Kapitola první - Zase on (část druhá)

27. dubna 2012 v 15:28 | Guenon |  Překlad - Malé růžové pilulky
Já vím, trvalo to, ale dobrá zpráva je, že už mi nahodili internet a tahle je dlouhá. :D
Jinak, už zase něco píšu - mám rozdělané dvě jednorázovky, obě Dracoidní (jedna je z Na přání a jedna do Bradavických poprvé). A taky se chystám na to, že z mrtvých přivedu Hledání. :D
Víkend je celekem volný, tak držte palce a fanděte mi, abych se na to nevybodla. :D
Překlad je tu... A je dlouhý, jak jsem slíbila.


Uběhl dlouhý a nepříjemný měsíc, během kterého Harry zjistil, že jeho status Chlapce, který přežil, nebyl dostatečnou výmluvou na to, aby se na něj ostatní nebelvírští nezlobili kvůli té malé záležitosti zahrnující ztrátu sto padesáti bodů. A pak došlo na den školního trestu.
Harry zrovna snídal se svými přáteli, když McGonnagalová nakráčela k nebelvírskému stolu a požádala jej, aby ji následoval. Ron a Hermiona mu věnovali soucitné pohledy a slíbili, že mu z Prasinek přinesou Máslový ležák. Z druhé strany Síně přicházel Snape s Malfoyem v závěsu, a tak směrem ke svým kamarádům jen zamručel rychlé díky a odešel za ředitelkou své koleje.
Všichni čtyři šli v tichosti směrem do Západní věže, a tak Harry předpokládat, že budou čistit sovinec - což nebylo tak zlé. Alespoň ho tam čeká Hedvika, díky které nebude s Malfoyem sám.
Ale, jako vždy, jeho štěstí mělo dovolenou a profesoři jej provedli skrz dveře, kterých si Harry nikdy před tím nevšiml. Vstoupili do malé, zaprášené učebny v nejsevernější části věže.
"Dovnitř," přikázal Snape a oni uposlechli.
Uprostřed místnosti se nacházelo několik stolů a jeden byl také v pravém rohu poblíž dveří. Na zdi před nimi bylo velké okno s vypolštářovanou lavicí, a na druhé straně další dveře. McGonnagalová dveře otevřela, namířila svou hůlkou dovnitř a po několika mávnutích se otočila zpět na chlapce. "Tam je vaše koupelna," řekla jim.
Dále svou hůlku namířila na stoly, kde se - stejně jako ve Velké síni - objevilo jídlo a pití.
Pak nechala okno trochu pootevřít tak, aby do místnosti vcházel dostatek čerstvého vzduchu a zároveň, aby ani jeden z chlapců nevypadl ven. Nebo toho druhého nevystrčil.
"Eh," řekl Harry, "takže my to tady máme uklidit?" zeptal se s nadějí. Sám ale nevěřil, že by to mohlo být tak snadné.
"Pokud je to vaším přáním," odpověděla McGonnagalová. "Ovšem hlavním cílem dnešního sne je dát vám dvěma poslední šanci dokázat nám, že spolu můžete vyjít bez bitek. Vrátíme se pro vás v pět hodin odpoledne, před čajem."
"Ale to je za osm hodin!" vykřikl Malfoy zděšeně, ale byl ignorován.
Pak vystoupil Snape. To samo o sobě nebylo dobré. "A žádná kouzla. Acio hůlky!"
"Přeji hezký den," ušlíbl se na ně ještě, než spolu s McGonnagalovou opustil místnost.
Malfoy se zamračil. "Podívej, co jsi udělal, Pottere! Měl jsem být na cestě do Prasinek, a místo toho trčím tady. S tebou," vyslovil poslední slovo, jako by chutnalo po zvratkách.
