Draco Malfoy - Nenávist a jiné příznaky touhy (1/2)

29. dubna 2012 v 12:25 | Guenon |  Bradavická poprvé - Soubor jednorázovek
Omluvte rozdělení, ale má to přes 3000 slov a mě přišla škoda, dát to celé do jedné části. :D Zítra sem dám další, když se odtrhnu od Vražedné pomsty (konečně mám druhý díl Hladových her! :D
Jinak, Draco si zaslouží speciální pozornost, proto jeho poprvé dostane více verzí. Tohle je HET. Takhle část ještě mládeži přístupná, u další asi 18+ :)
Komentujte, ano? Když budu z komentářů v dobré náladě, možná přidám další ještě dneska večer :DDraco Malfoy skutečně nenáviděl Hermionu Grangerovou. Nebyla to nenávist připsatelná pouze jejímu původu. Rozhodně svůj čas neplýtval tím, že nenáviděl každého mudlovského šmejda. S jejich weasleyovsky naladěným rozmnožování by nedělal nic jiného.
Tohle bylo mnohem osobnější - Grangerová urážela každou součást jeho bytosti. Opovrhoval vším, co znamenala, vším, co představovala. Čirým vztekem zatínal pěst pokaždé, když její ruka vystřelila do vzduchu za cílem zodpovězení další otázky. Dalších bodů pro prašivý Nebelvír - jen aby Potter opět hrdinsky převzal školní pohár. A pokud i to nevyšlo, byl tu vždy Brumbál, který mu na konci roku jen tak mimochodem přihodil sto padesát bodů. Odměna za to, že ono slavné trio opět porušilo snad všechny aspekty školního řádu.
Grangerová ho vždy porazila. Vždycky skončil jako druhý, těsně za tou špinavou knihomolkou. Dívkou, která nebyla ani za mák tak chytrá, jako on - jen trávila své dny pohřbená v zaprášených bichlích.
Nikdy mu nebylo dopřáno být první. Ve škole ho porážela Grangerová, ve famfrpálu Potter.
Potter, který se právě dalším ze svých švindlů vecpal do soutěže O pohár tří kouzelníků. Potter, který se na něj svým ohyzdným každé ráno tvářil z titulní strany Denního věštce. Svatý Potter, chlapec, který bohužel přežil. Který bohužel odmítal chcípnout.
Ale Draco měl plán, jak se zatraceným svatým Potterem zatočit. Stačil mu k tomu pouhý dopis.
Vážená paní Holoubková,
bylo to pro mne velice příjemné překvapení, když jsem dostal váš dopis. Samozřejmě vám velice rád pomohu s jakýmikoli informacemi, které byste potřebovala teď nebo v budoucnu. Můžeme se setkat zítra, po konferenci se čtyřmi ´šampiony´. Dodáme vašemu článku potřebný úhel pohledu - Potter si určitě navymýšlí vše, co jeho ošklivou nemocnou hlavu napadne. A je důležité, aby se k veřejnosti dostala pravda, ne ty snůšky řečí o mučednickém hrdinovi, které si navymýšlel Brumbál. Navrhuji osmou hodinu. Vše, co potřebujete ke vstupu do zmijozelské společenské místnosti je trocha obezřetnosti.
Draco Malfoy
A to byl začátek všeho.
Dorazila téměř načas, hodiny sotva uhodili osmou a průchod v obrazu se vyklopil. Za ním stála žena s ostrými rudými nehty, se kterými by se pravděpodobně dali otevírat plechovky, slizkým úsměvem, a přílišnou vrstvu parfému.
"Zdá se, že jste všechny instrukce pochopila," pochválil ji. Koneckonců, ne každý by porozuměl jeho narážce na heslo do věže. Obezřetnost.
Mohl jí heslo napsat přímo, ale rád si své spojence vybíral nejen podle příjemných řečí, ale také inteligence. Rozhodně nehodlal spojit síly s někým, kdo by vše pokazil prvním článkem. Pokud měl Potter a jeho banda klesnout dolů, potřebovali na to jít chytře.
