Kapitola šestnáctá - Překvapení, kam se podíváš

2. dubna 2012 v 14:31 | Guenon |  Hledání - HP povídka
Hahá! (to je entránce, že?:D)
Mám dobrou náladu. A dlouhou kapitolu jen pro vás! Doufám, že se bude líbit. A očekávám dlouhé komentáře, když jsem si tak dala záležet s dlouhou kapitolou a dokonce jsem přidala děj. (Jo, nová zápletka mě napadala, muhaha. Ale stejně, delší jak dvacet kapitol to nebude! Fakt! Přísahám :D)
Jo taky vězte, že jestli čtete a nekomentářujete, Merlin si to píše a zakleje vás. Tak! (a máš to, Piece :D)
Dejte vědět, co si myslíte. A kdyby vám kdokoli přišel OoC, máte smůlu. Dvacet let mění lidi a vysvětlovačka bude, nebojte.
Snad to není moc kostrbatý, není čas to po sobě přečíst, mám doučování z matiky. Tak se mějte krásně a piště komentáře!
Guenon mizí.Dům Potterových se v několika málo minutách plných hořkých slov a přehnané hysterie proměnil ve smuteční obřad. James se musel velice dobře ovládat, aby na dva hlavní představitele nevychrstl sklenici studené vody a nevysvětlil jim, že tohle není zdaleka konec světa.

I přes svatbou získané jméno byla jejich matka Weasleyová. Horká hlava a špatně vyslovené myšlenky byly jednoduše součástí balíčku. Protože to, co řekla, nemohla myslet vážně. James tomu odmítal uvěřit už jen proto, že alternativa byla příliš děsivá. Nereálná.

Hodiny Dějin čar a kouzel, ve kterých hrála jednu z hlavních rolí většina příslušníků jeho rodiny, jej naučila věřit v dobré konce. Možná to bylo hloupé, ale jeho otec byl Chlapec, který přežil. Jeho děti měly překonávání nemožného v krvi. Zdálo se nelogické myslet si, že pouhé příjmení by to mělo zničit. A to bylo vše, co Malfoy byl - příjmení se špatnou pověstí. Nic, co by Potter neměl překonat.

Jenže Potter, o němž byla řeč, teď seděl u stolu a tvářil se dramaticky zničeně. Alespoň se zdálo, že jejich otec se mu pokouší cosi tiše vysvětlit. James oceňoval jeho snahu, ale

Jeho blonďatý přítel nervózně postával v rohu místnosti, jako by si nebyl jistý, zda-li je nadále vítán. Za normální situace by se James v něčem takovém pravděpodobně vyžíval. Stále tu přece byl ten fakt, že se ho opovážil porazit ve famfrpálu a vypadat potom příliš spokojeně, než aby to mohlo být legální.

Ale teď byli všichni zoufalí a tak se jednou, výjimečně, rozhodl zahrát si na tvora rozumného. Samozřejmě, až se vše uklidní, měl v plánu si to vynahradit velkým množstvím Ohnivé whisky a, pokud mu to Merlin dovolí, společností jedné blonďaté čarodějky.

"Tak?" přistoupil k němu s tím nejlépe naaranžovaným soucitným výrazem, který se mu povedlo vytvořit.

"Tak?" zopakoval po něm Malfoy, zjevně nepříliš naladěný na společenskou konverzaci.

"To mohlo jít lépe," odtušil James.

"Myslíš?" otázal se Malfoy hořce.

"Hele, nevím, jestli to pro tebe něco znamená, ale já si myslím, že to nakonec bude v pohodě. Táta se už teď zdá celkem na palubě a máma se vzpamatuje, jen potřebuje čas. Teď je pravděpodobně někde na návštěvě u Rona a Hermiony a jestli jí někdo uklidní, tak je to právě teta Hermiona."

"Jasně, všechno bude v pohodě," souhlasil Malfoy, ale jeho hlas naznačoval pravý opak. "Pouze v pohodě znamená, že to bude Al, co se vzpamatuje. Nemám šanci - ne, když stojím proti jeho rodině. Podívej se, jak se tváří."