Harry se vážně snažil zachovat klid. Nechtěl si s Malfoyem začít další potyčku, ale také nehodlal ho nechat svalit vinu pouze na něj. "Je to i tvoje chyba, Malfoyi. A věř mi - taky nejsem zrovna nadšený, že jsem tady zrovna s tebou."
Malfoy otevřel ústa k odpovědi, ale téměř okamžitě se rozmyslel. Pravděpodobně se rozhodl, že hádat se s Harrym bez hůlky by nebylo moudré. Namísto toho si sedl k jednomu ze stolů, zkřížil nohy s nesnesitelnou elegancí, a zíral na Harryho hlavu. Zjevně se pokoušel vyvrtat díry do jeho lebky s použitím pouhého pohledu.
Čas - ostatně jako vždycky, když člověk potřeboval, aby šel rychle - zpomalil téměř na polovinu. Harry uvažoval, jak tohle přežije.
Malfoy na něj neustále zíral a Harry začal pociťovat nervozitu. Přenesl váhu z pravé nohy na levou a předstíral, že si čte napůl smazaná slova ze staré školní tabule. Zoufale se pokoušel vzpomenout si, co obvykle dělal se svýma rukama, protože teď mu připadaly jako dva zbytečné výrůstky po stranách jeho těla. Cokoli s nimi udělal mu přišlo nepřirozené a přehnané. Obzvláště, když na něj stále zíraly ty otravné oči.
Konečně se vzdal a otočil se k Malfoyovi zády. Přišel ke stolu. Neměl hlad, ale alespoň to zaměstná jeho ruce.
Na stole stál džbán dýňové šťávy, další s vodou, konvice horkého čaje, velká mísa s ovocem, koláče, dva čerstvé vdolečky a talíř se čtyřmi předkrmy v podobě marmeládových croisantů s cukrovou polevou. Po těch Harry sáhl nejdříve. Snědl dva a právě se natahovat pro třetí, když mu byl vyražen z ruky.
"Co si myslíš, že děláš, Pottere? Už jsi snědl dva, tyhle jsou MOJE!" zakřičel Malfoy.
Harry pokrčil rameny. "Nevidím na nich tvé jméno."
Malfoyovo čelo se na chvíli zkrabatilo, načež sáhl po pečivu a špičkou svého prstu vyryl ´DM´ do polevy. Proces zopakoval i s druhým a otočil se k Harrymu. "A teď už ho vidíš?" zeptal se a zvedl svůj prst, aby z něj olízl cukr.
Harryho oči si nemohly pomoci a sledovaly jeho činnost.
Malfoy si všimnul.
Vytáhl prst za asistence hlasitého mlasknutí. "Ach, promiň, chtěl jsi to udělat místo mě?" otázal se v závrať působícím přeslazeném hlase, přidržující ruku před Harryho obličejem.
Harry cítil horkost, která se pomocí ostře červené barvy vloudila do jeho tváří. Samozřejmě, pouze kvůli vzteku. Ostrčil ho stranou. "Jako bych se kdy dotknul čehokoli, co bylo poblíž té tvé špinavé huby, Malfoyi!" vydechl s příliš velkou námahou.
Malfoy naklonil hlavu do strany a zvedl obočí. "Opravdu?" vzal si dva vdolečky ze stolu a přejel přes ně jazykem.
Harrymu se rozšířily zorničky. "Co to sakra děláš? To jsem chtěl jíst!"
"Nikdo tě nezastavuje."
"Ale… Má to teď na sobě tvoje sliny. Hnus."
"No a co?" Malfoy si ukousl z vdolku ve své pravé ruce. "Hmm… Podle mě to chutná výborně."
Harry měl nápad. "Takže by ti nevadilo, kdybych udělal tohle?" vzal si koláč a začal ho důkladně oblizovat.
Malfoyovi spadla čelist. Zjevně, tohle nečekal. Ale netrvalo mu to dlouho, než se mu vrátila funkčnost svalů a vrátil útok. Zvedl každý pokrm, na který dosáhl, a který se ještě nedostal pod ruce Harrymu, a olízl ho.
