Kapitola první - Zase on (část první)

22. dubna 2012 v 21:23 | Guenon |  Překlad - Malé růžové pilulky
Jak říkám, půjde to rychle. :) Jinak, koušu si nehty, protože mě děsně moc zajímá vývoj knížky a nemám šanci se k ní dostat dřív, než zítra. Uvidíme, jestli přežiju.
Zatím stále bez raitingu, a kapitoly jsou děsně dlouhé, tak je dělím. :) Ale brzy... Brzy přijde akce, děti. Má to jen 5 kapitol, tak jak jinak. :D Druhá část bude podstatně dělší, ale zdálo se rozumné to rozdělit tady. Další zítra. (a komentáře, ok? I překlad dá práci... nějakou :D)Harry seděl v zamčeném kupé Bradavického expresu s Nyfadormou Tonksovou a Pošukem Moodym. Pro dnešek byli jeho ochrankou, a tak ho odmítali spustit z očí, dokud ho neuvidí před branami školy. Harry byl za doprovod vlastně vděčný. Neměl náladu na další dotazy ohledně Voldemorta a otravné prváky, kteří nevěděli, že je neslušné lidem zírat na čela. Další výhodou bylo, že poprvé za posledních šest let se neukázal Malfoy. Rozhodně ho nechtěl opět vidět.
Ale, jako vždycky, jeho štěstí skončilo příliš brzy. Harry si nevšiml, jak se k němu Malfoy blíží, když vstupoval ho Velké síně na začátek slavnosti. Byl příliš zaneprázdněný činností, kterou strávil celé léto - přehráváním si událostí minulého školního roku a sebelítostí. Až, když slyšel Ronův hlas křičet: "Zmiz, Malfoyi!" zvedl hlavu, jen aby spatřil bledou tvář, která se mu vysmívala.
"Proč se tak kaboníš, Pottere?" pochechtával se Malfoy. "Vypadáš, jako by ti chcípnul pes."
To bylo vše, co Harry potřeboval, aby vybouchl. Krev mu bušila v uších, a jeho vnitřnosti se vařily čirým vztekem. Jak se opovažoval vzít si do huby Siriuse?
S hbitostí chytače vytáhl hůlku a zamířil na Malfoye. Zakřičel formuli pro Netopýří kletbu. Ale Malfoy byl připraven se svou vlastní hůlkou v ruce, a své zaklínadlo zvolal ve stejnou chvíli. Stejně, jako tomu bylo před lety, jejich kletby se potkali za zvuků hlasitého PRÁSK, a ovládly Velkou síň jako rachejtle dvojčat Weasleyových.
Zazněly zvuky tříštícího se skla. Jejich kletby narazila do velkolepých oken s mozaikami, pokrývající kamennou zem s lesknoucími se střepy, naplňující místnost křikem vyděšených dětí, které se snažily najít úkryt pod lavicemi a stoly. Ještě uplynulo několik sekund, než Brumbál zakřičel: "Finite Incantatum!"
Několik dalších zmatených vteřin pak trvalo, než se vše uklidnilo.
Harry se rozhlédl po okolí a byl šokovaný, když spatřil, kolik škody nadělali.
"Acio hůlky!"
Jejich hůkky vylétly z jejich dosahu přímo do čekající ruky profesorky McGonnagalové. Vypadala ještě rozzuřenější než kdy dřív, se rty semknutými tak pevně, že se zdálo, že nemá vůbec žádná ústa. Šílený vztek se na ně šířil zpoza obroučků jejích hranatých brýlí. "Vy dva. Můj kabinet. Hned," řekla hlasem příliš tichým, než aby se to Harrymu líbilo, a vyšel z Velké síně s Malfoyem v závěsu.
Harry za nimi jen nevěřícně zíral. Co se to dělo? Teprve přijel do Bradavic a už byl ve vážném maléru.
Vše kvůli Malfoyovi.
Zase.
Úkosem se podíval na Rona, který ústy naznačil "Hodně štěstí" a odešel směrem ke kabinetu Minervy McGonnagalové.
"Sednout!" přikázala profesorka, když dorazili. Sedla se za svůj stůl a pozvedla hůlky, se kterou začarovala dveře tak, aby se zavřely.
Harry se kvůli ostrému zvuku zašklebil. Ještě nikdy ji neviděl takhle rozlícenou. Slabý hlas v jeho hlavě se zajímal, zda-li ho proroctví o jeho čekajícím osudu mohlo zachránit před vyloučením.
"Jsem velice zklamaná," řekla. "Vy," zadívala se na Malfoye, který se pohřbil hlouběji do křesla, "Bradavický perfekt!"
"A vy," osočila se i na Harryho, "Neměl jste dost bojů? Doufala jsem, že po minulém roce budete opatrnější. Mohli jste někoho zranit!"
Harry téměř slyšel to "opět", které chtěla přidat na konec své věty. Zadíval se dolů na své boty, snažící se zaštítit před obviněním v jejím hlase, a odmítající nechat Malfoye vidět bolest v jeho očích. Jeho hrdlo se zužovalo a chtěl být sám. Vina byla stále příliš, než aby se s ní vyrovnal. To, co se stalo Siriusovi, byla jeho chyba - nepotřeboval, aby mu to připomínala.
Právě v tu chvíli, kdy se Harryho mysl nemohla vyskytovat na horším místě, se dveře rozrazily a vešel profesor Snape. Malfoyův postoj se okamžitě absolutně změnil. Narovnal se a s nadějí v očích se zadíval na ředitele své koleje. Vždy byl Snapeovým oblíbencem, na rozdíl od Harryho. Tresty pro Malfoye ve Snapeově právním řádu neexistovaly.