Albus doopravdy stále vypadal zuboženě. V tomhle byl hodně jako jejich matka - nejprve se pustí do slovního souboje století a pak smutní o samotě, toužící po tom vše říct a udělat jinak.

"Možná," přitakal James.

"Díky za podporu," ušklíbl se na něj Malfoy ironicky.

"Jenomže možná taky ne," pokračoval James a dělal, co mohl, aby se nerozesmál nad nešťastně mrzimorským Zmijozelem. "Každopádně ale nepomůže, když se tady budeš litovat a mračit se."

"Nevím, jestli sis všimnul, ale nic jiného se tady dělat nedá. Nemůžu udělat nic - i kdyby mě něco napadalo. Svázané ruce, roubík v puse. Jsem tady tak nějak k ničemu. Je to jako pozorovat vlastní pohřeb."

James se zasmál. "Sakra, věděl jsem, že Al je královna všech dramatiků, ale že i ty?"

Odpovědí mu byl jen další rozladěný pohled.

"Dobře. Už mlčím," zvedl James ruce v obraném gestu.

"Stejně jsem tady k ničemu," promluvil Malfoy opět, spíše sám k sobě, než k Jamesovi. "Chtěl bych něco udělat, cokoli. Kéž by mi už bylo sedmnáct."

"Proč?"

"Co proč?" otázal se Malfoy zmateně, zjevně překvapený, že James ještě neopustil místnost.

"Proč chceš, aby ti bylo sedmnáct?"

"Mohl bych kouzlit."

"A to by nám nějak pomohlo?"

"Mě by to pomohlo," řekl Malfoy, jako by to vysvětlovalo vše.

"Takže kdybys mohl kouzlit, přivolal bys polštáře a přiměl je, aby nám zahrály perverzní divadlo pro pobavení?"

James si uvědomil, že jakoukoli informaci z něj bude muset vytáhnout násilím. Svět by byl o tolik jednodušší, kdyby všichni byli jako on a prostě řekli to, co si mysleli.

"Samozřejmě. Protože perverzní divadlo je lékem na cokoli," uchechtl se Malfoy. James si připsal malý mentální bod - když je přiměl usmát se, už byl jen krok od vítězství.

"Tak. Kdyby si při válce sedli a chvíli pozorovali polštáře, jak se pokouší o polohu 69, nikdo by nikdy neumřel."

"Musí to být hezké, žít v tvé hlavě," poznamenal Malfoy jen s lehkou trpkostí v hlase.

"Nemůžu si stěžovat," přitakal James. "Teď… Můžeme ještě chvíli mluvit o polštářích, jestli tě to uklidňuje, ale prostě mi můžeš vyložit svůj mistrný plán, protože já se stejně nikam neodsunu."

"Kdybych mohl kouzlit, přemístil bych se domů."

"To se zdá velice zbabělé," zamračil se James. "Jestli už teď zdrháš, možná to celé bylo unáhlené a já bych ti rozbít ciferník a poslat do Manoru po kouskách."

"Nehodlám utíkat."

"Tak to mi tedy pověz, co chceš udělat."

"Říct to tátovi. Jestli je tohle, jak se zachová Potterová, tak si ani nedovedu představit, co udělají naši. A nechci, aby si tím musel Al projít."

"V tom případě… bych ti mohl pomoct."

**

"Páni."

"Mívá tendence zanechat ten dojem."

"Věděl jsem, že má být velký, ale tohle…"

James zíral na panství a nedokázal v sobě potlačit pocit respektu téměř náboženského. Obrovská stavba křičela do dálky pohádku o své významnosti. Děsivé příběhy o tom, co se v ní událo, jen přidávaly na síle.

Tohle bylo místo, kde se tak dlouhou dobu scházeli smrtijedi. Procházel se tam samotný Pán zla, možná stál právě na tom místě, ze kterého ten vnější fasádu obdivoval i James. Tady Bellatrix Lestrangeová připravila o život domácího skřítka Dobbyho. Tady mučila tetu Hermionu. Sem unesli jeho otce a doufali, že se jim podaří zabít i jeho.

"Nechápu, jak jsi tady mohl žít. Pro dítě to musí být děsivé."

