Originalita myšlení aneb syndrom jménem ´Upe šílená´

13. května 2012 v 19:38 | Guenon |  Na téma...
Jste nenormální? Magor? Myslí vám to úplně jinak, než zbytku populace? Patříte do klubu bláznů? Straší vám ve věži? Ach, drahoušci, vítejte v klubu!


Protože dalším módním trendem, hnedle vedle popularizace originálních outfitů, je ufonské myšlení. Já nevím, jak vy, ale jsem přesvědčená, že tam nahoře mi to funguje celkem vzato originálně. Když zrovna nekoukám na seriály nebo nečtu (v prostředí školní lavice, věšinou) tak mi v hlavě bouchají pomyslené ohňostroje. Pořád se něco děje - protože člověk si nebude představovat nudu, ne?

Nejhorší na tom je, že tohle nikdy nezjistíme. Nikdy to nebudeme vědět jistě, jestli je lidská mysl doopravdy originální, protože nikdy nenavštívíme dvě. Ne doopravdy. A tak jsme v prdeli,... že?

Je to vlastně frustrující. Jediná věc, která by technicky vzato mohla být originální, je absolutně nezjistitelná. Možná to tak vyšší moc zařídila schválně. Abychom nezjistili, jak neromaticky podobní si vlastně jsme.

Nutně musím dodat, že s rádoby šílenci se také roztrhl pytel - jsme to my, ti, kteří jsou příliš stylový a vůbec brilatní, než abychom se pachťali s oblečením a vnějškem. Intelektuálně se prohlašujeme za hluboké, individuální originály. Jsme CRAZY a zakládáme si na tom. To, že o sobě někdo prohlásí, že je nenormální, mi poslední dobou akorát přivodí vyrážku na bohem zapovězených místech.

Faktem je, že když už se vyklubeme z té úplně nejpovrchnější části, je nitro to první, kam půjdeme. Spousta lidí si zakládá na tom, že jsou prostě mimo. A kdo se jim může divit?
Já vždycky říkám, že divní lidé jsou báječní. Miluju rozdílnost. Cokoli trochu zakázaného, nekonvenčního či podivného má hned mé sympatie.

A jak to tedy je? Je originalita jen nesmysl, který vymřel už na úplném začátku? Řešíme tady nesmysly?

Mě by vážně zajímalo, jak to je. Protože jak jsem si u hadrů jistá, tady váhám. Existuje něco jako dav originálních myslí?

Když vynechám, že je to teď moderní - víme, že jsou tu ti doopravdy výjimeční. Hitler s Voldemortem vedou tu temnou stránku, Rowlingová s Ghándím zase tu doboru. Ale co ten zbytek? Ti, co zrovna nezmění život nikomu kromě pár přímých příbuzných a nejlepší kamarádce? Můžou být originály? A jestli ano, jak to, že nám jsou tak u prdele?

Baví mě se ptát. Děsí mě, že neexistuje skutečná odpověď.

PS: To jen, že jsem si po článku o oblečení připadala divně :D (A ano, mám červené vlasy. Jsem neoriginální zmrd! :D)

PPS: Kdyby jste na sobě mohli změnit jednu věc, díky které byste byli originálnějšími, co by to bylo? (já chci tři oči, třeba! :D)

PPPS: Když se mi líbí chlápek, co vypadá jako ženská a předvádí svatební šaty a ženské oblečení, ale pořád má pánské ´vybavení´ co to říká o mé sexualitě? :D (ne, že by mě to na sobě překvapilo. Příště vám povím o jednom báječně podivném érotickém snu... Chcete? :D)

PPPPS: Zítra Rita a Dráček! Netěšte se! :D
 


Komentáře

1 kirma-lee kirma-lee | Web | 13. května 2012 v 19:59 | Reagovat

U toho PPPS ti můžu říct, že to máme podobně xD Já prostě zbožňuju transky.
Já bych chtěla třebas změnit na sobě...emm.. docela zapeklitá otázka :D no já si to rozmyslim. Jo! Dva mozky.

Ok, jdu k závěru: článek se mi líbil! Tvůj styl psaní je originální xD

2 Piece Piece | Web | 13. května 2012 v 20:10 | Reagovat

Já mám čtyři díry do prdele. Co víc potřebuju, abych byla originální? :D

3 Eruvië Eruvië | Web | 13. května 2012 v 21:49 | Reagovat

hmmm, tři oči... A co být jako Leela a mít jedno oko? To bych pak ale nebyla originální, že? :-/ Co bych změnila? Já nevím, každou chvíli něco jiného. A ten chlapík vypadá jako ženská nebo jako mužský? Docela by mě zajímalo, jaké by to bylo :-x

4 55 55 | 15. května 2012 v 17:06 | Reagovat

tak mně počet očí vyhovuje, ale barva by mohla být originálnější :-D a až se někdy potkáme na icq, tak chci fotku s obarvenými vlasy! :-D

5 Ettelean Ettelean | Web | 15. května 2012 v 17:46 | Reagovat

Tři oči? :-D  :-D  :-D To není zrovna to po čem prahnu. Ale chtěla bych toho hodně :-D Jinak mě taky kolikrát překvapí muj vlastní myšlenkový pochod :-)

6 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 16. května 2012 v 18:27 | Reagovat

:D Tři oči, to budeš opravdu těžce originální. A nebo divná :D Jedno z toho. I když když nad tím tak přemýšlím - možná kdydybych  měla třetí oko, lépe bych viděla a nemusela bych nosit tolik dioptrií. Třeba by se mi to roznásobilo mezi ty tři kukadla. Ale zase bych nebyla originál, ty sis o tři očka řekla dřív :D

7 Angie Angie | Web | 29. května 2012 v 10:49 | Reagovat

Nejlepší věta z celého článku: "Spousta lidí si zakládá na tom, že jsou prostě mimo." Netuším proč, ale pod tím mimo jsem si představila nějakého domácí pěstitele marihuany, které rovnako ihned zkouší i její kvalitu:-D
Tři oči bych nechtěla:-D Kdyby to bylo takové to esoterické třetí oko, kterým bych viděla aury lidí a tak, klidně, ale další, kterému bych musela kupovat čočku, to fakt ne, to by se prodražilo:-D
Alice psala, že bys byla originální nebo divná. Myslím, že ti "originální" lidi jsou divní. Ale hodně dobrým způsobem. Takovým, kterým mě baví. Ovšem ti zvrácenci, co stříhají zvířátkům nožičky a tak, to fakt nemusím. Tihle lidi totiž jsou zlí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žádná z povídek nebyla napsána za účelem zisku.
Všechny postavy, jejich charaktery a místa použité v knihách patří výhradně
J. K. Rowlingové.