Kapitola sedmnáctá - Nepřítel

11. dubna 2012 v 20:50 | Guenon |  Hledání - HP povídka
Další kapitola je na světě. Nemám moc co říci, jen snad to, že opět nestíhám a beta mě dávno opustila, a tak je bez pořádné korektury, snad vás to neodradí. Dělám, co mohu. Ve škole jim hrabe! :D (chtějí nás zabít, přísahám)
Jinak komentáře jsou vítány, nebudu nic nutit, já už si s kapitolou své užila a feedback je na vás. Jen vězte, že komentáře jsou to, co mě tlačí k dalším kapitolám. Tzn. čím jsem spokojenější, tím je čtenář spokojenější.
Za tuhle vděčíte Mirkovi (ať už sem spadl z jakékoli planety), protože se hlásil a hlásil, až to Guenon přinutilo. :D Jinak je to kůže líná, věřte mi :D
Jo a je to Ginny-kapitola. Bylo těžké se do ní pokusit vcítit a ani nevím, jestli jsem spokojená. Budu si to must zítra přečíst. :D


Ginny Weasleyová Potterová vždy věřila v dobro. V jeho neomylnost, správnost a nekonečnou moudrost. Nikdy si nedokázala představit život ve světě, kde dobro nakonec nezvítězí - i přes vše, co za Velké války zažila, i přes blízké, které oplakala. Její manžel byl chodícím důkazem této teorie. Chlapec, který přežil. Dítě, které pomocí lásky a nikdy nekončící víry zastavilo největšího černokněžníka všech dob. Přes veškerou pravděpodobnost, přes nedostatek potřebné síly. Protože zlo nemělo zvítězit… Nebylo by to správné. A ona věřila v to, co je správné.
Věřila, že když bude milovat svou rodinu, starat se o své děti, foukat na jejich rozbitá kolena, připravovat jim domácí narozeninové dorty, naslouchat jejich myšlenkám... Věřila, že když bude dobrou matkou, vše bude v pořádku. Že se nic nemůže pokazit, protože dobří lidé si zasloužili dobré věci. Po tom, co protrpěli. Po tom, co ztratili.
A pak tu byla ta část o špatných lidech - o těch, kteří si zasloužili špatné věci. O špatných lidech, kteří se nezmění. Nikdy totiž nevěřila v nápravu duše. Lidé se rodili stejně takoví, jací umírali. Dobří, zlí, chytří či hloupí. Nikdo ani nic je nedokázali změnit. Zloba prochází jejich žilami, svými ohnivými sílami vypálila veškerou naději. Spasení byla povídačka, pověra. Pohádka pro děti, které se bojí usnout.
Proto jí činy jejího mladšího syna zlomily srdce.
Krev její krve. Dala mu život, lásku, dala mu vše, co měla a kdyby mohla, udělala by více. Opatrovala ho, milovala, zpívala mu před spaním. Nebyla špatnou matkou, nevychovala jej špatně. Položila by za něj vlastní život.
A on ji zradil. Zradil svou rodinu, dědictví svých předků.
Malfoy.
Stále tomu nedokázala uvěřit. Zmítala se jí touha vytrhat si vlasy a křičet. Křičet dlouho a hlasitě. Křičet, dokud se svět nevzpamatuje, dokud se neprobudí.
Protože svět, do kterého se toho rána probudila, jednoduše nedával smysl. Svět, ve kterém jí její syn říkal, že je schopen miloval čiré zlo. Kde se jí podíval do očí, ruku Malfoye v ruce své - v té, kterou sama tolikrát držela a opatrovala - a tvrdit jí, že jeho vztah je správný.
Když se podívala do jeho smaragdově zelených očí, očí svého manžela, stále viděla to stejné hřejivé dobro, které v něm vychovala a strážila. Tak jak… Jak?
Nedávalo to smysl.
*
Ze svého domu se přemístila bez většího uvažování. Potřebovala se nadechnout, najít smysl ve vší té šílenosti. Utíkat tak dlouho, dokud jí nedojde dech. Potřebovala čistou hlavu, potřebovala způsob, díky kterému by pochopila nepochopitelné.
Potřebovala létat.
A tak byla další stanice snadnou volbou. Doupě.
Po příliš hlasitém prásk - nikdy si neuvědomila, jak hlasité přemisťování vlastně je - se tiše kradla zahradou. Nechtěla potkat své rodiče, ne teď. Nebyla připravená s nikým mluvit. Do přístěnku na košťata se uměla vloupat již od dětství, tudíž se od země s blaženým pocitem odrazila již po několika minutách.
Okamžitě pocítila úlevu. Adrenalin rychle proudící jejími žilami jí dovolil na chvíli zapomenout. Dýchat.
Venku byla černočerná tma, ale tady byla doma. Znala každý kousek krajiny, každý strom. Vyrostla zde. Musela si přísahat, že až se celé tohle šílenství vyřeší, musí létat častěji. Neuvědomila si, jak moc jí ten pocit rychlosti a svobody chyběl.
Její Albus byl ve vztahu s Malfoyem. Ve vztahu natolik dlouhém a vážném, že jej přivedl pod její střechu. James o tom zjevně věděl a podporoval ho. Harry se zdál příliš klidný, než aby také nebyl zasvěcen dopředu.
Všichni zjevně zešíleli. A ona potřebovala pomoc. Potřebovala někoho, kdo jí pomůže promluvit s tím zmateným chlapcem a vtlouct do něj rozum. A tak letěla vpřed.
*