"Není to tak zlé, jak to vypadá," pokrčil rameny Malfoy. "Zvykneš si. A navíc, otec nechal velkou část panství uzavřít - tu, kde se dělo to nejhorší. Užíváme jen zlomek, do zbytku jsem se nikdy ani nepodíval."

"Stejně. Já bych tu nedokázal žít," otřásl se James.

"Můžeš počkat venku. Nebude to trvat dlouho - jen nechám otce, aby na mě chvíli křičel, matku, aby si poplakala, a odejdu. Dvacet minut, maximálně."

"Ani náhodou!" zvolal James s vervou, která jeho samotného překvapila. "Totiž… To přece nemůžu prošvihnout. Al bude chtít, abych mu všechno vyprávěl."

"Myslíš, že si vážně nevšimnou, že jsme pryč?"

"Neboj se. Jak znám svého otce, budou spolu srdceryvně hovořit ještě, když se vrátíme."

"Tak asi zbývá jen jít dovnitř," zašklebil se Malfoy, jako by se právě chystal podstoupit kastraci.

"Až po tobě."

*

Otevřel jim domácí skřítek, oblečený v malém a roztomilém obleku, přesně podle nového zákoníku vydaného kanceláří Hermiony Weasleyové.

"Pane Scorpiusi," uklonil se Malfoyovi. "A pane Pottere," pokynul i Jamesovi. "Mám vás ohlásit?"

"Asi to bude nejlepší. Řekni matce a otci, že na ně počkáme v modrém salónku."

Modrý salónek se, proti všem zákonům přírody, skládal z několika kousků močálově zeleného nábytku a stříbrem protkávaných tapisérií. Útulný byl podobně jako školní lavice - jinými slovy vůbec. James zatoužil něco poznamenat ohledně nepříhodného pojmenování místnosti, ale výraz na Malfoyově tváři jej zastavil.

Měl strach. Opravdový a nefalšovaný, bál se natolik, že mu na čele vyrašily kapky potu.

"Jestli to bude nutné, zdrháme," šeptl James jeho směrem a Malfoy se jen nuceně pousmál.

"Scorpiusi!" ozval se překvapený mužský hlas. "Takže se nejednalo o nějaký skřítčí vtip, kterému nerozumím. Doopravdy jsi tady - a přivedl sis s sebou Pottera. Zvláštní volba společnosti."

"Dobrý den, pane Malfoyi," vysoukal ze sebe James pracně. Chvíli zvažoval, zda-li mu má podat ruku, ale s ohledem na rodinnou historii nápad zamítl.

Pozornost Draca Malofye se beztak obrátila na jeho syna.

"Scorpiusi?" dožadoval se odpovědi.

"Kde je matka?" zeptal se namísto vysvětlení Malfoy mladší.

"Tvá matka odcestovala před několika dny za svou sestrou. Já jsem byl nucen zůstat kvůli pracovnímu vytížení. Což bys všechno věděl, pokud by tě naše sovy byly schopné nalézt - ale nezdálo se, že ses nacházel na adrese, kterou jsi udal jakou svou prázdninovou destinaci. Máš touhu mi to nějak vysvětlit nebo se musím ptát?"

Všechno, co říkal, bylo absolutně slušné a mírné. Už proto ho James musel obdivovat za chladný tón, který přes jeho tělo posílal pocity, které muselo za normálních okolností přinášet jen velice důkladné mučení.

"Omlouvám se, otče," začal Malfoy a James se opět podivil rozhovoru mezi otcem a synem, který více než cokoli jiného připomínal obchodní schůzku. "Ale neměl jsem na vybranou. Bylo nutné ti lhát."

"V tom případě je to samozřejmě v pořádku," ušklíbl se Draco Malfoy nehezky. "Jestliže to bylo nutné."

"Musíš mě nechat, abych ti to vysvětlil a nepřerušovat mě."

"Dobře tedy," souhlasil starší z blonďáků, jehož zvědavost byla zřejmě silnější než nevole podrobit se synovým požadavkům.

"Na prázdniny jsem byl v domě Harryho Pottera."