"Už je to pár let, ale také jsem patřila do Zmijozelu," usmála se na něj, odhalující své zuby.
"Tak se posaďte," naznačil jí ke koženému gauči poblíž krbu.
"Tady?" nakrčila nos, jako by cítila Crabbeovy ponožky. "Myslela jsem, že půjdeme někam, kde je větší… Soukromí," věnovala mu další z širokých úsměvů, které by si za rámeček rozhodně nedal.
"Není, kam jinam by se v tuhle dobu dalo jít," pokrčil Draco rameny. "Nemáme moc na výběr."
"A co třeba tvoje… Ložnice?"
Draco nikdy neslyšel, že by slovo ložnice mohlo vyznít tak nevhodně. Ale tuhle ženu potřeboval - byla důležitou zbraní v boji proti odporné lví nadvládě.
"Samozřejmě," přikývl se vším dekórem, kterého byl v tu chvíli schopen. Rozhodně nedoufal, že první žena, kterou si přivede do ložnice, bude právě Rita Holoubková. I to bude jedna z věcí, za kterou mu Hermiona Grangerová zaplatí krví.
"Tak jaký je tvůj plán?" zašklebila se na něj spokojeně, když se za nimi zavřely dveře. "A, buď tak laskavý, když jsme v soukromí, říkej mi Rito. Vykání mě dělá starší, než jsem."
Draco se nad tou představou dvakrát nenadchnul - poslední, co chtěl, bylo přátelíčkovat se. Tohle byl pouze obchod.
"Rád, Rito," podíval se na ni nejpřívětivěji, jak to jen dokázal. "A shromáždit informace nebude těžké, jen se musíme ujistit, že to otisknou."
"O to se neboj."
"Pak je to jednoduché - každý s párem zdravých nekrvezrádcovských očí musí vidět, že Potter je mentálně absolutně nestabilní. Hysterické záchvaty, omdlívání,… Vsadím se, že po večerech roní slzy nad matinkou a papínkem."
"Dobře… Nějaké detaily?" reportérce se blýskalo v očích a křečovitě svírala svůj zelený brk, který sebou samým nadšením své majitelky škubal.
"Spousta detailů," vyloudil první upřímný úsměv za celý večer.
Pomlouvat Harryho Pottera (nebo, raději, sdělovat pravdy, které se ostatní báli vyslovit) bylo báječné. Draco objevil nového koníčka. S entusiasmem malého dítěte popisoval všechny Potterovi prohřešky, na které si vzpomněl - od podivných vztahů se školním šafářem až po tajné večerní schůzky s usvědčeným vlkodlakem. Vůbec by se nedivil, kdyby pro Pottera po odhalení, které v článku učiní, přijeli speciální lékouzelníci od Svatého Munga. Takový menší pobyt by mu pravděpodobně prospěl.
"Musím říct, Draco," stále se chichotala Holoubková, "že tohle bylo mnohem produktivnější, než jsem si myslela. Je to tedy vše?"
"Prozatím," přikývl Draco. "Ale pamatuj, že jsme se domluvili ještě na Grangerové - kromě toho, že je to ohyzdná šprtka nemám nic pořádného, tak…"
"Neboj, o to se postarám já," ujišťovala ho.
"Jak?" chtěl vědět Draco.
"Nech to na mě a starej se o to, abys získal další svědky Potterova šílenství. Musím říct, vždycky jsem věděla, že s ním něco není v pořádku. Tak tragické události v tak útlém věku by ale pravděpodobně poznamenaly každého."
"Spolupracujeme spolu - jestli chceš mou důvěru, pověz mi, jak dostaneš Grangerovou," naléhal Draco.
"Ach…" povzdechla si hraně a svůj výstřih mu vstrčila ještě blíže k obličeji. Rita Holoubková měla velice hloupý zvyk mluvit s lidmi v takové blízkosti, že by jí rozuměli každé slovo, i kdyby šeptala. "Je to tajemství."
"Já to zvládnu udržet."
Ještě se na něj zadívala s hodnotícím pohledem. "Jak moc je nenávidíš?" zeptala se. "Jak moc chceš, aby Zlaté trio šlo ke dnu?"
