit - a jeho nejlepší kamarád se na něj mračí přes malou místnost. Neslaví, nesmějí se. Nezažívají poslední velké dobrodružství před tím, než se všechno změní.

James bude ženatý. A svět je ve válce. Možná to byla jejich poslední šance se jen smát, smát se jako malí kluci, kterými jim nebylo dovoleno zůstat.

Další dlouho chvíli se na sebe mračili přes místnost. Vzduchem lítaly jiskry vzteku a bouřkové oči Jamese přes místnost vyzývaly na souboj.

Poté si povzdechl a odvrátil pohled. Najednou působil velice unaveně.

"Co se děje?" zeptal se James znovu. Jeho hlas už opustil vztek a nahradila jej starost. Tohle přece vůbec nebylo jako Sirius. Něco se muselo stát, jinak… Byla to rozlučka se svobodou, pro všechny Merlinovy levobočky! Sirius Black rozhodně nebyl člověk, který neuznával rozlučky se svobodou. Vždy to bylo on, který s nadšením pro něj vlastním jásal a skotačil, každý nově odhalený centimetr kůže oceňující jako poklad sedmi moří.

"Zítra se ženíš," poznamenal Sirius, jako by to vysvětlovalo vše.

"Jo, no, překvapení!" zasmál se James nejistě. "Svědka máš zamluvenýho už od druháku."

"Jo… Ale je to zítra. Nečekal jsem, že to bude tak brzo. Všechno se změní, chápeš?" Sirius si frustrovaně zajel rukou do vlasů - bylo to gesto, kterým svedl většinu bradavického hradu, a ke kterému se po opuštění školy schyloval jen v krajních situacích.

"Nerozumím."

"Já… Jsem sakra pyšnej, že si bereš Evansku. To je jasný. Ale bude z tebe podpantoflák, nechápeš? Už nejsme děcka. Tebe to neděsí?"

"Vlastně ne," odpověděl James. Nebylo to děsivé, ne doopravdy. Možná museli dospět, ale to nejdůležitější si z dětství odnesou.

"Přál bych si, abychom se teď mohli opít," řekl Sirius.

"Možná je to takhle lepší. Poslední noc svobody, kterou si doopravdy budu pamatovat."

"Nevím, jestli bude stát za to. Promiň, Dvanácteráku, nějak na mě prostě padla špatná nálada, měl bych vypadnout domů."

"Ani náhodou," odmítal James razantně. "Ještě nás čeká hlavní událost večera - Řachavý Petr!"

"Hráli jsme ho první večer v Bradavicích. Čtyři kluci z Nebelvíru, kteří se báli usnout, protože všechno bylo příliš báječný," vzpomínal Sirius. Jeho tvář opět navštívil náznak úsměvu.

"Tenkrát jsme si samozřejmě říkali, že musíme stylově vydržet vzhůru déle, než všichni sedmáci. Tak vznikli Poberti," dodal James. Všechno to bylo jako včera - kanadské žertíky, obrovská přátelství a příslib pravé lásky.

"Taky se bojím usnout," zašeptal Sirius potichu. "Všechno se změní."
 


Komentáře

1 pavel pavel | Web | 20. února 2012 v 19:20 | Reagovat

Jo, dlouhý pohled dokáže zázraky a ta scéna s tou striptérkou se ti povedla. Viděla jsi už striptýz? Nemyslím ten tvůj vlastní před zrcedlem. :D

2 Piece Piece | Web | 20. února 2012 v 19:28 | Reagovat

Tři vysocí a hezcí chlapci se opile rozchechtali. Ten čtvrtý, tlustý a ošklivý...

Chjo, ty šikanátore! :D

A bylo to krásné, dokonce by ta druhá část ani nemusela být slashová a bylo by to krásné. Sirius je skvělej. Vážně. Nevím, proč ho nemusíš. Dneska bych hlasovala pro něj :)

3 Guenon Guenon | Web | 20. února 2012 v 19:32 | Reagovat

[1]: dlouhý pohled je zabiják, ale to své zařídí, no:D Neviděla! :D chtěla bych, ale nikdo se mnou nehce vyrazit. Smutné to je:D
děkuju :)

[2]: hihi... nu což:D pravda to je, ne?:D navíc, já Petere vážně nesnáším:D
ne, že ho nemusím, jenom nechápu, v jakém jsme to vesmíru, že vyhrává nad Jimmym:D A... Hehe. Třeba nebude slashová! Uvidíme:D (nenápadná jako okurka ve šklehačce, já vím:D)
dík moc :)

4 Kristen Kristen | 20. února 2012 v 20:03 | Reagovat

Tak toto bolo super :) Opis stripterky :D Ach druhu cast rychlo!

5 Guenon Guenon | Web | 20. února 2012 v 20:15 | Reagovat

[4]: díky! :) A snad to nebude trvat, mám na to teď spoustu času :D

6 chillychilly chillychilly | Web | 20. února 2012 v 20:54 | Reagovat

Chudák peter, všichni z něj dělají toho ošklivého a nepříjemného a nemilého, je mi ho ve své podstatě líto (neeeee, není :D ).
Ale teda bála jsem se, že už to bude hetero.
Věřila bys tomu, že hodně častý pár z doby pobertů je severus s Jamesem? Já jsem to vůbec nečekala, ale po tom, co jsem zhlédla tak milion fanartů jsme tomu uvěřila.
Každopádně jsme zvědavá, jestli spolu chlapci něco budou mít :)
A taky se mi líbila scéna se striptýzem. Někdy bych chtěla vidět opravdový striptýz.