"Cože?!" vyjekl Draco Malfoy, používající pištivý hlas natolik dívčí, že se James jen stěží nerozesmál. Odkašlal si. "To má být nějaký vtip?"

"Byl jsem hostem jeho mladšího syna Albuse," pokračoval. "Jamesova bratra," řekl a pokynul směrem k Jamesovi, který si nadále připadal jakou součást velice bizarní grotesky. Ovládl touhu na Malfoyova otce mrknou a zamávat mu. Pravděpodobně by to situaci nepřidalo.

"Proč?" byla jednoduchá otázka, která by, pokud správně zodpovězená, měla vysvětlit všechno. Draco Malfoy ji dokázal položit i přes to, že viditelně zrudnul a zdálo se, že mu započal velice nesympaticky vyhlížející tik v levém oku.

"Protože..," Scorpius Malfoy se zhluboka nadechl, skoro, jako by to mělo být naposledy. "Protože s ním chodím."

"Co prosím?" vykřikl opět ten dívčí hlásek a jeho majitel se s rozšířenýma očima otočil na Jamese. "Ty chodíš s mým synem? Zešílel jsi snad?"

James rychle zakroutil hlavou. "Můj mladší bratr."

"S Potterem?" otočil se Draco zpět na svého syna. "S Potterem, který je kluk?"

"Neočekávám, že to pochopíš. S tím, že nebudeš souhlasit s tím, kdo jsem a koho miluju, jsem se smířil už hodně dávno. Jen jsem si myslel, že bys to měl vědět."

"On si myslel, že bych to měl vědět. No nemám já to báječného syna!" zvolal Malfoyův otec takovým způsobem, že se James začal bát o jeho psychické zdraví. Pak si v zoufalém gestu prohrábl to málo vlasů, které mu ještě na hlavě zbylo, a o něco mírněji řekl: "A co očekáváš, že teď udělám? Pogratuluju ti a popřeju hezký zbytek života? Jsi můj syn! Nemůžeš… Očekáváš, že to na mě jen takhle vybalíš a já to nechám plavat?"

"Věř mi, otče," řekl Malfoy hořce. "Od tebe neočekávám vůbec nic."

"Ale jsi můj syn! Nemůžu tě jen tak nechat odejít a nikdy se nevrátit. Ještě ani nejsi plnoletý!"

"Hodláš se snad smířit s tím, jaký život hodlám vést? S kým ho hodlám vést?"

"Je ti šestnáct, pro Merlina! Nevíš, co od života chceš."

"Možná, že nevím, co chci," souhlasil Malfoy opatrně. "Ale vím, s kým to chci zjistit."

Malfoyoův otec se už zase zatvářil, jako by prožíval silnou fyzickou bolest.

"Ale Potter? Proč zrovna Potter?"

"Jednoduše to tak je. A teď, když nás omluvíš, bychom se pravděpodobně měli vrátit."

"Počkej!" zastavil je Malfoy s nenadálou vervou.

"Proč?"

"Protože… Nemůžeš jen tak odejít! Jsi můj syn!"

"Nemyslím, že to mění situaci. Nemyslím, že mě budeš nenávidět o něco méně," prohlásil Malfoy dramaticky a opět se otáčel k odchodu.

"Nikam nepůjdeš! Nemůžeš mi jen tak oznámit něco takového a očekávat, že tě nechám navždycky odplout do západu slunce s nějakým nebelvírským… Potterem."

Potterem řekl jako největší urážku, která existovala.

"Jmenuje se Albus."

"Dobře tedy - tak proč Albuse nepřivedeš sem? Bojí se snad? Tebe zjevně donutil podniknout výlet do svého lvího doupěte."

"Nikdo mě nenutil. A prostě jsem si nemyslel, že to bylo nutné. Věděl jsem moc dobře, jak to dopadne."

"Nevíš nic," zamračil se Malfoy starší. "A očekávám, že dostanu alespoň stejnou šanci jako Harry Potter. Zítra, v sedm hodin. Budeme večeřet."

"Cože?!" teď to byl Scorpius Malfoy, který pištěl jako malá dívenka.

V tom zazvonil zvonek. Díky Merlinovi za něj.