Snape se postavil poblíž McGonnagalové a prohlížel si je svýma černýma očima. "Věřím, že tohle si vyžaduje trest," řekl svým obvyklým chladným hlasem. "Ohrožení studentů, zpoždění zařazování, poničení starodávných mozaikových oken. Navrhuji, aby byl Potter vyloučen z famfrpálového mužstva," otočil se na McGonnagalovou, která smutně pokývala v souhlasu.
Pak se otočil zpět na Harryho, s ošklivým sebeuspokojením, ale toho to nezajímalo. V poslední době jej nezajímalo vůbec nic.
Snape se postavil k Malfoyovi. Jeho tvář hyzdil odpudivý výraz, který do té doby patřil pouze Harrymu. "A ty, Draco, již nejsi perfektem. Vrať mi svůj odznak."
Malfoyovi oči se rozšířili v hrůze. Nevěřil tomu. "NE! To mi nemůžete udělat! Jsem Draco Malfoy, syn Lu-"
"Ticho!" zarazil ho Snape. "Jsi synem odsouzeného smrtijeda. Tvé příbuzenské vztahy s Luciuem ti teď mohou pouze ublížit, a tak ti výrazně radím, abys je přestal zmiňovat."
Malfoyova čelist sklapla a Snape pokračoval. "Teď učiníš to, co ti říkám, a předáš mi svůj odznak."
Malfoy se se svým nejlepším štěněčím výrazem otočil na McGonnagalovou, ale neuspěl ani v nejmenším.
"Po všem, co jste nám slíbil, pane Malfoyi," řekla McGonnagalová, kroutící hlavou v nesouhlasu. "A první, co uděláte, je že se pustíte do souboje s nikým jiným, než Harrym Potterem. Jak to má ministerstvo přesvědčit, že jste si zvolil naši stranu a nenásledujete otce?"
Harry zíral na Malfyoe, který bolestně pomalu odepnul odznak ze své školní uniformy.
Mohla to být pravda? Ďábelský budoucí smrtijed a zmetek první třídy na jejich straně? Mohl se v Malfoyovi mýlit celou tu dobu?
Ale jeho nenávist vůči Malfoyovi se plně navrátila, když odpověděl: "Nemělo to co dělat s tím, že je to Harry Potter! Je to, protože je to iritující, povýšený, zatracený idiot! A napadl mě první," založil si Malfoy ruce na prsou a nadzvedl špičatý nos.
"Lháři!" vztekal se opět Harry. "TY jsi to celé začal!"
Malfoy odpověděl nevinným hlasem. "Jen jsem se ptal, proč vypadáš smutně. Měl jsem starost."
"Ne, to jsi neměl," ztrácel Harry sebekontrolu. "Vysmíval ses Siriusovu, ty malá fr-" vyskočil ze své židle a pokusil se na něj vrhnout.
"Sednout!" McGonnagalová ho čapla za rameno, a donutila ho vrátit se do křesla. S příliš velkou silou nejen na ženu jejího věku.
"Vidíte? Zase se mě pokouší napadnout!"
"To by stačilo, Draco," Snape očividně nebyl pohnut představením svého studenta. "Už vámi dvěma nenastanou žádné hádky, bitky, štěkání." Jeho hlas klesl na ještě nižší a chladnější. "A pokud se tuto stupiditu rozhodnete protahovat, nechám vás vyloučit. Oba. Rozumíme si?"
"Ano, pane," zašeptali oba unisono.
Oba profesoři si poté vyměnili několik zašeptaných slov, než Snape podal finální verdikt. "Váš školní trest se bude konat první říjnovou neděli."
"Ale to je víkend, kdy se jde do Prasinek!" protestoval Malfoy.
"A," ignoroval ho Snape a pokračoval, "sto padesát bodů bude odečteno Nebelvíru," povzdechl si. "I Zmijozelu."
Profesorka McGonnagalová jim vrátila hůlky a svou vlastní namířila na talíř, kde se vzápětí objevily dva velké sendviče.
"Vezměte si je a jděte rovnou do svých společenských místností."
Nepotřebovali, aby jim to říkala dvakrát. Každý si vzal sendvič a po posledním znechuceném pohledu, který si vyměnili, se vydali svými cestami. Tak rychle, jak to jen šlo.
 


Komentáře

1 MIREK MIREK | 23. dubna 2012 v 4:39 | Reagovat

....................
150 bodů hned první den
....................
...slibný začátek
:-D

2 Kristen Kristen | 23. dubna 2012 v 16:31 | Reagovat

Môj milovaný provokatér Draco :)

3 55 55 | 23. dubna 2012 v 18:11 | Reagovat

Dráček je trošku šmej.. ale o to je úžasnější :-)

4 Jenny Jenny | Web | 23. dubna 2012 v 20:25 | Reagovat

:D Jo jo, Malfoy se nezmění -.-"  Mě to přišlo zábavné, když jsem si představovala, jak zase spolu "soupeří" :D

5 Guenon Guenon | Web | 25. dubna 2012 v 17:43 | Reagovat

[1]: snaží se, chlapci :)

[2]: souhlasím :D

[3]: šmejdi mají něco do sebe, že?:)

[4]: :D Já se jen těším, až se mrknete na další "souboje"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek nebyla napsána za účelem zisku.
Všechny postavy, jejich charaktery a místa použité v knihách patří výhradně
J. K. Rowlingové.