Harry si připadal směšně. Věděl, že se chová jako malé dítě, ale tohle byl Draco Malfoy - nejnedospělejší člověk, kterého znal. A tak se rozhodl, že nejlepší bude bojovat proti ohni ohněm. Výsledkem byla tato bizarní Slinová Válka.
Brzy bylo jediným nedotčeným kouskem jídla na stole zelené jablko. Oba páry očí se na něj upřely, zaměřující svůj cíl.
Ale Malfoy byl blíž a byl rychlejší.
Harry ho nechtěl nechat vyhrát bez boje, a tak bez přílišného přemýšlení skočil po jablku, které teď bylo nebezpečně blízko Malfoyových úst, a věnoval mu jedno poslední rychlé olíznutí. Omylem špičkou jazyka přejel přes Malfoyův nos.
Když si uvědomil, co právě udělal, spěšně zacouval dozadu - ale bylo pozdě. Byl zděšený.
Malfoy zalapal po dechu a upustil jablko na podlahu. Chvíli na Harryho jen zíral s komicky rozšířeným pohledem, ruku na vlastním nose, jako by ho tam Harry právě praštil. Nato zavřískal: "HUMUS!" a utekl do koupelky, aby se mohl umýt.
Harry zůstal stát, tváře rudé ponížením, a cítil se absolutně hrozně. Ještě se to zhoršilo, když vrátil jablko na mísu a prohlédl si všechno jídlo v místnosti. Uvědomil si, že si nezapamatoval, co bylo jeho a co Malfyovo. Neměl ponětí. Jediné, co si pamatoval, že olízl, byl nos toho idiota.
Malfoy se vrátil z toalet o několik minut později a poslal Harryho směrem nejlepší vražedný pohled, který znal.
Harry se mu jen s vekou námahou dokázal podívat do očí. "Promiň, já jen… Vážně miluju zelená jablka," řekl, pokoušející se omluvit své skutky.
Malfoy neodpověděl. Jen si sedl na stůl a nadále se mračil.
Harry se posadil na ten druhý a povzdechl si.
Po tom, co mu připadalo jako věčnost, se podíval na hodiny a zjistil, že uběhlo pouhých patnáct minut. Když se podíval k vedlejšímu stolu, uviděl, že Malfoy také zničeně pozoruje okolí a vypadá snad ještě znuděněji, než si on připadal.
Harry se rozhodl, že si bude hrát na odvážného Nebelvíra a začne s ním rozhovor. "Eh…" O čem mluvit s chlapcem, jehož nenáviděl po dobu pěti let? "Tak… Dneska je hezky."
Tohle musí být bezpečné téma.
Malfoy se na něj jen tázavě podíval, což ho přimělo připadat si jako idiot.
Harry si pomyslel, že jestli je počasí opravdu nejlepší konverzační téma, nemohlo ani být překvapení, že s holkou nevydržel ani jedno celé mizerné rande. "Sluníčko," dodal, a rukou naznačil k oknu.
Malfoy jen protočil oči.
"Vážně jsi teď na naší straně?" vypadlo z Harryho. Nebyl si jistý, co ho přimělo se zeptat. Slova prostě unikla z jeho úst. Možná to bylo proto, že na to neustále myslel už od té doby, co to McGonnagalová řekla.
Malfoy pouze přikývl a stále zíral na hodiny.
Harry jeho gesto vzal jako dobré znamení a pokračoval. "Proč?" zeptal se. "Myslel jsem si, že nenávidíš mudly a mudlorozené."
"To je pravda," řekl Malfoy.
"Tak proč nejsi Smrtijed jako tvůj otec?"