"Já tam dojdu!" hlásil se ochotně
 


Komentáře

1 Sola F. Sola F. | Web | 2. dubna 2012 v 17:44 | Reagovat

Páni! Vůbec jsem nečekala, že to dopadne tak, jak to dopadne- třeba že to Draco vezme tak... dalo by se říct v pohodě- ale ještě nevím, co se bude dít na večeři. Zapojit tam Ginny, bylo to pro mě překvápko, ale super =) Věta "S Potterem? S Potterem, který je kluk?" mě totálně dostala, obrovskej záchvat smíchu. A takhle to useknout- jsem tak strašně napnutá na další kapitolu!

2 Přelud Přelud | Web | 2. dubna 2012 v 17:46 | Reagovat

Přelud tleská;
rozhovor mezi Malfoyi byl jednoduše skvělý, pobavila jsem se jako obvykle
a už se těším na další kapitolu,
Ginny vs. Draco, no to mě posměj a říkej mi langusto

3 Guenon Guenon | Web | 2. dubna 2012 v 17:58 | Reagovat

[1]: děkuju moc :)
A co se Dracouše týče... Přišlo mi, že kdyby prostě udělal scénu a vydědil ho, nebyla by to zábava a bylo by to příliš... Očekávatelný. Ale není to konec jeho zmijozelování. Mám plán.  (mám tři plány, jen si vybrat. Poradím se s Piece :D)
A někde jsem to useknout musela, však už to bylo takhle 2000 slov. :D A snad to půjde rychle, když teď vím, co chci psát.

[2]: Díky moc :) A víš, jak se ten rozhovor mezi Malofoyi blbě psal? On jak Jimmy o obou uvažuje jako o "Malfoyovi", tak to bylo děsně komplikovaný, aby bylo poznat, kdo mluví. Jsem se úplně zapotila :D Už by si se Scorpíkem měl potykat konečně :D
Jojo, langusto... To byl dramatickej plán! :D Však uvidíš, brzo. :D

4 Kristen Kristen | Web | 2. dubna 2012 v 19:35 | Reagovat

Toto sa robí? Takto ukončiť kapitolu?
Btw "S Potterem? S Potterem, který je kluk?" bolo fakt že úžasné :D

5 Guenon Guenon | Web | 2. dubna 2012 v 20:00 | Reagovat

[4]: díky moc :D A nějak to ukončit musím. :D

6 pavel pavel | Web | 2. dubna 2012 v 21:15 | Reagovat

Je to sakra dlouhý a už mně někdo zaklel a dostal jsem sviňu chřipku. Budu to číst po kouskách že jsi to ty. :-D

7 Guenon Guenon | Web | 2. dubna 2012 v 21:39 | Reagovat

[6]: oukej, tak můžeš na konci dát vědět, jak dopadnu :D ale klidně si dej na čas, taková kapitola za smrtelné vyčerpání nestojí. :D

8 pavel pavel | Web | 3. dubna 2012 v 22:37 | Reagovat

[7]: Dneska je mi trochu líp a tak jsem to vzal jedním šmahem... ale přežil jsem to ve zdraví... jen mi trochu stoupla teplota. :-D

9 55 55 | 4. dubna 2012 v 20:11 | Reagovat

Draco byl.. fajn :-D mnohem méně nepříčetný než Ginny, tomu tleskám :-D ti zmijozelové vědí, jak si udržet dekorum ve vypjatých situacích :-D ale Ginny mě štve, přeci jen je to máma sakra! :-D maminky mají být hodné - paní Weasleyová je důkaz :-D a přehlédni prosím, že můj komentář je mírně nelogický :-D a delší už asi taky ani nebude, takže se loučím :-)

10 MIREK MIREK | E-mail | 6. dubna 2012 v 17:02 | Reagovat

:-P
...........nééééé
Dráček nemůže plešatět
.............
jaký zbývající vlasy? určitě to je jenom tisková chyba
žádám urychlenou opravu....... [:tired:]