Jen se ušklíbl. Věděla, že nic pro něj nebylo lákavější.
*
Po několika týdnech Draco shledal, že opět učinil výtečné rozhodnutí. Články Rity Holoubkové byly přesně tím, co potřeboval. Útočné, plné nenávisti, přesto znějící absolutně pravdivě. Většině školy netrvalo dlouho, než prohlédla masku malého brýlatého zachránce kouzelnického světa. Jeho zmijozelští spolužáci Potterovi a jeho dvěma dvorním šaškům nadšeně předčítali ty nejpikantnější odstavce. Vše šlo podle plánu.
McGonnagalová vyhlásila, že všichni od čtvrtého ročníku se mohou zúčastnit plesu na počest šampionů. I když poslední, co by Draco chtěl, bylo účastnit se plesu na počest Pottera, příležitost to byla výborná. S nejvyšší pravděpodobností se tam setká s Gangerovou, která přijde nevyhnutelně bez doprovodu nebo se Zrzavcem obecným. Tak jako tak to byla výborná příležitost, jak ji zesměšnit.
Pansy jej pozvala téměř obratem, a tak se nemusel starat o nic. Právě byl večer plesu a Draco spokojeně seděl ve společenské místnosti, už dávno připravený, a ještě jednou si se smíchem pročítal poslední z Ritiných výtvorů.
"Můžeme jít?" vyrušil ho pisklavý hlas.
"Jen minutku," zvedl ruku v obraném gestu a stále se pochechtával.
"Přijdeme pozdě," stěžovala si Pansy. Draco složil noviny a podíval se na ní - načež ho téměř oslepila intenzivní růžová jejích šatů. Tolik volánků, krajek a mašlí v životě neviděl. Pravděpodobně to měl ocenit. Jeho noční můry byly v poslední době až děsivě jednotvárné a tohle byl materiál na několik let dopředu.
Vstal a nabídl jí rámě. Jeho čichové buňky na vteřinu omráčila důkladná vrstva parfému - tohle množství by pravděpodobně porazilo i hypogrifa.
"Nechápu, že tě pořád baví to číst," poznamenala Pansy kysele, když vycházeli vstříc slavnosti. "Musíš to už znát nazpaměť."
"Děláš si legraci?" zeptal se nevěřícně. "Tohohle se nikdy nepřejím. Je to brilantní."
"Neděláš nic jiného, než že si pročítáš ty články, hádáš se s Grangerovou a scházíš se s tou odpornou reportérkou," stěžovala si Pansy. Té holce bylo nemožné se zavděčit. Pomalu začínal litovat, že se nepřidal ke Crabbeovi a Goylovi a jejich pánské jízdě. Byť u nich byla spíše dobrovolná.
"Tohle nám pomůže. Copak je nechceš vidět na dně?" ptal se nevěřícně.
"Zjevně ne tolik, jako ty," prohlásila Pansy. "Ta tvoje posedlost začíná všechny otravovat."
"To není žádná posedlost!" ohradil se Draco překvapeně.
"Že není? Tak mi řekni, kdy děláš něco jiného, než mluvíš o zničení Pottera, Grangerové a Weasleyho. Není to normální."
"Ty je přece taky nenávidíš!" zhrozil se. "Tohle je prospěšné pro nás všechny!"
"Je tu nenávist, a pak posedlost," zamračila se na něj. "A ty jsi tu hranici překročil už dávno," dodala ještě a vysmekla se z jeho ruky.
*
Doběhl ji právě včas, aby si vedle sebe spořádaně stoupli a bezproblémově reprezentovali své rodiny. Sice se na něj stále mračila, ale byla ochotná nechat se odvést do Velké síně, kde měli všichni čekat na šampiony, kteří se svými partnery zahájí ples.
Dveře se rozrazily a páry postupně vcházely dovnitř. Draco se po nich rozhlédl - Potter a jedna z dvojčat Patilových, Cedrik Diggory a ta směšně pojmenovaná dívka z Havraspáru, Krum a…
Dracovi spadla čelist.
Pokračování příště :)
 