Malfoy se na něj konečně otočil. "Tetování lebky s hadem v hubě je trochu pasé, nemyslíš?" prohlásil ve svém obvykle znuděném, protaženém hlasem. "A navíc, jsem příliš krásnej, než aby si zakrýval obličej oškivou bílou maskou."
Harry nedokázal určit, jestli žertuje, aby se vyhnul otázce, nebo jestli byl doopravdy natolik povrchní, aby to byl jeho skutečný důvod. Cítil znechucení spojené s možností, že si to skutečně myslel. A Malfoy už mu zase začínal lézt na nervy. "Ty a krásnej?" zasmál se. "A to říká kdo?"
Malfoy zalapal po dechu, jako by ho Harry právě uhodil, a Harry byl zvláštně spokojený. "Je to veřejně známá záležitost, Pottere," Malfoy hrdě vypnul vpřed hrudník a bradu zvedl ještě výše, než ji nosil obvykle. "A jestli to nevidíš, tak ty tvé ohyzdné brýle nedělají svou práci pořádně."
Harry pokrčil rameny. Už slyšel všechny možné i nemožné vtipy na účet svých brýlí během svého dětství s Dudleym a jeho partičkou, a byl vůči nim imunní. Navíc se Malfoyovi konečně dostal pod kůži a to se mu líbilo. "Myslím, že jsi příliš zženštilý," řekl.
Nemohl říct, že Malfoy nevypadal dobře. Pokud máte rádi blonďaté, aristokratické, vílí typy.
"ZŽENŠTILÝ? Já?" zhrozil se Malfoy. "Já jsem… Jsem vyšší, než ty!" vykřikl, jako by to bylo důkazem jeho nekonečné mužnosti.
"Ne, nejsi. Je to jen proto, že já, na rozdíl od tebe, nemám podpatky," řekl Harry se smíchem. I po dlouhé době mezi kouzelníky si nemohl zvyknout na jejich zvrácenou módu. Vysoké podpatky byly stejně zábavné na Malfoyovi i Brumbálovi.
"Já alespoň, na rozdíl od tebe, nelížu lidem nosy," přihodil si Malfoy.
Harry opět cítil, jak se mu při vzpomínce zahřály tváře. Neměl na to žádnou odpověď, tak jen zamumlal, "Byla to nehoda," a rozhodl se, že bylo na čase vrátit se k mlčení.
Opět je pohltilo ticho.
Harry toužebně zíral z okna. Byl to perfektní den pro výlet do Prasinek. Přál si, aby mohl být se svými přáteli v Medovém ráji a u Tří košťat. "Kéž bych znal formuli pro přemisťování, abych odtud mohl zatraceně vypadnout," postěžoval si nahlas.
"Nemůžeš se přemisťovat na bradavických pozemcích," řekl Malfoy s pohledem ´jak-velkej-idiot-to-sakra-jsi.´
Harry na něj zíral. Bylo to jako dívat se na bledou, blonďatou, o něco málo více mužnou Hermionu.
"Proč na mě takhle čumíš, Pottere? Je to pravda. To jsi nikdy nečetl Historii Bradavic?"
Harry už se nadále nemohl udržet a vyprskl smích. "Jsi Hermiona!"
"Tak mi neříkej! Zmlkni!" vypištěl Malfoy hlasem tak vysokým, že se Harry musel smát ještě víc.
Malfyo vstal od stolu a složil si ruce na hrudi. "Nejsem zženštilej!" vyštěkl a přesunul se k sedačce u okna, dále od Harryho.
Harrymu se nakonec povedlo uklidnit se a osušit slzy smíchu. Malfoy seděl ve slunečním světle, oči zavřené, a vypadal ještě křehčeji než obvykle. Spodní ret měl ohrnutý a vypadal skutečně hluboce uražený.
Harrysi téměř připadal provinile.
"Poslouchej, na tohle už začínáme být moc staří. Proč se prostě nezkusit chovat slušně a neděláme Snapeovi a McGonnagalový radost?"
Neurčité "Mě je to fuk," a malé pokrčení rameny bylo veškerou odpovědí, kterou dostal.
 