11 Guenon Guenon | Web | 6. dubna 2012 v 20:32 | Reagovat

[10]: Hehe :D Plešatí. Jen se podívej na Toma Feltona - Dracon to má nevyhnutelné. Já osobně si myslím, že i Rowla se v epilogu inspitovala v něm. :D (už tenkrát tam Draco plešatěl.)
Ale neboj, jemu určitě sluší i pleška.  :D

12 Jenny Jenny | Web | 7. dubna 2012 v 13:39 | Reagovat

Strašně moc se omlouvám, že jsem ti ani jednu kapitolu neokomentovala a když tak jenom maličko . Je mi Albuse tak neskutečně líto, jak to na něj všechno padá a vrací se mu to, že je prostě do někoho zamilovaný a vadí jim to, že je to Malfoy.
Od "sira" Malfoye mě překvapilo, že chce tedy tu večeři. Šup šup další! :)

13 MIREK MIREK | 7. dubna 2012 v 14:16 | Reagovat

;-)
jako kouzelník pro něj není žádný pořádný věk. 30-45 let, vlastně je ještě mladej. Bohatej, bez problémů (když mu nehrozí Voldemort ani Azbakán),
tak proč by pro Merlina měl plešatět?
myslím že bude znát nějaká (asi spoustu) kouzel na udržení a vylepšení vzhledu. Tím byl přece znám už ve škole..
.......naprosto nesouhlasím s tím, že by můj Dráčem mráček měl plešatět...
:-P

14 Guenon Guenon | Web | 7. dubna 2012 v 15:48 | Reagovat

[12]: vůbec se neomlouvej, však ty máš sama dost straostí. A jakékoli málo stejně stačí :D
a díky :)

[13]: třeba ho stresuje, že má doma ženskou a nejradši by zklátil Harryho :D
A neplešatí se pouze ze stresu, někdo to tak prostě má. :D
Však to nesmíš tak řešit. Jak říkám, i Rowla ho měla hodně koutovitého a já se tím řídím. Hodí se to k němu, myslím. :D
Nemůže být přece úplně dokonalej.

15 pavel pavel | Web | 7. dubna 2012 v 16:01 | Reagovat

[14]: Moje ex taky zplešatěla a samozřejmě viníkem jsem byl já. :-D

16 Guenon Guenon | Web | 7. dubna 2012 v 16:11 | Reagovat

[15]: maminka ze mě zase šediví, to máš fuk. :D (ženské, že? :D)

17 MIREK MIREK | 7. dubna 2012 v 18:13 | Reagovat

.....................
jen se smějte...pro mne je
DOKONALEJ

18 Guenon Guenon | Web | 7. dubna 2012 v 18:24 | Reagovat

[17]: tak řekněme, že mu pleška sluší. Lex Luthor jí zvládnul, proč ne Dracouš. :D

19 MIREK MIREK | 7. dubna 2012 v 18:34 | Reagovat

.......no dobře, nechejme toho
doufám neplánuješ něco dalšího
nepříjemného.......
...ať nemusím přemýšlet o tom,
jak pomocí internetové sítě seslat
Avadu.....

jinak čekám na pokračování.... :-P  :-P

20 Guenon Guenon | Web | 7. dubna 2012 v 18:38 | Reagovat

[19]: Tak asi takhle - začni přemýšlet. Mé plány jsou ďábelské. :D
Jo, no, nějak mi to nepíše, abych řekla pravdu. Ale ono to zas přijde.

21 MIREK MIREK | 8. dubna 2012 v 13:55 | Reagovat

..........................
přemýšlení je ůnavné......
chce to nějakou relaxaci..
..........................
co třeba další pokračování???? :-P

22 MIREK MIREK | 9. dubna 2012 v 8:28 | Reagovat

.....
Hody hody doprovody
přidej kapitolu doopravdy
................
:-P  :-D  :-P

23 Guenon Guenon | Web | 9. dubna 2012 v 13:55 | Reagovat

[21]: [22]: Pracuju na tom, ale nevím, jestli to stihnu dneska. Velikonoce jsou velice vytižující. :D
Ale za tu básničku se budu snažit. Doopravdy. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek nebyla napsána za účelem zisku.
Všechny postavy, jejich charaktery a místa použité v knihách patří výhradně
J. K. Rowlingové.