Komentáře

1 Sola F. Sola F. | Web | 29. dubna 2012 v 16:03 | Reagovat

Krum a...
Dracovi spadla čelist.
Naprosto, naprosto úžasné a brilantní =))

2 Guenon Guenon | Web | 29. dubna 2012 v 17:19 | Reagovat

[1]: jé, díky :D

3 55 55 | 29. dubna 2012 v 19:00 | Reagovat

geniální :-) a i kdyby byl Draco posedlý, tak si myslím, že větší polovině z nás to je úplně jedno :-D

4 Illienel Illienel | Web | 29. dubna 2012 v 19:06 | Reagovat

Perfketní! To je prostě skvělé...dorazily mě ty Pansyiny růžové šaty :D A rozdělení bylo perfektně zvolené. Těším se na pokračování :-)
P.S. Zatím slash nepíšu, ale pracuju na preslashi - jednorázovce. Povídka, kterou jsi u mě na blogu četla byla od kamarádky - L.W. Přidávám ted i její povídky - má je u mě ve vlastní rubrice :-)

5 Guenon Guenon | Web | 29. dubna 2012 v 19:22 | Reagovat

[3]: já bych mu odpustila všechno :D A díky moc :)

[4]: Jé, díky :D Ty šaty byly v knížce, myslím, že se o nich Harrouš zmiňoval. U téhle povídky konkrétně si zakládám na tom, že to půjde dohromady s originálem :D
A... Aha, nevšimla jsem si. A na ten preslash se teda budu těšit :)

6 Kristen Kristen | 29. dubna 2012 v 20:15 | Reagovat

Pansy a ružové šaty :D NEviem k tým slizonským defkám sa mi ružová nehodí ale zaujímavá a vtipná predstava :D Pekné

7 Guenon Guenon | Web | 29. dubna 2012 v 21:31 | Reagovat

[6]: ona je měla v originále! :D fakt :D Harry se jí taky vysmíval :D A díky :)

8 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 30. dubna 2012 v 11:30 | Reagovat

:D Takhle to useknout, to se ale nedělá :D
Ty růžový šatky mě pobavily, no Pansy se umí obléknout.

9 Guenon Guenon | Web | 30. dubna 2012 v 12:07 | Reagovat

[8]: No... A nejhorší je, že se mi přestala líbit druhá část, tak ji ještě chci trochu předělat.:D snad to dneska stihnu.... :D
A jo, no, modelka :D Ale vymyslela to Rowla, bylo to v knížce :D (jsem si téměř jistá :D)
díky za komentář :)

10 Hope Hope | Web | 30. dubna 2012 v 13:46 | Reagovat

Dracovi spadla čelist...jooo! :-D já mám pro Draca slabost nebo spíš pro Toma, ale v téhle povídce je to takový vůl, že se mu nemůžu než smát =o) moc se mi to líbilo a těším se na druhou část =o)

11 Christine Sunrise Christine Sunrise | Web | 1. května 2012 v 17:53 | Reagovat

Ohohoo! HET! :D
Draco tady je opravdu...lehce za vola :D Ale směju se a to je hlavní. :)
Takže...druhá část mi nejspíš nebude přístupná, ale víš co...pšššt :D