Komentáře

1 pavel pavel | Web | 27. dubna 2012 v 19:19 | Reagovat

Přišel jsem právě domů a přečtu si to později. Ohledně té němčině mluvím plynně, ale s tou gramatikou to bude horší. Mám jen jeden rok ve škole a dál jen samouk. Ještě bych ti zkazil vysvědčení. :-D

2 Illienel Illienel | Web | 27. dubna 2012 v 20:52 | Reagovat

To bylo bezvadné! :-) Dost mě to pobavilo...lízací bitva, jablko a zšenštilý Draco...Nemohli si pro ně vymyslet lepší trest :D Jsem moc zvědavá, jak to bude pokračovat. Pěkný překlad :-)

3 Guenon Guenon | Web | 27. dubna 2012 v 20:57 | Reagovat

[1]: škoda :D ale moji čtyřku bys mi nezkazil, tak jestli se někdy budeš nudit, pošlu materiál na referát :D

[2]: mě to taky baví, abych řekal pravdu. Autorka má absolutně nevídané nápady :D
Díky za chválu překladu, zatím to zkouším, no. První pokus :D Sama píšu úplně jinak, tak je to zvláštní... :)

4 MIREK MIREK | 28. dubna 2012 v 8:24 | Reagovat

"A navíc, jsem příliš krásnej, než aby si zakrýval obličej oškivou bílou maskou."
...................
tohle mne dostalo :-D

5 Guenon Guenon | Web | 28. dubna 2012 v 10:34 | Reagovat

[4]: A co se Drakouše týče, je to pravda pravdoucí :D

6 MIREK MIREK | 28. dubna 2012 v 10:39 | Reagovat

[5]: .............
a žádný vypadávání vlasů.... :-P

7 Guenon Guenon | Web | 28. dubna 2012 v 10:43 | Reagovat

[6]: tak, tady je mu šestnáct :D I mé hlavě má hřívu dokonalou... Čřicetiletej - ne, ten ne :P

8 pavel pavel | Web | 28. dubna 2012 v 17:41 | Reagovat

V hospodě náš kamarád, když mu přinesli pivo a potřeboval na záchod, si do něj plivl, aby mu ho nikdo z nás nevypil. Tak jsme mu tam do něho naplivali taky.

9 kouzelne-orakulum kouzelne-orakulum | 28. dubna 2012 v 22:36 | Reagovat

[8]: fůůůůj :D (ale dobrá pomsta, to zase jo :D)

10 55 55 | 29. dubna 2012 v 18:52 | Reagovat

:-D ti dva a dospělí? nikdy :-D

11 Kristen Kristen | 29. dubna 2012 v 20:13 | Reagovat

Ja som vyšší ako ty! :D To ma dostalo

12 Guenon Guenon | Web | 29. dubna 2012 v 21:30 | Reagovat

[10]: :D Pravda. :) (obzvlášť Dráček)

[11]: to se mi taky moc líbilo, abych pravdu řekla. Ještě i u překládání jsme se pochechtávala :D

13 chillychilly chillychilly | Web | 29. dubna 2012 v 21:46 | Reagovat

Tak tahle kapitola společně s prologem se mi líbila asi nejvíc :D
Jejda, to je ta geniálně dětinské to olizování a Dráček je nám teda pěkný cholerik, co? :)
Ale už se těším, až si vezmou ty podeřelé růžové pilulky od Dudleyho :) to bude teprve paráda
Takže přidávej rychle (i když já stejně teď nemám moc času na čtení :( )

14 Guenon Guenon | Web | 30. dubna 2012 v 12:08 | Reagovat

[13]: ta první část první kapitoly je suchá, pravda :D A tenhle Dráček mě osobně baví, je sranda ho překládat. :D

15 Jenny Jenny | Web | 1. května 2012 v 20:27 | Reagovat

:DD Harry mu teda dal, že je zženštilej :DDD .. A jak mu olízl nos :DDDDDDDD No do hajzlu, já se tady smála.

16 Eileen Nightová Eileen Nightová | Web | 2. května 2012 v 0:10 | Reagovat

Předpokládám, že to pokračuje..takže šupky dupky pokráčko! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek nebyla napsána za účelem zisku.
Všechny postavy, jejich charaktery a místa použité v knihách patří výhradně
J. K. Rowlingové.