Ron byl naštěstí mamánek natolik veliký, že Hermionu přiměl koupit dům směšně blízko Doupěti. U jejich dveří se, mírně zadýchaná, objevila za pouhých dvacet minut.
Neobtěžovala se s klepáním a sama se pustila dovnitř. Rodina zrovna seděla u pozdní večeře, všichni její členové příliš zaměstnáni jídlem, než aby si jí všimli.
"Ehm," odkašlala si a sama sobě připomněla Dolores Umbridgeovou.
"Ginny!" zvolala překvapeně Hermiona. "Co ty tady děláš? Posaď se! Dáš si s námi? Neboj, vařil Ron," usmála se na ni. Doopravdy nebylo spravedlivé, že to byl Ron a ne ona, kdo zdědil kuchyňské dovednosti Molly Weasleyové. Ale, na druhou stranu, kdyby Rose s Hugem byli odkázáni na Hermionino vaření, nejspíš by zemřeli hlady.
Zbytek členů rodiny jí jen zamával na pozdrav, všichni s příliš plnými ústy, než aby promluvili.
"Večeřela jsem doma, díky," řekla s nuceně přívětivým výrazem a vzala si židli vedle Hermiony. "Vlastně jsem vás přišla požádat o pomoc."
"Co se děje?" zeptala se Hermiona. Ron do sebe nadále ládoval jídlo, a tak mlčel.
"Ani nevím, kde začít," uchechtla se. "Svět se zbláznil. Ale promluvíme si později, ano?" řekla a vrhla významný pohled na Rose a Huga.
"Děti, nevadilo by vám vzít si večeři do pokoje?" zeptala se Hermiona pohotově. Díky Merinovi za Hermionu.
"Ale notak!" protestoval Hugo hlasitě. "Já to chci taky slyšet!"
"Má pravdu," přidala se Rose. "Už nejsme malé děti - můžeme to taky slyšet."
"Domluvíme se takhle, děcka," ozval se Ron. "Jestli to bude něco pořádně zajímavýho, přijdu vám všechno vyprávět. Ale teď musíte jít, jinak nám to Ginny nepovíme a máme smůlu."
To Rose i Huga zjevně upokojilo a tak se, teď už spokojeně, vydali nahoru do svých pokojů.
"Tak začni," pobídla ji Hermiona.
"Musíte mi pomoct. Albus… Já myslím, že… Nevím. Nevím, jak je to možné, ale zřejmě něco má s Malfoyem."
"S Dracem?" vykřikla Hermiona teatrálně a zakryla si rukou ústa.
"Ne. S tím mladším hadem."
"Se Scorpiusem?"
"Jiný nezbývá."
"A… Co chceš dělat? Myslím, vždyť tady se moc dělat nedá, je to jeho rozhodnutí a-"
"Musíme tomu zabránit! Zastavit je, než nebude cesta zpátky!"
Ron a Hermiona si vyměnili významný pohled. Jako by ona byla ta, co potřebuje pomoc.
"Co?"
"Víš…" začal Ron Rudé Ucho a odkašlal si. "Možná se na to potřebuješ vyspat."
"Vyspat? Já ti povím, co se na to můžu. Leda vy-"
"Ron se snaží říct," skočila jí Hermiona do řeči, než provedla tu neskutečnou vlastizradu jménem vyslovení sprostého slova, "že už jsme to věděli."
"COŽE?! Vy taky? Dělají si ze mě všichni blázny?"
"Nezjistil jsem to schválně," řekl jí Ron, jako by to mělo vše vysvětlovat.
"Proč jsi mi to neřekla?" obrátila se vyčítavě na Hermionu.
"Sama jsem to zjistila asi před hodinou. Ron. Ale zatvrzele odmítá povědět, jak to ví, ani nezkoušej zeptat."
"A proč jste nic neudělali? Musíme to zastavit!"
"Ginny, já chápu, že tě tohle zraňuje, je to Malfoy, ale…" začal Hermiona.
"Ne! Žádné ale! Můj syn nebude s tímhle… tímhle…"
"Možná bude nejlepší, když se na všechno vyspíš. Zůstaň tady, pokoj pro hosty je ti k dispozici, a ráno si promluvíme."
Ginny byla připravená běsnit. Ale když se podívala na odhodlané tváře Rona, zrádce rodiny, a Hermiony, bojovnice za práva každého pabrouka pod gaučem, rozmyslela se.
"Dobře tedy," odpověděla a pokusila se vytvořit úsměv. "Půjdu si lehnout."
"Děláš dobře. Jak říkají mudlové, Ráno moudřejší večera," přikyvoval Ron spokojeně a přitáhl si zpět svůj talíř.
"A půjčíte mi nějakou sovu? Pravděpodobně bych měla napsat manželovi."
"Dojdi si k dětem, pokud chceš rychlou, doporučuju Athénu," poradila jí Hermiona.
"Díky."
*
O chvíli později se posadila za mahagonový stůl v hostinském pokoji. Athéna na ni pozorně koukala žlutýma očima. Popadla brk a pergamen a dala se dopsaní - ale nebyl to její manžel, komu psala. Protože Ginny měla plán.
Malfoyi,
Buď tak laskavý a přečti si tenhle dopis, nevyhazuj ho. Je to důležité, jinak bych ti doopravdy nepsala. Zdá se, že naše děti zešílely a rozhodly se, že tvoří pár. Předpokládám, že o tom nic nevíš. Myslím, že v zájmu všech je nutné tuhle šarádu ukončit, než bude pozdě. Doufám, že budeš ochoten zastavit to - než udělají něco, čeho budou litovat.
Tvůj syn prázdniny trávil u nás doma, což je pravděpodobně kousek informace, který ti také chybí. Odpověz rychle, je nutné jednat.
Ginny Potterová
Věřila v dobro a zlo - ale pokud musela spolupracovat třeba i se samotným ďáblem, aby zachránila svého syna, tak přesně to udělá. Odpověď dorazila skutečně bleskově. Byly to pouhé tři slova.
Přijď ještě dnes.
D.M.
 