12 Jenny Jenny | Web | 1. května 2012 v 20:46 | Reagovat

Vypadá to dost dobře, a vyjímečně musím Pansy dát za pravdu, protože je tím posedlý :D . Dost se mi to líbilo a těšim se na další . ^^

13 Eileen Nightová Eileen Nightová | 1. května 2012 v 23:22 | Reagovat

:D To je dokonalý! Rozhodně se u tebe ještě porozhlýdnu a napjatě čekám na pokráčko, protože tahle povídka se mi mooc líbí :DD

14 Guenon Guenon | Web | 5. května 2012 v 20:46 | Reagovat

[10]: snad to znovu-sepíšu brzo :D a já mnohem radši draca než toma, ale i ten ujde :D (až na ty kouty :D)

[11]: Jop, Het. Divné, vím. Nezvyk :D
Jo, já to nikomu neřeknu, neboj :D A on byl vůl... Ve škole. Myslím. Jestli bych ho měla napravit, chtělo by to 40 kapitol, ne jednorázovku. :D

[12]: Já Pansy ráda :D

[13]: Budu se snažit to oživit. :D

Díky všem :) Moc. :D

15 nel-ly nel-ly | Web | 5. května 2012 v 23:59 | Reagovat

Weasleyovi přeci nejsou šmejdi, ale krvezrádci, šmarjá :D

a jo... já ho chápu, naprosto, ve všem má pravdu

víš, tvoje psaní miluju, je to vždycky tak geniálně vtipný, až mě bolí tváře - hlavně teda za Holoubkovou v ložnici :D Draco se prostě mstí úplně za všechno.

Má to spád, je to vtipný, zajímavý, ale jestli to fakt bude Dramione, budu zklamaná.

a zlato?
hodiny sotva uhodili osmou
popisoval všechny Potterovi prohřešky
e tam setká s Gangerovou
bývalá beta se ve mně nezapře :-D

16 Guenon Guenon | Web | 6. května 2012 v 0:17 | Reagovat

[15]: Hehe. A kdo za to může, že bývalá? :D Ne, já vím, a díky :D Opravím to. Na tu gramatiku jsem hrozná. :D
Díky moc :D A to... Nebudeš :) (tedy, svým způsobem to má náznak Dramione, ale jak jsem říkala - na klasické paringy tady nejedu :D)... ale pššt, má to být překvápko :D
A že má pravdu? Já si vždcky říkala, jak je to děsně nefér, že Nebelvír všude tak prostrkujou. :D
Jo, ty šmejdy jsem si zatím nenašla, kde je mám... Ale jsem ji jistá, že jsem to nemyslela mudlovsky, ale prostě šmejdovsky :D (V původním slvoa smyslu :D)
Já to dopíšu... Zítra. Teď musím zjistit, s kým ta zatracená Katniss skončí :D

17 nel-ly nel-ly | Web | 6. května 2012 v 21:54 | Reagovat

[16]: to je snad jasný s kym skončí, ne? je to zas starý dobrý trojúhelníkvý klišé, i když je fakt, že tady se mi to i líbilo... i když by to chtělo stejně dovvětek O_O
jo, tak nezklam, tobě právě věřim, že klasiky nespadneš.... to si nechávám sama pro sebe

18 Přelud Přelud | Web | 8. května 2012 v 13:12 | Reagovat

hehehem.. už jsem čekala že Draco s Ritou neskončí v ložnici pouze pracovně, uch, prozatím jsem si oddechla, pro ni je ho přecejenom ještě pořád škoda

19 Mrs.Malfrangerová Mrs.Malfrangerová | Web | 15. května 2012 v 11:30 | Reagovat

Páni. Pansy mě opravdu rozesmála :D Moc povedené!

Hned si jdu přečíst druhou část:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek nebyla napsána za účelem zisku.
Všechny postavy, jejich charaktery a místa použité v knihách patří výhradně
J. K. Rowlingové.