7 Guenon Guenon | Web | 20. února 2012 v 21:04 | Reagovat

[6]: Tak on je Peter... Je snadný ho nesnášet. Asi bych ho dokázala i polidštit, mám na to dlohodobě odloženou jednorázovku v plánu, ale tady to o něm není:D Tak proč se obtěžovat :D
Hej, já občas píšu het!:D Náhodou... už mám sto let rozepsanou jednu na přání. :D
Sev a Jimmy - no samo, drahouši! :D Nechápu, s popularitou Snarryho, že tě to překvapilo:D A je mám spolu moc ráda, mimochodem. S nimi jsou ty povídky vyloženě dirty vždycky:D Slint! :D (úchyl-alert. Nu což:D) Ale fanartů moc neznám, musím se pustit do gůglování, doplnit sbírku:D
Děkuju moc.
PS: ono se to možná tváří jinak, ale je to jen citovější PéWéPéčko:D

8 55 55 | 20. února 2012 v 21:08 | Reagovat

to bylo úžasný :-D ten konec byl nádhernej, culila jsem se :-) naprosto nemám slov :-D

9 Guenon Guenon | Web | 20. února 2012 v 21:12 | Reagovat

[8]: jé, dík! :D chm... z těch komentářů mám chuť hned napsat další:D

10 Jenny Jenny | Web | 20. února 2012 v 21:54 | Reagovat

Peter >> Osoba, kterou nemám rozhodně v lásce, takže jestli ty taky ne = Nedivím se. :D Ta striptérka jako hele, lépe bych to nepopsala. :D Dost 'husté' :D a cool .. :DDDDDDDD Bože, tyhle výrazy. Bylo to prostě naprosto dokonalé. jako vždy . ^^

11 Guenon Guenon | Web | 20. února 2012 v 22:05 | Reagovat

[10]: Peter byl krysák přece!:D
No, co... Přece by hezká mladá slečna s hezkým mladým tělem neděla striptérku! Měla by rozum a šla by do porna. Tam jsou větší peníze. :D
A děkuju moc :)

12 Bromance Bromance | Web | 21. února 2012 v 16:56 | Reagovat

Tak část, kdy se Sirius málem rozbrečel, mě úplně dostala, a potom taky ta striptérka :-D ... Jinak musím souhlasit se všema přede mnou - Petera taky nemůžu vystát, je to prostě takovej hajzlík :-D
Doufám, že se pokračování nezvrtne do popisu Siriusovi poker face při svatebním obřadu, ale že se ještě dozvíme, co se dělo při rozlučce se svobodou dál :-D

13 Guenon Guenon | Web | 21. února 2012 v 17:23 | Reagovat

[12]: Poker face se neboj:D To by mě moc deptalo, na to se vybodnu. :D (PWP to bude. A basta. :D)
jojo, chtělo by to založit klub nenávidíme Petera!:D (a na první schůzku si objenáme striptérku.
Nebo striptéra.
Oboje - ať si všichni přijdou na své:D)
děkuju moc :)

14 nel-ly nel-ly | Web | 11. března 2012 v 15:34 | Reagovat

Tři vysocí a hezcí chlapci se opile rozchechtali. Ten čtvrtý, tlustý a ošklivý, se na ně jen nespokojeně zamračil.
- diskriminace! hnusná abys věděla, nejen ošklivá a proto jsem hlasovala pro Petera :P

já uvažovala jestli on nechtěl Evansku, ale to by na tebe bylo moc průhledný, takže jestli je to to druhý, tak mi ale lezeš do zelí :D sakra
to je tak, že nejsem schopná nic dodělat

15 Guenon Guenon | Web | 12. března 2012 v 18:09 | Reagovat

[14]: jasně, že je to diskriminace, zlato. :D Ale tlustí a oškliví bývají diskriminovaní. Život :D A já si říkala, jací tři blázni hlasovali pro krysáka. :D
Nene, Evansku... Ne. Něco takového jsem taky četla (Piece je spolu miluje:D), ale já jsem teď poslední dobou hodně slashová.
A jsem v tvém zelí?:D To jsem ani nevěděla. :D je to zveřejněné? Ráda bych se mrkla, asi to neznám. Čtu je spolu ráda, ale bohužel je jich málo. :D

16 nel-ly nel-ly | Web | 13. března 2012 v 1:26 | Reagovat

[15]: můj šuplíček obsahuje moc a moc rozpracovaných, něktré už přes rok (dokonce klasická MSidodní éra by se tam našla) a rozdělné to je ještě na "velice nadějné" kde jich je v tuhle chvíli patnáct, mezitím sedm různých slashových párů... ale to je ta moje posraná logičnost, musim si to nějak osvětlti, a tak většinou dopíšu vždycky jen to Drarry :D

krom toho u pobertů to bývá Sirius s Remusem či Sevem a to já zduše nesnášim a tak slashe téhle éry nečtu, vlastně čtu jen to Drarry v podstatě

17 kouzelne-orakulum kouzelne-orakulum | 13. března 2012 v 9:46 | Reagovat

[16]: A četla jsi někdy Jimmyho s Regulusem? :) Ti jsou spolu báječní. Už dlouho je sama plánuju zneužít, ale není čas. Musím se nejdřív probít sekcí Na přání - teď mě čeká Malfoycest - Dráček s Lucíusem. Mám strach. :D
A na logičnost kašli... Copak je to logické, mávat hůlkou a přimět věci létat? Ne. Ale je to krásné, a v krásné věci stojí za to věřit. (tak jsem si hrdině zdůvodnila svoji nově-nalezenou lásku v trojku s Harry, Ronem a Dracem:D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek nebyla napsána za účelem zisku.
Všechny postavy, jejich charaktery a místa použité v knihách patří výhradně
J. K. Rowlingové.