Komentáře

1 55 55 | 11. dubna 2012 v 22:24 | Reagovat

já jí tak nesnášim :-D no to je jedno.. kapitola skvělá, ale on Ginny se prostě neodprostim.. sakra nějaká výchova k toleranci ne? :-D nemám jí ráda, sakra.. no, líp tě nenamotivuju, ale žádám další kapitolu, páč jsem napnutá jak kšandy :-) a ber trochu s rezervou moje vyjadřování, hrabe mi :-D

2 Guenon Guenon | Web | 11. dubna 2012 v 22:32 | Reagovat

[1]: Tak já jí taky nesnáším. Jako vážně hodně moc :D Byl to pro mě horor, vžít se do ní a pokusit se, aby to nebylo tolik zřetelný. :D Já jí jen čistě nesnáším a přesto chci po čtenářích, aby jí nějak alespoň pochopili... Blbé, že? :D
díky moc :)
A vyjadřuješ se v pohodě, neboj. :D Mě to vyhovuje. :D
Jo ještě jsem ti chtěla říct, že jsem si na tebe vzpomněla včera u hokeje... Fandíš poctivě? ;-)

3 Piece Piece | Web | 11. dubna 2012 v 23:35 | Reagovat

GWP/DM? :D Huh. No... já chápu, že jí nesnášíte, ale Al je její vypiplané dítě. Ne Ronovo, ne Hermionino, nikoho z těch, co to pochopili. Draco s Harrym to berou jinak, ale oni nejsou matka. Ani jeden. To je asi tak všechno, co jsem k tomu chtěla říct, hezká kapitola :)

4 Mason Mason | 12. dubna 2012 v 11:40 | Reagovat

Kdoví, jak to vlastně bere Draco. Po tom co jí napsal je možné že budou intrikovat spolu. Ginny je prostě koza, ale bylo zajímavé se do ní pokoušet vcítit skrze tvá slova. Celkově je hledání dokonalé. Jen je škoda že to chceš omezovat počtem kapitol, klidně bych to protáhla na mnohem víc než dvacet.

5 Guenon Guenon | Web | 12. dubna 2012 v 11:48 | Reagovat

[3]: Rozhodně ne jako pairing, jestli se ptáš na to. :D To bych mu neudělala.
A já všechno to, co říkáš, chápu - ale stejně jí to neomlouvá. Můžeme jí desetkrát pochopit, ale souhlasit se nedá. Udělala bys svému vypiplanému dítěti něco takového? :D
Schválně na Astorii počkáme, další matka :D A já se do ní náhdou snažila vžít, vždyť používáš argumenty z kapitoly prakticky.
To, že jí nesnáším, je už osobní názor. :D
A díky :)

[4]: Jé! Nový komentující. Z toho mám radost :) A jo, kdo ví. Přesně! :D Z toho mám radost, že v tom někdo vidí toho zmijozela.
Já jí taky nesnáším, a tak psát ji jako člověka dalo zabrat :D
Počet kapitol... Uvidíme. Zatím to vypaá tak na 25, protože jsem tam přidala toho Dracouše (neplánovaně. Ale úplně první záměr byl deset, tak uvidíme.... :D) A děkuju moc :)

6 Mason Mason | Web | 12. dubna 2012 v 13:00 | Reagovat

Dala si mi naději že tato love story neskončí dvacátou kapitolou jak jsem se obávala. :-) nemáš za co děkovat, je tu spousta lidí hltajících hledání a napjatě očekávajících další kapitoly, jen je zvláštní se k tomu vyjadřovat osobně ;-) Jsem zvědavá na další vývoj. :-)Byla rto rozhodně zajímavá čáct.

7 MIREK MIREK | 12. dubna 2012 v 17:00 | Reagovat

:-D
Země,česká repoblika,Praha
:-D
..............................
Pozor!
ještě stále pátrám a přemýšlím jak
propojit magii a internet.
..............................

8 Jenny Jenny | Web | 12. dubna 2012 v 17:43 | Reagovat

Od teď Ginny nesnášim . Už si mi jí znechutila předtím ale tohle přesahuje všechny meze. Nána pitomá hnusná . Jako vždy se ti to moc povedl o;)

9 Sola F. Sola F. | Web | 12. dubna 2012 v 17:53 | Reagovat

No jo, no. Ginny prostě svět vidí černobíle, nevěří, že by mohla být nějaká šedá... V tom dopisu napsala jen naše děti- otázkou je, jestli Draco věděl, že jde o Albuse, nebo si myslel Lily či Jamese. Ale taky pro ní musí být strašný, když z každý strany slyší jen: No, my už jsme to věděli. Taky mě zajímá, jak na to zareaguje Astoria, až se to dozví, že by se dali s Ginny dohromady? :-D Kapitola je úžasná, a moc se těším na další.

10 Guenon Guenon | Web | 12. dubna 2012 v 18:33 | Reagovat

[6]: Dvacátou určitě ne, na to jsem to moc roztáhla. Kolikáta kapitola tohle je, co popisuje jeden den? :D
A stejně děkuju, takové osobní vyjádření totiž nakopne mnohem víc, než návštěvnost. :D

[7]: tak já se budu těšit, co vymyslíš :) A Praha... to ti závidím. :D

[8]: hihi :D Dík moc :) A ona je... no, nebudem to řešit :D

[9]: Nevěděl, to vím jistě :D Myslím, že myslel, že to je Lily :D A jo, to asi není příjemný, ale stejně. :D Stejně. :D
A jo... To ještě nevím, jestli tam vecpu. Astorii myslím. :D
díky moc :)

11 MIREK MIREK | 12. dubna 2012 v 19:24 | Reagovat

........................
v Praze je blaze, ale taky draze
.......................
a těch lidí všude okolo..... [:tired:]
nejlíp mi je doma u mého noťásku.
tak rychle další kapitolu ať
nemusím ven...... :-P  :-P

12 55 55 | 12. dubna 2012 v 22:08 | Reagovat

[2]: poctivě jo, slušně ne :-D zítra jedu do Brna.. to bude sranda, zas dva infarkty :-D spíš si na mě vzpomeň v neděli a modli se, aby mi nepršelo ;-) a je to blbý, ale tak co máš dělat, nemůže to bejt veřejně naprosto zaujatý :-D snaha se cení :-) navíc se ti to povedlo :-D

13 Christine Sunrise Christine Sunrise | Web | 13. dubna 2012 v 14:32 | Reagovat

Ginny...koza...proplesknout! :D
Celkově se mi kapitola líbí. Ten dopis na konci..ááá, zuřím. Ginny, potřebuješ fakt fláknout.
Nevadila mi v knížkách ze začátku..postupně z ní byla ale taková koza, že ji fakt nemám moc ráda. A napsala jsi to fakt dobře. Je možné vcítit se do ní... (ale nechce se mi :D)

14 Guenon Guenon | Web | 13. dubna 2012 v 16:54 | Reagovat

[11]: Já lidi ráda. Hodila bych se tam. :D (takže, přirozeně, bydlím v největší díře celé republiky :D...)
Už na tom pracuju, nechceme přece, aby ses nám venku nachladil. :D

[12]: jasně, jen do nich. Slušně by se to stejně nehodilo, je to hokej. :D
V neděli. Budu se pamatovat. :D Já budu koukat doma, tak mi zamávej do kamery :D

[13]: Jo, no, proplesknu. I na to se myslím, neboj. :D
Díky moc :)
Já myslím, že v knížkách mi byla tak jedno, jenom jsem litovala, že kvůli ní Harry neskončí s Lenkou (později Dracem :D), ale ty filmy... To mě dodělalo :D

15 MIREK MIREK | 13. dubna 2012 v 17:37 | Reagovat

:-P
.....kdybych se nachladl a vůbec bych
nevylézal z postele.....(a četl a četl)
....dokážeš si představit jak bych byl otravnej? :-P
....................
(a to dokážu....)...(bejt otravnej)

16 Přelud Přelud | Web | 14. dubna 2012 v 19:24 | Reagovat

ale tak Ginny, lásko, dej si jednu ohnivou a třeba to bude lepší
ovšem to paktování s Dracem, ohohóó, jestli jim to tahle ďábelská dvojice ve finále ještě překazí, budu potřebovat nějakej ten doping, abych neměla přílišné ambice někoho zabít či hůř.. zmrzačit

17 Guenon Guenon | Web | 14. dubna 2012 v 21:42 | Reagovat

[15]: Jop, dokážu :D Ale to nevadí :P Já bych nemocná chtěla být, mimochodem. :)

[16]: No, to jen přes mou mrtvolu, aby jim to vyšlo! :D Ale to moc neznamená... S šokem jsem zjistila, že nad dějem nemám moc kontrolu.
Oni to nějak sami. Ty postavy. Já jen nastavím ruce a ony píšou :D
Ale ďábelská dvojice to je. :)

18 55 55 | 15. dubna 2012 v 11:21 | Reagovat

[14]: tak v televizi jsem náhodou i byla, prý.. všimla sis? :-D a nemodlíš se, tady nám prší :-D to mi kazí program :-D

19 Guenon Guenon | Web | 16. dubna 2012 v 16:16 | Reagovat

[18]: viděla jsem celkem tři lidi, co mi tě připomínali :D Takže pravděpodobně viděla, ale kdo ví. Jak daleko od pupkáče bez trika jsi byla? :D

20 chillychilly chillychilly | Web | 29. dubna 2012 v 14:01 | Reagovat

Taky bych se bála jíst to, co by uvařila Hermiona :) nevím proč, ale nevzbuzuje mě ve představy výborné kuchařky :)
Každopádně Ginny je vážně příšerná, prostě homofobní a malfoyofobní :)
ale Ron s Hermou jsou zase strašně super. Oni můžou mít prostě dokonalou domácnost, takovou trošku italskou, ale fajn. No, já letím na další kapitolu,dost jsem toho zmeškala a teď si dávám volno mezi učením a učením :) tak doufám, že stihnu tuhle povídku a ještě zkontroluju, co nového tady přibylo

21 Guenon Guenon | Web | 29. dubna 2012 v 14:09 | Reagovat

[20]: Že? :D Já si taky myslím, že Hermiona bude v kuchyni tragédie. A Ron podědil Mollyiny schopnosti :D (oni se prostě báječně doplňujou :D)
Ginny... No, no. :D Já jí nesnáším, co múžu říct, ale pokusila jsem se ji nějak zlidštit. :D Jo, četla jsi i šestnáctou, že? Nepožaduju komentář, já jen, že je dějově důležitá :D Jian dík :)
A to... Jsem di říkala, že jsem tě nikde dlouho nepotkala. Napíšeš nám taky něco? :D (ale žádnej nátlak :D já jen, že už jsem si nic v češtině nepřečetla... příliš dlouho :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek nebyla napsána za účelem zisku.
Všechny postavy, jejich charaktery a místa použité v knihách patří výhradně
J. K. Rowlingové.